На початок<< Вверх<< Культура - хронiка подiй с.2 >>Вниз >>На кiнець
Вiддiл культури
Адреса: 80100 м.Червоноград, Львiвська область, вул.Грушевського,11
E-mail: cherviddilkulture@ukr.net
В.о.начальника вiддiлу - Футиш Оксана Iванiвна, тел. (249) 4-74-05
Головний спецiалiст - тел./факс (249) 4-26-13
Секретар - Вiльчик Оксана Василiвна ,тел./факс (249) 4-26-13
Головний бухгалтер - Мiронiчева Людмила Iонiвна,тел. (249) 4-16-13

Графiк роботи вiддiлу: Понедiлок - Четвер з 8:00 до 17:15
П'ятниця з 8:00 до 16:00
Обiдня перерва з 12:00 до 13:00
Вихiднi днi - Субота, Недiля.
 Червоноградська мiська бiблiотека для дiтей щиро вiтає всiх з першим зимовим днем!
    Адже зима - це весело, снiжно, святково, рiздвяно!..
    Ми пiдiйшли до цього з фантазiєю - проводили численнi майстер - класи з виготовлення зимових пейзажiв, витинання вигадливих снiжинок, складання зимово - бiблiотечних слоганiв, тощо.
    I ось що з цього вийшло...
    Детальнiше...

 Вiдбувся концерт Оксани Бiланик (вокал) та Марiї Василишин (фортепiано) пiд назвою "Коли душа спiває"
    У недiлю, 27 листопада 2016 року у палацi Потоцьких (Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї) вiдбувся концерт Оксани Бiланик (вокал) та Марiї Василишин (фортепiано) пiд назвою "Коли душа спiває". Для свого рiдного мiста талановитi викладачi Червоноградської школи мистецтв пiдготували цiкаву мистецьку програму, у якiй звучали романси та українськi народнi пiснi.
    Детальнiше...

 Година спiлкування "Вчимося бути толерантними"
    Напередоднi Мiжнародного дня толерантностi, який вiдзначають 16 листопада, завiдуюча бiблiотекою-фiлiєю №5 Бекерська Наталя Євгенiвна провела з учнями 10 класу СШ №7 (класний керiвник Петришак Галина Андрiївна) годину спiлкування "Вчимося бути толерантними". У спiльному дiалозi бiблiотекаря, учнiв i вчителя всi разом шукали вiдповiдi на запитання: що таке толерантнiсть?, якi риси повинна мати толерантна людина?,як навчитись бути толерантним. I дiти, i дорослi взнали багато нового для себе. Година cпiлкування пройшла в цiкавiй невимушенiй обстановцi.
    Детальнiше...

 "Чи легко бути толерантним?"
    16 листопада вiдзначається незвичайне, але дуже важливе для людства свято - Мiжнародний день толерантностi.
    В бiблiотецi-фiлiї№9 вiдбулася година спiлкування "Чи легко бути толерантним?". Адже бiблiотека - це своєрiдна школа спiлкування, бо сюди може прийти кожен i почуватися повноцiнним i рiвноправним. До книгозбiрнi завiтали учнi ЧЗШ№2 разом з бiблiотекарем Бобелою Iриною та вчителем Ткаченко Зоряною. Головний спецiалiст Червоноградського мiського центру соцiальних служб для сiм'ї та молодi Вишко Наталiя та психолог Клiнiки дружньої до молодi Порiцька Вiкторiя наголосили, що толерантнiсть - це передусiм активна життєва позицiя, що формується на основi визнання унiверсальних прав та основних свобод людини. Надзвичайно важливо, щоб фундамент толерантностi було закладено саме в дитинствi. Активними були нашi користувачi у словогрi , де учнi повиннi були до кожної лiтери слова "толерантнiсть" пiдiбрати слова, якi є ознакою цього поняття. Тест "Чи толерантна я людина?" виявив на скiльки учнi є товариськими, терпимими, людяними. А цiкава i водночас повчальна притча, яка прозвучала на завершення, змусила усiх присутнiх замислитися про необхiднiсть спiвчувати, доброзичливо ставитися один до одного.
    Детальнiше...

 Соломiя Ковтун презентує свої картини
    6 листопада у Палацi Потоцьких (Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї) Соломiя Ковтун презентує свої картини. Вiсiмнадцять полотен становлять експозицiю пiд назвою "Живопис Соломiї Ковтун". У них авторка драматизує мiськi пейзажi зiставленням контрастних форм i максимальною промовистiстю кольорiв, що надає роботам неочiкуваного вимiру.
    Її яскравi картини додають натхнення до життя, надихають на творчiсть, на роздуми. Художниця є активною учасницею мистецького життя Львова й Києва, мiжнародних пленерiв Литви й Польщi.
    Детальнiше...

 Вiдбудеться урочиста презентацiя виставки "Живопис Соломiї Ковтун"
    У Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палацi Потоцьких) 6 листопада 2016 року о 14 годинi вiдбудеться урочиста презентацiя виставки "Живопис Соломiї Ковтун" молодої, але вже знаної львiвської художницi Соломiї Ковтун.
    Попри те, що за освiтою Соломiя - медик i працює офтальмологом, зiзнається, що медицина для неї є роботою, а мистецтво - її власне "Я". Є активною учасницею мистецького життя м. Львова та Києва. Брала участь у проектах "ВЕСЕЛКА" та "ГЕОМЕТРIЯ"; у виставках "Осiннiй салон", "Пейзажна виставка" та участь у конкурсi "Art competition", що органiзовувався центром мiської iсторiї Центрально-Схiдної Європи. Учасниця мiжнародних пленерiв у Литвi та Польщi.
    Детальнiше...

 Брати Капранови у Соснiвцi!
    Кобзарство братiв Капранових - важлива i дуже добра справа!
    Скажу їхнiми ж словами:
    "На превеликий жаль, зараз нами керують iнвалiди - духовнi та розумовi. I у iнформацiйному просторi задають тон iнвалiди. Мало того - нас вони прагнуть зробити такими самими вбогими, якими є самi.
    Чи треба протидiяти цьому? Безперечно. Як саме? Дуже просто - через емоцiйнi враження, через мистецтво, через книжки.
    Не публiцистика - вона не потребує додаткової уяви вiд читача! Там усе просто - одна-двi думки, ретельно розжованi, аргументованi: А от читати художню лiтературу - це велика робота. I не стiльки для розуму, скiльки для душi.
    Детальнiше...

 Вiдбулась презентацiя нового iсторичного роману українських письменникiв Брати Капранови "Забудь - рiчка"
    29 жовтня в центральнiй бiблiотецi мiста Червонограда вiдбулась презентацiя нового iсторичного роману українських письменникiв, видавцiв, громадських дiячiв Братiв Капранових "Забудь-рiчка" за сприяння Володимира В'язiвського. Назву своєї книги письменники вiднайшли в українськiй мiфологiї, адже "Забудь-рiчка" - старий язичницького символ, що роздiляє свiт живих та свiт мертвих. Саме така Забудь-рiчка протiкає мiж поколiннями в кожнiй українськiй родинi.
    Детальнiше...

 Народознавче свято
    27 жовтня в середнiй загальноосвiтнiй школi №12 вiдбулося родинне народознавче свято "Хлiб наш насущний". Гарний святковий настрiй подарували учнi 6 "В" класу (кл. керiвник Камiнецька Наталiя) гостям, а це батьки, вчителi, працiвник центральної бiблiотеки Надiя Тiхтей, народознавець Ящун Любов Йосипiвна.
    Дiти дiзналися звiдки взявся хлiб i який довгий шлях проходить зерно перш нiж стати рум'яним хлiбом у нас на столi. Для кожного народу хлiб його батькiвщини - найрiднiший i найсмачнiший. У виконаннi учнiв лунали вiршi, українськi пiснi. Познайомилися з iсторiєю та походженням хлiба, разом з учасниками свята згадали народнi прикмети, прислiв'я, приказки, традицiї та звичаї пов'язанi з хлiбом, обрядовi страви. Дiти з неабияким iнтересом та зацiкавленiстю вiдповiдали на запитання вiкторини "Що ви знаєте про хлiб", а нагородою стали солодкi булочки.
    Детальнiше...

 Виставка "Дивосвiт галицької вишивки"
    З 1 вересня по 11 жовтня 2016 року Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї представляла у Музеї iсторiї м. Кам'янське виставку "Дивосвiт галицької вишивки". На нiй експонувалося 37 експонатiв, з них 32 рушники i 5 сорочок кiнця ХIХ - середини ХХ ст., що походять з Сокальського, Радехiвського i Буського районiв Львiвської областi (сокальська вишивка) та експонати, що представляли iншi терени Галичини.
    Мiж музеями iснує давня спiвпраця. Працiвники Червоноградської фiлiї неодноразово брали участь у фестивалях "Мамайfest", що проходять на базi Музею iсторiї м. Кам'янське. Цьогорiч вiдбувся "обмiн" виставками колекцiй рушникiв. У Червоноградi в цей перiод експонувалася виставка "Душа мого народу - рушники" з колекцiї Музею iсторiї м. Кам'янське.
    Детальнiше...

 День захисника України у бiблiотецi
    День захисника України - свято, що вiдзначається в Українi 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородицi водночас з Днем Українського козацтва та УПА - cвято смiливостi, мужностi та героїзму. У цей день вшановують героїв, що поклали власне життя за рiдну землю та мир на нiй. За нинiшнiх обставин особливо значиме. Сьогоднiшнi воїни Збройних Сил України, Нацiональної гвардiї, добровольчих батальйонiв - спадкоємцi тих, хто боронив кордони й безпеку своєї землi впродовж столiть. День захисника України у 2016 роцi святкується пiд гаслом "Українськi вiйськовi - основа незалежностi та безпеки нашої держави!" З цiєї нагоди в бiблiотецi-фiлiї №3 вiдбувся вечiр-зустрiч, приурочений Дню захисника Вiтчизни, на який завiтали учнi гiрничо - будiвельного лiцею та читачi бiблiотеки.
    Детальнiше...

 "Українська бiблiотека iде в люди"
    14 жовтня свято Покрови Пресвятої Богородицi. В нашiй країнi цей день ще є Днем українського козацтва та воїнiв УПА.Вдруге на державному рiвнi його вiдзначають як День захисника України. Напередоднi свята працiвники бiблiотеки-фiлiї № 5 ЧЦБС в рамках проекту "Українська бiблiотека iде в люди" вiдвiдали i привiтали воїнiв АТО, якi проходять реабiлiтацiю у Львiвськiй лiкарнi № 3 вiдновлювального лiкування, та подарували невелику бiблiотеку для їх духовної пiдтримки.
    Детальнiше...

 Кiнопоказ "Iван Франко. Львiвськi сторiнки життя"
    В 2016 роцi ми вiдзначили двi знаменнi дати - 27 серпня виповнилось 160 рокiв вiд дня народження Iвана Франка, а 28 травня - 100 рокiв вiд дня його смертi.
    12 жовтня до ювiлею Великого Каменяра старшокласники червоноградської гiмназiї мали можливiсть переглянути документальний фiльм iз циклу " Iсторiя в кадрi" - "Iван Франко. Львiвськi сторiнки життя".
    Львiв - мiсто Iвана Франка. Тут вiн прожив сорок рокiв iз шiстдесяти. Це мiсто вiн любив. Тужив за ним, називав рiдним. В фiльмi охоплений перiод життя вiд 1875 року, коли 19- лiтнiй Iван приїжджає вчитися до Львiвського унiверситету, i до 28 травня 1916 року - дня смертi письменника. До фiльму сценарiй написав Роман Горак i знятий за участi Львiського нацiонального унiверситету iм. I. Франка. Учнi здiйснили вiртуальну подорож, пройшлися вулицями, по яких ходив письменник, побували у будинках, де вiн жив i творив, дiзналися багато цiкавого iз життя Каменяра, про що не розповiв шкiльний пiдручник.
    Детальнiше...

 В рамках фестивалю "Краса душi"
    В рамках 7-го фестивалю української духовної творчостi "Краса душi" бiблiотеку - фiлiю №5 ЧЦБС вiдвiдали поважнi гостi. Дуже приємно було приймати правнучку Онуфрiя Франка, рiдного брата Великого Каменяра , Олесю Франко. Спiлкування з поетесою з Калуша було дуже цiкавим. Вона подiлилась спогадами про родину i залишила на пам'ять про зустрiч свої збiрки вiршiв. Серед вiдвiдувачiв книгозбiрнi у цей день були: Народний артист України бандурист Остап Стахiв; письменниця з Луганщини Лiдiя Сорока; громадський дiяч зi Львова, меценат Роман Андрусяк; поетеса з Чернiгова Лiна Ланська; громадський дiяч з Києва, волонтер i поет Олександр Кобиляков; поетеса iз Свiтловодська Наталiя Гуржiй.
    Детальнiше...

 "Знайди скарби в бiблiотецi"
    Напередоднi Всеукраїнського дня бiблiотек у дитячiй бiблiотецi - фiлiї №8 було проведено квест"Знайди скарби в бiблiотецi".Працiвники бiблiотеки вiд ворiт школи стрiлочками вказали шлях, яким можна прийти для пошуку скарбiв. На цьому шляху вислови i гасла про книгу та бiблiотеку. Читачi слiдкуючи за дороговказами знаходили книгозбiрню, де на них чекали рiзноманiтнi запитання i завдання квесту. Юнi книголюби шукали книги рiзних авторiв на книжкових полицях, давали вiдповiдi на запитання. А за правильнi вiдповiдi i виконанi завдання учасники заходу отримували солоденькi подарунки-цукерочки.
    Детальнiше...

 "Прийди та привiтай бiблiотеку"
    Сучасна бiблiотека - це не лише мiсце де можна позичити книгу, а й культурний та iнформацiйний осередок, де можна скористатись електронними послугами, вiдвiдати лiтературнi зустрiчi з авторами, майстер-класи, тренiнги, подивитись фiльми чи просто прийти та поспiлкуватись, а ще - долучитись до флешмобiв i не тiльки.
    "Прийди та привiтай бiблiотеку" - пiд такою назвою, напередоднi Дня бiблiотек, 29 вересня вiдбувся флешмоб, в рамках якого, кожен охочий мiг скористатись "вiльним мiкрофоном" та привiтати бiблiотеку. Цього дня для бiблiотекарiв прозвучало багато привiтань, серед яких були i поетичнi, i пiсеннi. Завершився флешмоб майстер-класом з брейк-дансу вiд танцювальної студiї "СтайлХаус".
    Детальнiше...

 Урочистостi з нагоди святкування дня Соснiвки
    Урочистостi з нагоди святкування дня Соснiвки розпочато у фiлiї № 5 ЧЦБС вечором-зустрiччю "Мистецька палiтра: Соснiвка".
    Працiвники Храму Книг приготували цiкавi розповiдi - спогади, захоплюючi презентацiї нових видань, у яких мова йшла про Соснiвку, про наших мешканцiв, про їхнє життя:
    Прикрасою свята стали творчi роботи соснiвчан: Демедюка Назара, Бекерського Михайла, Меуша Дмитра, Демедюк Руслани, Донского Олександра, Гнатiва Михайла:
    В музичному супроводi свята взяли участь : композитор i виконавець пiсень Iгор Байор, керiвник зразкового колективу "Кольоровi парасольки" Оксана Федонюк, гурт "Галичанка".
    Детальнiше...

 Вiдбувся фестиваль "Родинне джерело"
    18 вересня у парку культури на лiтнiй сценi за Народним домом вiдбувся фестиваль "Родинне джерело".
    Незважаючи на дощову погоду, сiм'ї та родини спiвали, танцювали, читали вiршi, грали на iнструментах. Були також конкурси та вiкторини у яких брали участь глядачi, котрi споглядали дiйство пiд парасольками. Свято вiдбулося. Джерело талантiв не мiлiє, сприяє тому навiть сама природа.
    Детальнiше...

 Мар'яна Зiнь готує програму для рiдного Червонограда
    Мар'яна Зiнь, уродженка м. Червонограда, навчається у консерваторiї I.S.S.M. Orazio Vecchi у м. Модена (Iталiя). Її дзвiнке драматичне сопрано неодноразово звучало у концертних залах в Iталiї, а наразi готує програму для рiдного Червонограда: звучатимуть твори Моцарта, Беллiнi, Россiнi, Дворжака та українська класика.
    Вхiд на концерт вiльний.
    Детальнiше...

 Виставка "Душа мого народу - рушники"
    З 15 вересня у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї дiє нова виставка "Душа мого народу - рушники" з фондiв Музею iсторiї мiста Кам'янське. На виставцi представлено шiсть сорочок, одна святкова скатертина та 36 рушникiв. Географiчно виставка охоплює Днiпропетровську, Харкiвську, Полтавську областi. Однак бiльшiсть рушникiв походять з Днiпрпетровщини (Катеринославщини). Хронологiчно виставка репрезентує українську вишивку кiн. ХIХ - поч. ХХ ст. Кiлька експонатiв представляють сучасну українську вишивку.
    Детальнiше...

 Вiдкриється виставка "Душа мого народу - рушники"
    15 вересня 2016 року о 12 годинi у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдкриється виставка "Душа мого народу - рушники" з колекцiї Музею iсторiї м. Кам'янське. На нiй буде представлено 43 експонати: рушники, чоловiчi i жiночi сорочки кiн. ХIХ - поч. ХХ ст. iз Катеринославської, Харкiвської, Полтавської губернiй; Полтавської, Кiровоградської та Днiпропетровської областей 20-60-х рр. ХХ ст. Серед рушникiв особливо видiляються рушники iз сюжетною вишивкою. Зокрема, є зображення Берегинь-Рожаниць i "дерева життя", весiльнi рушники iз вишитими текстами "Щедрою рукою щастя просила", "Не смотри на красоту, а смотри на доброту", датованi початком ХХ ст., та сучасний "З Богом i щастям у нове життя". У колекцiї є i рушник жалобний iз сюжетною вишивкою "Пiд хрестом моя могила".
    Детальнiше...

 Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) презентувала виставку робiт львiвського майстра рельєфної пластики на шкiрi Iгоря Копчика - "Україна. Магiя українцiв"
    21 серпня 2016 року о 14 годинi до Дня Незалежностi України та Дня шахтаря Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) презентувала виставку робiт львiвського майстра рельєфної пластики на шкiрi Iгоря Копчика - "Україна. Магiя українцiв". З творчiстю митця червоноградцi вже знайомi, адже мали можливiсть оглядати його картини на виставках у нашому музеї у 2000, 2001 та у 2006 роках.
    Митець знайшов свою нiшу в доволi тiсному художньому середовищi Львова, в якiй i досi залишається поза конкуренцiєю. Сьогоднi творчiсть п. Iгоря загальновiдома та шанована як в рiдному мiстi, в Українi, так i поза її межами. Iгор Копчик мав понад двадцять персональних виставок, а ще виставляв свої композицiї в складi збiрних вернiсажiв.
    Детальнiше...

 "Сiльва" вiдкрила театральний сезон
    11 вересня 2016 року на сценi Червоноградського Народного дому творча група колективу Нацiонального академiчного українського драматичного театру iм. Марiї Заньковецької зiграла виставу "Сiльва" I.Кальмана ( режисер-постановник - Народний артист України, лауреат Нацiональної премiї iменi Тараса Шевченка Федiр Стригун ).
    Пiсля лiтнiх вакацiй драмтеатри України розпочинають новий театральний сезон 2016-2017 гастрольними поїздками.
    Червонограду було надано можливiсть побачити славнозвiсну оперету "Сiльва" Iмре Кальмана, яку неодноразово ставили на сценах драмтеатрiв, i жодного разу на сценах Народних домiв. Глядачi поринули у свiт чудової музики, насолоджувались високомайстерною грою Народних артистiв України - Є.Федорченка, Я.Муки, Б.Мiруса, Заслужених артистiв України - Д. Зелiзної, О.Гуменецької , Г.Давидової ,Ю.Брилинського. Цiкавими були акторськi роботи В.Мацялко ( Сiльва ), О.Огородника ( Едвiн ) Н.Московця (Бонi Конiслац), Н.Боймук (Стассi).
    Детальнiше...

 Фестивальна мозаїка
    У Червоноградi вiдбувся Фестиваль iменi Тараса Городецького. Органiзатори - Юлiя Бурко зi своїм неймовiрним НЖТ "Прозерок" та Червоноградська мiська рада. Прекраснi майстри-писанкарi, митцi-гончарi, рукодiльницi, лiтератори, журналiсти, громадськi дiячi, гостi з усiєї України та мешканцi Червонограда i Прибужжя вiдвiдали Другий Фестиваль Тараса Городецького. Пам'ять про Митця живе у серцях...
    Детальнiше...

 Народний драматичний театр iм. Лесi Українки Червоноградського Народного дому
    Народний драматичний театр iм. Лесi Українки Червоноградського Народного дому починає свою iсторiю з 1961 року. У 1968 роцi творчому колективу присвоєно звання " Народний " . у 1971 роцi пiсля постановки " Лiсової пiснi " Лесi Українки i з нагоди 100 рiччя вiд дня народження , драмтеатру присвоєно звання " Народний ". З 1961 по 2013р.р. незмiнним режисером театру був Винничок Дмитро Павлович .
    З 2013 року колектив очолює Мельник Алла Вiкторiвна . Станом на 2016 рiк кiлькiсний склад театру складає понад 50 осiб . Вiк учасникiв вiд 16 до 70 рокiв . При дiючiй трупi театру створено пiдготовчу групу з дiтей шкiльного вiку, серед яких дiти з малозабезпечених сiмей та з обмеженими фiзiологiчними можливостями .
    Детальнiше...

 Вiдбувся патрiотичний флешмоб "Прапоровi барви України"
    Прапор наш, як лiто,
    В сонцi майорить.
    По долинi - жито,
    По горi - блакить.

    (Д.Павличко)
    24 серпня 1991 року вiдбулося проголошення "Акта про незалежнiсть України", i над будинком Верховної Ради замайорiв синьо-жовтий прапор. Конституцiєю України визначено колiр Державного Прапора: двi однаковi горизонтальнi смуги: одна - синього кольору, iнша - жовтого. Синiй колiр є символом мирного неба й чистої води. Жовтий колiр символiзує хлiбне поле, тепле життєдайне сонце.
    Детальнiше...

 "Є найсвятiше слово на землi. Одне. Високе. Свiтле . Україна" - книжково-iлюстративна виставка
    Цьогорiч наша країна святкує 25 рiчницю Незалежностi України. Незалежнiсть - це здiйснена мрiя, це доля, що усмiхнулася нам. "Є найсвятiше слово на землi. Одне. Високе. Свiтле . Україна" - це назва книжково-iлюстративної виставки, яку працiвники центральної мiської бiблiотеки представили в малiй сесiйнiй залi пiд час урочистої сесiї приуроченої до Дня Незалежностi України.
    На виставцi представлено документальнi, науково - популярнi, лiтературнi, художнi книги, в яких вiдтворенi хронологiчнi сторiнки становлення української державностi, iсторичний шлях до незалежностi та суверенiтету.
    Детальнiше...

 Друзi знову разом!
    30 липня вiдбулась унiкальна подiя, в парку культури у повному складi зiбрались засновники Руху: "Хай буде свято". У розпалi програми танцювали всi! Випадковi перехожi, дiти та батьки. Приємно вразили своїм виступом танцювальна студiя: OLGA "STYLE HOUSE". Публiка шаленiла зриваючи оплески учасникам майстер-класу з брейк-дансу. Це було весело та кажучи по сучасному: круто. Традицiйно дитяча програма була запальною та цiкавою! Брали участь у забавах як дорослi, так i дiти. Конкурси були пiдiбранi так, щоб кожен мiг спробувати свої сили i поборотися за призи вiд спонсорiв. Хiтом дня став конкурс з кульками, якi були наповненi водою. В таку спеку бризки води за щастя, учасники навiть не ухилялись вiд лопаючих кульок. А на завершення в пiсенному конкурсi брали участь усi охочi, якi були присутнi на цьому святi.
    Детальнiше...

 23 липня в парку культури та вiдпочинку вiдбувся культурно-масовий захiд для молодi та юнацтва пiд назвою: "Хай буде свято!"
    Протягом декiлькох рокiв активiсти громадських органiзацiй "Територiяжиття" та "Сiмейна просвiта" заряджають позитивом мешканцiв мiста. Хорошою звичкою для багатьохсiмей стало проводити суботнiй вечiр в парку, вболiвати за учасникiв пiсенних та танцювальних конкурсiв, приймати участь в iграх та естафетах. Конкурс "Караоке" став уже народним. Як приємно чути молодi таланти, тут народжуються новi зiрки. На майданчику завжди чути смiх, вiдчувається радiсть та тепла атмосфера, в повiтрi чути смак перемог, драйву та свята.
    Детальнiше...

 До Дня молодi та Дня мiста 26 червня 2016 року Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї та червоноградська художниця Тамара Голутяк презентували виставку "Олiйний живопис Тамари Голутяк"
    Це вже третя виставка художницi у нашому музеї (до слова, п. Тамара i працювала у 1988-1989 рр. у музеї художником-оформлювачем). Першi двi вiдбулися у 1996 та 1997 роках. I ось пiсля такої довгої перерви, ми знову можемо пiзнати та вiдшукати у її творах глибоку фiлософiю буття та Свiту. У них мисткиня вiдкривається повнiстю: за допомогою фарб показує свiй настрiй, думки, i навiть виливає душу.
    Тамара Маркiвна почала малювати ще в дитинствi (народилася у 1940 р. в смт. Андрушiвка на Житомирщинi). У п. Тамари в родинi було багато митцiв: дiдусь був музикантом - грав на скрипцi, а батько писав вiршi та малював. Саме вiд батька п. Тамара перейняла хист до малювання та написання вiршiв.
    Детальнiше...

 День iнформацiї "Пане Львове, дозвольте вам зiзнатися в любовi"
    Львiв: Це мiсто середньовiччя, мiсто кам'яних левiв та дивовижних легенд i переказiв. Тут усе особливе: i запашна львiвська кава, i солодкувато-гiркий шоколад, i навiть звичайний дощ у Львовi падає з особливим галицьким шармом.
    З нагоди 760-рiччя Львову в бiблiотецi-фiлiї№5 був проведений День iнформацiї "Пане Львове, дозвольте вам зiзнатися в любовi". Учасниками заходу стали учнi ЧНВК №13. В рамках Дня iнформацiї бiблiотекар читального залу Дупляк А.Л. провела огляд лiтератури: за книжковою виставкою "Мiсто, де оживають легенди:". Додали настрою користувачам показ презентацiї "Серце Галицької землi" та вiкторина "Мiсто iз запахом кави та шоколаду".
    Детальнiше...

 Цiкавi посиденьки "Малюємо - мiркуємо" вiдбулися в бiблiотецi-фiлiї №6
    Життя дитини в певнiй мiрi можна змiнити за допомогою малювання i мистецтва. Саме дiти в майбутньому будуть розвивати українську культуру. Цiкавi посиденьки "Малюємо - мiркуємо" вiдбулися в бiблiотецi-фiлiї №6 з дiтьми молодшого шкiльного вiку.
    Бiблiотекар розповiла про цiкаву книжку "Лiсовi художники" в якiй розповiдається не тiльки про казкову художню школу з мешканцями лiсу, але й даються уроки малювання. Активна сонячна спiврозмова вiдбувалася про незвичайнi нетрадицiйнi способи малювання для дiтей. Зокрема за допомогою пластикової пляшки, виделки, качана капусти.
    Детальнiше...

 Читацька конференцiя "Трагедiя людської долi"
    22 травня бiблiотека - фiлiя №6 вiдчинила дверi у дивовижно-яскравий свiт художнього слова однiєї iз вiдомих широкому загалу письменниць сучасної української лiтератури - Марiї Матiос. Тут проходила читацька конференцiя пiд назвою "Трагедiя людської долi" за книгою Марiї Матiос "Солодка Даруся", за який у 2005 роцi авторку удостоєно Нацiональної премiї iменi Т.Г. Шевченка. В заходi приймали участь активнi читачi бiблiотеки О.Бахмачук, М.Мартинюк, М. Бусько, бiблiотекар Л.Лемеха. I з iншими творами письменницi знайомила книжкова виставка "Прима української лiтератури".
    Детальнiше...

 Авторитет iменi "Великий день любовi i добра"
    19 травня у Всесвiтнiй день вишиванки фiлiя №4 ЦБС (бiблiотека для юнацтва) за участю студентiв ДВНЗ "Червоноградського гiрничо-економiчного коледжу"(групи 1-ЕП-15,2-ПРК-15,куратор Ковалишин Г.М.,викладач української мови i лiтератури Беркита О.М. провела iнтерактивний пiзнавальний захiд - авторитет iменi "Великий день любовi i добра". Цей захiд об'єднав такi свята - День матерi,Тиждень родини, День вишиванки, День батька.
    Детальнiше...

 Лiтературно - музичнi акорди "Мамина вишиванка"
    Мiсяць травень багатий на гарнi українськi свята. Це День матерi,День сiм"i,Всесвiтнiй день вишиванки. У бiблiотецi-фiлiї №8 проведено лiтературно - музичнi акорди "Мамина вишиванка".У заходi активну участь брали читач i- учнi 3-А класу (класний керiвник Маковяк Леся Петрiвна)СЗШ №4,глядачами на заходi були учнi цiєї ж школи 3-Б класу (класний керiвник Полiвода Богдана Євгенiвна). Дiти гарно виступали:декламували вiршi,виконували пiснi.. По закiнченi заходу дiтей ознайомили з лiтературою,представленою на пристелажнiй книжковiй виставцi "I слово,i пiсня,Матусю,тобi."
    Детальнiше...

 Концерт проекту "Музика палацу Потоцьких"
    Червоноград заможне мiсто. В його розпорядженнi аж 4 роялi. Один з них - австрiйської роботи - знаходиться в Палацi Потоцьких. I в травневому концертi проекту "Музика палацу Потоцьких" ви матимете нагоду його послухати. 22 травня, в недiлю. о 17.00 у виконаннi фортепiанного дуету викладачiв Львiвської музичної академiї Ганни Iванюшенко та Тетяни Мiлодан прозвучать сонати Людвiга ван Бетовена та Леопольда Кожелуха, Маленька сюїта Клода Дебюссi, Пер Гюнт Едварда Грiга, та Угорськi танцi Йоганеса Брамса.
    Детальнiше...

 Вiдбулась мiська науково-теоретична конференцiя старшокласникiв "Наука Iсуса Христа - мiй прапор i дороговказ"
    У Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палацi Потоцьких) 13 травня 2016 року в рамках Мiжнародної науково-дослiдницької конференцiї "Андрей Шептицький - будiвничий держави, князь церкви, лiдер нацiї" вiдбулась мiська науково-теоретична конференцiя старшокласникiв "Наука Iсуса Христа - мiй прапор i дороговказ", присвячена 150-рiччю вiд Дня народження Митрополита Андрея Шептицького.
    Її мета - вшанування пам'ятi Андрея Шептицького як будiвничого української держави, духовного провiдника народу, лiдера української нацiї; привернути увагу школярiв до багатогранної дiяльностi митрополита; розвиток в українському суспiльствi християнських цiнностей, моралi, чеснот, культури та мудростi; формування в української молодi духу єдностi, духу любовi, духу справедливостi, духу лiдерства, духу переможцiв; формувати в учнiв розумiння вкладу митрополита Андрея в розбудову української церкви, виховання нацiонально свiдомої молодi; залучити старшокласникiв до науково-пошукової роботи з актуальних питань духовностi та просвiтництва в новiтнiй iсторiї України; сприяти формуванню культури наукових дослiджень.
    Детальнiше...

 Вiдбувся звiтний концерт колективiв учнiв та викладачiв Гiрницької дитячої музичної школи
    8 травня 2016 р. в Гiрницькому Народному домi вiдбувся звiтний концерт колективiв учнiв та викладачiв Гiрницької дитячої музичної школи, а саме:
    ансамблю бандуристiв, оркестру народних iнструментiв, фольклорного ансамблю, учнiвського хору, вокального ансамблю викладачiв, камерного оркестру викладачiв та дуету бандуристiв викладачiв. Глядачi схвально оцiнили виступи колективiв гучними оплесками та щирими словами подяки.
    Детальнiше...

 Година доброти "Стежинка до храму душi материнської"
    У травнi, коли повертаються до рiдного гнiзда птахи, коли оновлюється природа, теплий весняний вiтер приносить нам свято Матерi. Напередоднi, 5 травня у бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулася година доброти "Стежинка до храму душi материнської". Бiблiотекар Катерина Сава ознайомила дiтей з iсторiєю виникнення свята.
     А у вiршах, якi розповiдали користувачi бiблiотеки Беркита Матвiй, Шалагiнова Вiра, сестрички Захарко Уляна i Оксана, Скаб'як Вiктор, Рожок Аня та Юра, Очабрук Юлiя, Галiнська Анастасiя, Сас Максим знайшлося доволi слiв, щоб оповiсти про мамину мудрiсть, сердечнiсть, самовiдданiсть, роботящiсть, дбайливiсть, терплячiсть, щедрiсть, нiжнiсть.
    Детальнiше...

 "Великоднi вiзерунки-2016" в палацi Потоцьких (Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї)
    Традицiйно у Вербну недiлю, 24 квiтня 2016 р., у Червоноградi вiдбувся загальномiський мистецький фестиваль "Великоднi вiзерунки". У фестивалi взяли участь 26 учасникiв: загальноосвiтнi школи, дошкiльнi навчальнi заклади, Будинок дитячої та юнацької творчостi, Школа мистецтв, Студiя образотворчого мистецтва при Народному домi Червонограда, Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система, вихованцi громадських органiзацiй "Нiка" та "Промiнь надiї", а також були представленi авторськi мiнi-експозицiї мiсцевих мисткинь Оксани Гончарук, Марiї Ляшук i Наталiї Iонайтєнє (заступника директора ЧЗШ №9).
    Детальнiше...

 Вiдбувся вечiр - пам'ятi "Грiх непростимий - Чорнобиль"
    24 квiтня в Народному домi селища Гiрник вiдбувся вечiр - пам'ятi "Грiх непростимий - Чорнобиль", пресвячений 30-рiчницi трагедiї на ЧАЕС.
    У виконаннi учасникiв драматичного гуртка "Пролiсок" (керiвник Побережник I.Л.) прозвучали вiршi про Чорнобиль. Захоплювали душу глядачiв мелодiї пiсень: "На Чорнобиль журавлi летiли", "Лелеча доля", "Чорнобильська бiда", "Марiя", "Молитва про Україну" ансамблю "До-мi-сольки" пiд керiвництвом Паралюш О.М.
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - хронiка подiй с.2 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради