Культура - бiблiотеки мiста << Назад
 Витоки української писемностi
    День української писемностi та мови, свято, яке щороку вiдзначається в Українi, припадає на день вшанування пам'ятi преподобного Нестора-лiтописця, з праць якого, як вважають дослiдники, починається писемна українська мова.
    Справжнiми шанувальниками i знавцями української мови виявилися читачi бiблiотеки-фiлiї №9, якi разом з бiблiотекарями провели мовознавчий марафон "Слово рiдне, мудре i прадавнє". Учасники перевiряли свої знання з мови та лiтератури. Виявили кмiтливiсть пiд час мовних iнтелект- забавок "Магiчнi слова", "Iз двох слiв одне", а також в конкурсах "Спробуй казку вiдгадати", "Вiдшукай родичiв" та "Утвори прислiв'я", грали в он-лайн мовнi iгри. Маленькi мовознавцi довели, що вони знають, люблять i шанують свою спiвучу i дзвiнку мову.
    А працiвники бiблiотеки-фiлiї №5 для своїх юних користувачiв, учнiв 5-6 класiв провели екскурс в iсторiю слова "Витоки української писемностi". Для бiльшостi дiток стало новиною те, що найдавнiша згадка про українську мову датується 858 роком, що першим букварем, виданим в Українi, був "Буквар", надрукований у 1574р. у Львовi першодрукарем Iваном Федоровим, а засновником нової української лiтературної мови є Iван Котляревський.
    На головну культура бiблiотеки...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради