Медицина - хронiка подiй << Назад
 24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом
    24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я у всьому світі відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом.
    Історія цієї пам'ятної дати бере початок у 1993 році, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією, а день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Робертом Кохом збудника цього захворювання (24 березня 1882 року) проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. Мета цього дня наступна – донести людям про глобальну епідемію туберкульозу в світі і зусиллях, які докладають кращі фахівці для її ліквідації. Цифри досить страшні – туберкульозом інфікована приблизно третина населення Землі. Саме через масштаби цієї хвороби і з’явився Всесвітній день боротьби з туберкульозом, щоб максимально привернути увагу суспільства до цієї проблеми і розповісти про способи його профілактики та лікування. Щоб зупинити та перемогти туберкульоз усі мають зрозуміти, що без обізнаності населення про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу.
    З цією метою в Червонограді в період з 21.03.2016р. по 18.04.2016р. буде проведено масову акцію з профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання. Активізовано проведення масових флюорографічних оглядів населення, бактеріоскопічне обстеження на туберкульоз пацієнтів по показах. Виявлених хворих буде скеровано в протитуберкульозний диспансер. Буде проведено скринінгове спірографічне обстеження групи часто і тривало хворіючих хворих, які перенесли гостре легеневе захворювання.
    У разі появи симптомів (довготривалого кашлю, нічної пітливості, субфебрильної температури, загальної слабкості та втрати ваги), потрібно звернутись до сімейного лікаря чи дільничного терапевта за місцем проживання для проведення подальших обстежень.
    Слід пам’ятати, що туберкульоз – не вирок! Повне одужання можливе при умові раннього виявлення захворювання, суворого дотримання режиму лікування та рекомендацій лікаря.
    На головну медицина хронiка подiй...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради