Культура - бiблiотеки мiста << Назад
 Шевченкiвськi ювiлейнi заходи у бiблiотецi
    Жива душа поетова святая,
    Жива в святих своїх речах.
    I ми, читая, оживаєм
    I чуєм бога в небесах.
    ("Менi здається, я не знаю:", рр. 44 - 48;
    I - IV 1850, Оренбург)---
    Другого березня центральна мiська бiблiотека гостинно вiдчинилала дверi для своїх читачiв та гостей. Вiдбулося лiтетаратурно-мистецьке свято "Голос поета вiщий в нашi ввiйшов серця", яке започаткувало Шевченкiвськi ювiлейнi заходи у бiблiотецi.
    Свято розпочалось пiснею на слова Шевченка "Думи мої,думи мої" у виконаннi заслуженого артиста України бандуриста Остапа Стахiва. Протягом свята ще не раз лунали пiснi у його виконаннi. Ведучi заходу Р.Федюк та В.Олеш були своєрiдними провiдниками по "Тарасових шляхах".Поезiю Шевченка читали бiблiотекарi О.Тарадай,Т.Остапюк та ученьЧЗШ №12 В.Остапюк. Гостi свята -поети зi Львова, Жовкiвщини, Сокаля, Нововолинська, Соснiвки та голова лiтературного об'єднання "Оберiг"О.Карнага читали свої присвяти Шевченковi та Небеснiй сотнi.
    Увазi присутнiх була представлена розгорнута книжково-iлюстративна виставка "Ти - незгасаюча зоря, що душi нашi воскрешає"-це експозицiя видань про життєвий i творчий шлях поета,репродукцiї його картин. На однiй iз виставок був представлений вишиваний бiсером портрет Тараса Шевченка. Його презентував народний майстер Роман Магоцький з Комарна. Вiн розповiв про свої роботи, про те,що зараз вишиває своєрiдну карту України. До речi, найближчим часом планується виставка його робiт у Червоноградськiй фiлiї Львiвського нацiонального музею. Окрасою свята став вiночок пiсень на слова Шевченка у виконаннi вокального трiо "Галичанка" з Соснiвки та уривок з п'єси "Назар Стодоля". А завершальним його акордом стало спiльне виконання духовного гiмну України " Боже великий, єдиний".
    Третього березня ще одним заходом до ювiлею Кобзаря у центральнiй мiськiй бiблiотецi стало проведення усного журналу "Шевченко для усiх столiть" за участю восьмикласникiв ЧЗШ №12. Бiблiотекар читального залу Ольга Тарадай звернулась до присутнiх словами:
    Помянiмо,пани-браття,
    Святого ми нинi.
    Не мертвого,а живого,
    Бо слово не гине.
    Про маловiдомi факти iз життя Кобзаря розповiла бiблiотекар Надiя Тiхтей. Гiсть заходу Богдан Демчук розповiв про свою колекцiю "Кобзарiв",якi вiн збирав все життя. З мультимедiйною презентацiєю "Живий у бронзi i гранiтi" про пам'ятники в Українi i за кордоном виступила бiблiотекар Галина Полянська. Учнi декламували вiршi поета та знайомились з колекцiєю "Кобзарiв".
    На головну культура бiблiотеки...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради