Культура - музеї << Назад
 Вiдбулася презентацiя виставки "Життя мов диво"
    17 листопада 2019 року в Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палацi Потоцьких) вiдбулася презентацiя виставки "Життя мов диво". Її автор - львiвська художниця, директорка студiї "Артдизайну" Дарiя Туманова.
    Дарiя Туманова народилася у 1972 роцi в Бiлорусiї. Закiнчила Львiвське училище прикладного i декоративного мистецтва iм. I. Труша та Українську академiю друкарства. Живе у Львовi та виховує 5-ох дiтей. Бажання творити та можливiсть творити - це двi рiзнi речi, тож лише пiсля появи на свiт п'ятої дитини Дарiя змогла знайти засоби та стимули малювати. Перша персональна виставка вiдкрилася у 2015 роцi в Харкiвському художньому музеї, далi були презентацiї у Львовi, Києвi та за кордоном - в Нiмеччинi (м. Мюнхен, м. Любек). Роботи Дарiї Туманової зберiгаються у фондах Львiвського етнографiчного музею та приватних колекцiях України, Iталiї, Нiмеччини, Францiї, Китаю, Америки.
    У 2018 р. мисткиня створила iлюстрацiї у стилi iмпресiонiзму до перекладеної Ольгою Котик (м. Нюрнбер_, Нiмеччина) збiрки поезiї визначного нiмецького поета-iмпресiонiста Макса Даунтендая (1864 - 1918).
    Панi Дарiя працює у складнiй змiшанiй технiцi, що поєднує живопис i графiку, з використанням сучасних живописних матерiалiв. На виставцi в Червоноградi представленi 32 роботи художницi, у яких мисткиня вишуканий плавний рослинний орнамент доповнює абстрактними елементами.
    На урочистому вiдкриттi виставки "Життя мов диво" були присутнi вiдомi червоноградськi митцi (художники, скульптори, ковалi, музиканти, народнi умiльцi), а також її родина, друзi, червоноградцi та гостi нашого мiста.
    Пiд час зустрiчi всi охочi могли поспiлкуватися з талановитою художницею, поставити запитання та дiзнатися секрети її натхнення.
    Виставка дiятиме до кiнця року.
    На головну культура музеї...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради