Хронiка освiтянських подiй

Вiдбувся просвiтянський вечiр, приурочений вшануванню пам'ятi героїв-крутянцiв
26 сiчня у Червоноградському навчально-виховному комплексi № 10 вiдбувся просвiтянський вечiр, приурочений вшануванню пам'ятi героїв-крутянцiв.
  
Пiдготували та провели його учнi 6-Б класу ( класний керiвник Маркевич П.В.) Учнi розповiли про трагiчнi подiї, якi вiдбувалися з молодими студентами, що вiдчайдушно поклали життя на захист рiдної землi.

Пройшов тиждень англiйської мови
Яскравим та сповненим цiкавих подiй видався останнiй тиждень сiчня у Червоноградськiй загальноосвiтнiй школi № 7.
  
В цi днi в навчальному закладi пройшов тиждень англiйської мови, пiд час якого було проведено виставки стiнгазет, листiвок - запрошень, проведено виставку - захист проектних робiт учнiв 3 класу. На п'ятикласникiв чекали цiкавi уроки - презентацiї на тему "Свята та вечiрки". Для учнiв 8-9 класiв проведено конкурсну гру - вiкторину, в 11 класi - демонстрацiйний урок "Грошi - це багатство чи прокляття".
Та найбiльше запам'ятався тиждень другокласникам, адже на них чекали справжнi зимовi забави.

Вiдбулася першiсть мiста з волейболу серед юнакiв загальноосвiтнiх навчальних закладiв
Вiдповiдно до Положення про проведення ХХI спартакiади школярiв мiста Червонограда та з метою залучення учнiв до систематичного заняття фiзичною культурою та спортом, виявлення кращої команди для участi в обласних змаганнях з двадцять третього сiчня до третього лютого 2012 року на базi навчально-виховного комплексу № 13, Червоноградської спецiалiзованої школи № 8 та загальноосвiтньої школи № 9 вiдбулася першiсть мiста з волейболу серед юнакiв загальноосвiтнiх навчальних закладiв.
  
Вiдповiдно до рiшення суддiвської колегiї переможцями стали команди Червоноградської загальноосвiтньої школи № 9, гiмназiї та загальноосвiтньої школи № 1 (перше, друге та третє мiсце вiдповiдно)

Вiдбувся семiнар-практикум вихователiв дiтей раннього та молодшого дошкiльного вiку
Першого лютого цього року на базi дошкiльного начального закладу № 7 вiдбувся семiнар-практикум вихователiв дiтей раннього та молодшого дошкiльного вiку з проблеми "Розвиток творчого мислення дитини засобами зображувальної дiяльностi".
  
Актуальнiсть i мету семiнару та форми планування продуктивних видiв зображувальної дiяльностi розкрила методист iнформацiйно-методичного центру освiти Ольга Петрiвна Лига. Методику зображувальної дiяльностi як одну з форм розвитку творчого мислення молодших дошкiльникiв продемонструвала пiд час практичних занять вихователь-методист Ганна Богданiвна Михалюк. Учасники семiнару брали активну участь у обговореннi вiдеоматерiалiв, фрагментiв занять вихователiв, у тренiнгу "Кольоросприйняття та формування колористичної культури особистостi".

Зустрiчi з поетесою, письменницею Тетяною Фроловою та кобзарем Лайошом Молнаром
25 сiчня 2012 року в актовiй залi Червоноградської спецiалiзованої школи № 8 учнi 5 та 6 класiв стали учасниками цiкавої зустрiчi з поетесою, письменницею Тетяною Фроловою та кобзарем Лайошом Молнаром.
  
Цi талановитi люди - подружжя. А найбiльш вражає їх сила волi. Будучи обоє слiпими, вони дивують всiх своїми талантами. Тетяна Фролова втратила зiр у двохрiчному вiцi. Та слухаючи її твори, важко повiрити у те, що так описати природу, тварин, навколишнє оточення може незряча людина. Доробок поетеси - понад 40 збiрок поезiй, казок, оповiдань, переказiв. Дiти, затаївши, подих, слухали розповiдь поетеси про її життя, авторськi твори.
Поезiї змiнювались неповторною грою на бандурi, кобзi та лiрi Лайоша Молнара. У виконаннi кобзаря звучали українськi народнi пiснi, думи, стрiлецькi пiснi. Учням також було цiкаво дiзнатися та, можливо, i вперше побачити та почути про цi українськi народнi iнструменти.

Народний Дiм Червонограда приймав гостей
30 сiчня Народний Дiм Червонограда приймав гостей, якi прийшли вшанувати пам'ять героїв-крутянцiв,що полягли в нерiвному бою з ворогом, вiдстоюючи право на вiльне життя на рiднiй землi.
  
  Дев'яносто чотири роки минуло вiд тих трагiчних подiй, але кров юнакiв i сьогоднi не дає спокою його нащадкам. Вечiр-реквiєм, пiдготований творчими колективами Червоноградської загальноосвiтньої школи № 4 вразив присутнiх щирiстю, елегiйнiстю. Змусив уже вкотре замислитися над вiчними словами:
Нема любовi понад ту,
Що окропила кров'ю Крути.
I ту гарячу кров святу
Землi вкраїнськiй - не забути!

Святкування рiздвяно-новорiчних свят
До святкування рiздвяно-новорiчних свят приєднався i колектив центру еколого-натуралiстичної творчостi Червонограда. Микола Григорович Кулинич, директор закладу, привiтав усiх присутнiх, повiнчував i посiяв усiм на щастя, на долю.
  
  
На свято був запрошений колишнiй директор станцiї юних натуралiстiв Ярослав Омелянович Гриб, який розповiв про святкування святвечора в його дитинствi.
Гурткiвцi ЦЕНТУМУ, учнi 5- 7 класiв загальноосвiтнiх навчальних закладiв, взяли участь у конкурсах щедрiвок, колядок, вiнчувань. Переможцями стали Iрина Марцiв, Назар Матковський, Юля Муругова, Лiля Нiколаєнко, нерозлучна трiйця - Тарас Бiрюков, Володя Турко та Iван Василькiв. Всi вони були нагородженi пам'ятними подарунками.

День Соборностi у Червоноградському навчально-виховному комплексi № 10
20 сiчня у Червоноградському навчально-виховному комплексi № 10 вiдбулася урочиста тематична лiнiйка, присвячена Дню Соборностi України. Про подiї, якi стала початком вiдзначення цього свята, розповiв вчитель iсторiї Iгор Богданович Олексович.
  
Окрiм того членами шкiльної Ради менеджменту були проведенi iнформацiйнi 5-ти хвилинки для учнiв молодших та середнiх класiв.

Батькiвськi збори у Червоноградськiй загальноосвiтнiй школi № 5
Надзвичайно цiкаво i як завжди з пiднесеним iнтересом, змiстовно пройшли 26 сiчня загальношкiльнi батькiвськi збори в Червоноградськiй загальноосвiтнiй школi № 5.
 
Тематика їх цього разу була медичною.
На цей раз до школи завiтали лiкар-педiатр Чiкало Людмила Миколаївна, лiкар-нарколог Дехтяр Марiя Володимирiвна i психолог Клiнiки, дружної до молодi Дячук Наталя Миколаївна.
Спектр проблем, що обговорювалися пiд час зборiв, широкий: вiд актуальної проблеми кору, не менш злободенної проблеми ВIЛ-СНIДу, наркоманiї, шкiдливих узалежнень до соцiально-психологiчних аспектiв раннього статевого життя i всiх його складнощiв i бiд.
Та не лише медичним темам було присвячено збори.
За доброю традицiєю шанувальники грамотами i подяками були нагородженi батьки кращих учнiв школи та тi з батькiв, котрi сприяють змiцненню навчально-матерiальної бази школи, яка по праву є однiєю з кращих в мiстi.
Батьки учнiв 2-А класу та 11 класу подарували школi 2 новi комп'ютери.
I на завершення приємна несподiванка: шкiльний гурток "Vivat, театр" представив на суд зацiкавлених глядачiв уривки з українських вистав.
А далi збори продовжилися /далi...

У родинному колi шестикласники Червоноградської загальноосвiтньої школи № 1 дослiджували своє недалеке минуле
Родинне коло "У колi рiдної сiм'ї" вiдбулося 21 сiчня у Червоноградськiй загальноосвiтнiй школi № 1.
 
В затишнiй та урочистiй атмосферi шестикласники дiлилися розповiдями про свої родини, традицiї у сiм'ях, родиннi обереги та символи, розповiдали життєвi iсторiї своїх дiдусiв та бабусь, їх золотi руки.

Пiдписано угоду про спiвпрацю мiж навчальними закладами та церквами
17 сiчня з iнiцiативи вiддiлу освiти Червоноградської мiської ради, iнформацiйно-методичного центру освiти на базi Червоноградської загальноосвiтньої школи № 4 вiдбувся круглий стiл "Спiвпраця навчальних закладiв та духовних iнституцiй у вихованнi дiтей та молодi".
  
  
  
Зi словами вiтання вiд iменi мiського голови звернувся до присутнiх заступник мiського голови Андрiй Iванович Залiвський.
У засiданнi круглого столу взяли участь начальник вiддiлу освiти Iгор Iванович Гомонко, керiвники навчальних закладiв Червонограда, Соснiвки та Гiрника, священики рiзних конфесiй, учителi християнської етики.
Участь в обговореннi взяли директори загальноосвiтнiх та дошкiльних навчальних закладiв, отець Михайло Микита - голова катехитичної комiсiї Сокальсько-Жовквiвської єпархiї, отець Михайло Гнатiв - настоятель церкви святого Володимира. Досвiдом роботи з молоддю щодо органiзацiї молодiжних прощ до святих мiсць подiлився отець Севастьян /далi...

Святкуємо Рiздво разом
9 сiчня гостей зi Схiдної України (в рамках Всеукраїнської акцiї "Схiд i Захiд разом" ("Святкуємо Рiздво разом") зустрiчала Червоноградська загальноосвiтня школа №4. Пiд час зустрiчi учнi та керiвники мали нагоду вiдвiдати навчальнi кабiнети та завдяки змiстовнiй розповiдi директора, Сав'як Євгенiї Йосафатiвни, достовiрно уявити навчально-виховний процес на Захiднiй Українi.
  
  
  
Гостi не могли приховати щирого здивування та приємних вражень вiд подарункiв - чорної керамiки. Згодом в актовiй залi на учнiв чекало святкове дiйство - український вертеп, що супроводжувався танцювальними номерами хореографiчного ансамблю "Олiмп". Пiсля закiнчення урочистої iмпрези глядачi подiлилися своїми враженнями вiд побаченого та вiд перебування в ЧЗШ №4.
Та на цьому наше знайомство з гостями зi Схiдної України не закiнчилося. Спiлкування продовжилося на базi оздоровчо-лiкувального комплексу "Ровесник". Увазi глядачiв були запропонованi /далi...

Весело зустрiли новорiчно-рiздвянi свята
Весело зустрiли новорiчно-рiздвянi свята вихованцi дошкiльного навчального закладу № 18.
  
У святково прибраному новорiчному залi бiля ялинки дiти спiвали пiсень про зиму, зимовi розваги, колядували, зустрiчали гостей - улюблених казкових персонажiв. Учасниками свята були педпрацiвники закладу та батьки дошкiльнят.

Святкування дня Святого Миколая
19 грудня - особливий день для вчителiв та учнiв Червоноградської загальноосвiтньої школи №9. Саме у цей день кiлька рокiв тому було освячено навчальний заклад. Святий Миколай став його покровителем i охоронцем.
  
  
Щороку у школi проводиться ряд заходiв з вiдзначення дня Святого Миколая - спiльна молитва, свято для молодших школярiв, конкурс малюнкiв.
А що ж за свято без подарункiв. Цьогорiч подарунки вiд Святого Миколая передали учням працiвники шахти "Надiя", директором якої є Микола Григорович Криштопа.

Вiдзначаються гамором та веселим смiхом
Останнi днi першого семестру традицiйно у Червоноградськiй загальноосвiтнiй школi № 7 вiдзначаються гамором та веселим смiхом. Саме в цi днi в школi проходять новорiчнi ранки. Не стали винятком i останнi днi грудня.
  
  
Дiд Мороз , Снiгуронька та багато казкових героїв вiтали школярiв та вчителiв з Новим Роком та Рiздвом Христовим.
26 грудня в гостi до школярiв з подарунками прибули представники благодiйного фонду iз Нiмеччини.
Та не тiльки приймали, а й дарували учнi ЧЗШ № 7 подарунки. Протягом грудня учнями школи було зiбрано iграшки, альбоми для малювання, олiвцi та фарби, пластилiн, книжки для дiтей з Червоноградського реалiбiтацiйного центру "Свiтанок", Червоноградської школи - iнтернату. Львiвського дитячого будинку.

Новорiчнi пригоди
Дивовижними новорiчними пригодами завершився перший навчальний семестр у НВК " СШ - колегiум"№3. До всiх учнiв, учителiв завiтав Дiд Мороз, Снiгуронька, казковi герої i влаштували справжнє новорiчне свято.
Святково прибраний зал, ялинка, весела музика створили атмосферу казки.
  
  
Школярi усiх класiв школи мали нагоду чудово вiдсвяткувати найулюбленiше свято в роцi. Для молодших учнiв - новорiчнi ранки, для старшокласникiв - дискотека. А об'єднували цi заходи виступи кращих колективiв школи, прихiд Дiда Мороза, танцi й пiснi, хороводи навколо ялинки, цiкавi конкурси, i, звичайно, святковi призи i подарунки.
Цього року Дiд Мороз ( Тарас Вовчук, учень 11-Б класу) був неперевершеним, так зумiв органiзувати святкування, що жоден учасник не залишився байдужим. А допомагала у всьому прекрасна Снiгуронька ( Iлона Мудрик, учениця 9-Б класу).

Призери конкурсу "Гостре перо"
У груднi у примiщеннi Центру творчостi дiтей та юнацтва Галичини проводився Обласний конкурс друкованих видань та iнших газет "Гостре перо", органiзатором якого були працiвники вiддiлу комунiкацiї та зв'язкiв з громадськiстю ЦТДЮГ.
  
Учнiвська газета "Тусовка" НВК "СШ - колегiум" №3, а точнiше п'ятеро найактивнiших i найкреативнiших кореспондентiв та видавцiв Надiя Сторожук, Оля Швед, Оксана Куцько, Любов Мазурук, Юлiя Равлик ( керiвник Олена Павлiвна Бабiй) прибули на цей творчий й захопливий фестиваль.
  
 
Обласний конкурс мав насичену програму i проводився в три тури. Перший заочний тур проводився напередоднi конкурсу, вiн складався з оцiнювання друкованих шкiльних видань, i наша "Тусовка" була визнана цiкавою й сучасною газетою.
Два очнi тури мали рiзнi завдання. У другому турi команди показували мультимедiйнi презентацiї, а в третьому - завдання було таким: написати репортаж " Один день iз нашого життя" . /далi...

Здiйснили iнсценiзацiю "Святий Миколай прийде до нас з раю"
16 грудня в Червоноградськiй загальноосвiтнiй школi I ступеня № 11 учнi 2-А класу разом зi своєю вчителькою Грабовською Любов'ю Ярославiвною здiйснили iнсценiзацiю "Святий Миколай прийде до нас з раю".
  
Другокласники нiби побували у зимовому лiсi у нiч перед святом, зустрiлися з казковими героями: зайчиком, вовком, ведмедем i лисичкою.
  
А також до них у гостi забiгли чортики з рiзками. Янголятка перемогли у боротьбi зi злими силами.
Дiти дуже зрадiли коли в залу зайшов Святий Миколай. Вiн привiтав усiх зi святами, обдарував усiх дiтей щедрими подарунками.

Вiдбулося свято
13 грудня в Червоноградськiй загальноосвiтнiй школi I ступеня № 11 у 3-В класi пiд керiвництвом вчителя Тетяна Iгорiвна Гумен вiдбулося свято "На Андрiїв вечiр...".
  
Пiд час свята учнi ознайомилися з традицiями минувшини нашого народу. Cаме вечорницi повертають нас у часи наших дiдiв-прадiдiв, якi так весело i жартiвливо проводили свiй вiльний час.
  
Адже "Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього".
Святкування вечорниць почалось iз знайомства з iсторiєю походження свята. Учнi дiзналися хто такий Андрiй Первозванний i чому власне такi традицiї пов'язанi з цим святом.
На святi хлопцi змагалися у кусаннi "Калити", дiвчата ворожили на долю, мiж учнями класу та гостями свята (учнями 3-А; 3-В класу) проводилися змагання на спритнiсть i уважнiсть. Все це супроводжувалось веселими пiснями, жартами.
Наприкiнцi свята всiх присутнiх пригощали варениками i пампушками.
Саме такi заходи, як "Андрiївськi вечорницi" вiдроджують минуле, повчають учнiв шанувати i поважати традицiї українського /далi...

Участь у мiських конкурсах та змаганнях
Участь вiдразу у двох змаганнях взяли учнi Червоноградської загальноосвiтньої школи № 9.
  
Спортивне змагання "Лелеченя" вiдбувалося на базi ЧЗШ №12. Там свою ерудованiсть, командний дух, творчiсть, спортивну мiць, бажання до перемоги показували команди рiзних шкiл. Завдання виявились непростими, але дуже цiкавими, серед них: представлення, естафети, тести на знання Олiмпiйських iгор. За результатами всiх конкурсiв перемогу здобула наша команда "Олiмп"
Ще однiєю перемогою потiшив вокальний ансамбль "Гармонiя", який виборов перемогу у своїй вiковiй категорiї у конкурсi "Рiздвянi канiкули". Дiвчата виконували акапельно двi колядки: "Пахне свiтлиця", "Щедрик".

Пишiть нам © Рiзник В, 2001-2008