Культура - бiблiотеки мiста << Назад
 85 - рiчницi Голодомору присвячується
    З кожним роком стає все менше людей, котрi можуть розповiсти про страшнi подiї Голодомору. Ще зберiгається шанс засвоїти урок iсторiї не за пiдручниками, а через безпосереднiй контакт iз живими свiдками. Але з кожним днем подiї Голодомору вiддаляються в часi, не втрачаючи при цьому свого скорботного i трагiчного значення.
    До Дня пам'ятi жертв Голодомору 1932 - 1933 рокiв у Червоноградськiй мiськiй бiблiотецi 20 i 22 листопада було проведено годину - скорботи "Голодомор: душа горить i тане, мов сльоза" за участю старшокласникiв червоноградської гiмназiї та ЧНВК №3.
    НадiяТiхтей, бiблiотекар юнацького абонементу ознайомила учнiв iз трагiчними сторiнками тих страшних подiй української iсторiї, зокрема фактами Голодомору, були згаданi першi дослiдники голодомору Джеймс Мейс та Роберт Конквест, а також масштаби цiєї трагедiї та визнання цiєї трагедiї свiтом.
    А далi вiдбувся перегляд унiкального фiльму канадiйського продюсера українського походження Андрiани Охримович "Голодомор: голоси свiдкiв". Ця стрiчка у м. Чiкаго на фестивалi "Мир на планетi" серед категорiї документальних фiльмiв отримала перше мiсце. Документи, вражаючi свiдчення очевидцiв - все це допомагає вiдтворити подiї тих страшних часiв.
    Доповненням до заходу була книжково - iлюстративна виставка- реквiєм "Минувшини пекучий бiль" , де було представлено документи, фотографiї та публiкацiї про геноцид української нацiї, спогади i свiдчення очевидцiв.
    А на завершення - запалена свiчка пам'ятi - символ жалю та неможливостi повернути втраченi долi, намагання зробити усе, щоб жахiття Голодомору бiльше нiколи не повторилися на нашiй землi.
    На головну культура бiблiотеки...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради