Культура - музеї << Назад
 Вiдбудеться вiдкриття виставки молодої художницi Лiдiї Матвiєнко
    1 липня 2018 р. о 14 годинi в Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палацi Потоцьких) вiдбудеться вiдкриття виставки молодої художницi Лiдiї Матвiєнко "Серцевина. Все в менi".
    Лiда Матвiєнко народилася в м.Переяслав-Хмельницький, що пiд Києвом, проте виросла у м.Сокаль. Малює вiдтодi, як навчилася тримати олiвець: спочатку по стiнах, потiм на паперi, пiзнiше на полотнi, тканинi, деревi, i знову на стiнах, уже бiльш вмiло володiючи iнструментом. Навчалася в художнiй школi в Сокалi, потiм у Львовi - в художньому училищi (ЛВПХУ), згодом в Академiї Мистецтв (ЛНАМ), де закiнчила магiстратуру за спецiальнiстю "Дизайн одягу". Панi Лiдiя мала досвiд виготовлення арт-продукцiї з використанням власних малюнкiв та принтiв. Вона виготовляла еко-торби, чашки, одяг з зображеннями власного дизайну. Паралельно - не полишала створення картин, iлюстрацiй, i пiзнiше знову повнiстю повернулася до цього заняття. Лiдiя Матвiєнко пiдписує свої роботи як LidikArt: "Lidik" - тому що так називає її дiдусь, "Art" - мистецтво.
    Зi слiв художницi, її малюнки з'являються з "пiдсвiдомого, з неосяжного космiчного поля, де живуть безлiч варiантiв розвитку подiй, iдеї, думки, вiдкриття". Вiзуальним та вербальним способом художниця говорить до людей, занурює їх в так званий "фантастичний свiт" образiв та емоцiй. Всi роботи п. Лiдiї покликанi надихати людей, будити їх, нагадувати, що вони живi i прекраснi в своїй божественнiй природi, нагадувати їм хто вони i звiдки прийшли, говорити до їхньої душi.
    На виставцi представлено 26 робiт. Це - малюнки, колажi, живопис i графiка. Чому саме вони? Тому що так можна робити те, що є для неї найбiльш природнiм - говорити за допомогою зображень, нести думку, створюючи кожен раз нове та iнше, не повторюючись, дiставати з пiдсвiдомостi новi сенси.
    Молода мисткиня зазначила: "Виставка "Серцевина. Все в менi" є результатом дослiдження i усвiдомлення себе, а також, назвемо це "пробудженням" до розумiння того, ким я є - в сенсi глибинному, говорячи про душу, серцевину, Бога (Джерело), i божественне походження всього живого:".
    Брала у часть у таких виставках:
    24 серпня 2017 - персональна виставка iлюстрацiй "Етнос.Ехо" в Українському домi (Варшава, Польща)
    2 березня, 2017 - персональна виставка iлюстрацiй "Внутрiшнiй шепiт" (Львiв, Україна)
    27 грудня, 2015 - учасниця антивоєнної пересувної виставки у Санкт-Петербурзi (Росiя) з серiєю робiт "Вiйна - самогубство людства".
    12 грудня, 2015 - художня групова виставка "Мистецтву мiсце всюди" у ТЦ "Магнус" (Львiв, Україна)
    листопад 2015 - учасниця осiннього арт салону у Львовi (Палац Мистецтв)
    17 червня, 2015 - персональна виставка "Цвiт нацiї" у галереї "Melanka Art" ( Львiв, Україна)
    червень 2015 - учасниця виставки в Urban Exploration Lviv Fest, на якому представила серiю робiт "Пiдсвiдоме"
    осiнь 2014 - учасниця арт-фестивалю "Креденц" (близько м. Ужгорода)
    жовтень 2014 - учасниця конкурсу "Вiзуалiзацiя" в номiнацiї "Концептуальне мистецтво" на Українському Тижнi Мистецтв у м. Києвi (зайняла 2-ге мiсце)
    Ст. наук. спiвробiтник Марiанна Чорнобрива
    На головну культура музеї...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради