Культура - музеї << Назад
 Вiдбудеться презентацiя виставки графiчних робiт "Осмислення перемiн" Вiри Чипурко
    17 сiчня 2020 р. о 15. 00 год. у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) вiдбудеться презентацiя виставки графiчних робiт "Осмислення перемiн" Вiри Чипурко зi с. Спасiв, що на Сокальщинi.
    Вiра Чипурко - художниця, писанкарка, майстриня народної вишивки, спiвавторка i дизайнерка книжок по символiцi i технiцi вишивання, колекцiонерка народного одягу.
    На виставцi презентуватиметься 25 графiчних робiт-iлюстрацiй за мотивами "Книги перемiн. Українське тлумачення" Михайла Зiнька. У своїх творах "Осмислення перемiн" художниця показує увесь життєвий цикл людини з огляду на свiтогляднi уявлення нашого народу: нове життя розпочинається ще, власне, до народження самої дитини; прийшовши у цей свiт дитина розпочинає свiй життєвий шлях, вiдповiдно до християнських традицiй, з прийняття Святого Духа (хрещення); далi вiдбувається цикл неперервних змiн - дитинство, юнiсть, зрiлiсть, старiсть i зрештою закiнчення земного шляху. Графiчнi роботи п. Вiри пройнятi любов'ю до української землi, наших традицiй та української iсторiї. На картинах перед нами постають українцi в образi козакiв, християнськi вiрування та звичаї, українська сiльська хата, прибрана iконами та рушниками, та й самi українцi одягненi у нацiональний стрiй:
    Ще один вид дiяльностi Вiри Чипурко - це проведення майстер-класiв по арт-терапiї, писанкарству, плетiнню з природних матерiалiв, розпису по каменю. Перед презентацiєю виставки "Осмислення перемiн" о 14.00 год. мисткиня Вiра Чипурко проведе майстер-клас "Плетiння ангелiв з листя кукурудзи".
    Виставка "Осмислення перемiн" Вiри Чепурко дiятиме до 1 березня.
    На головну культура музеї...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради