Культура - бiблiотеки мiста << Назад
 Мiжнародний день шахiв
    З 1966 року в свiтi 20 липня вiдзначають Мiжнародний день шахiв. Ця гра, що поєднує в собi i спорт, i культуру дозвiлля, має своїх прихильникiв на всiх континентах.
    До цього дня в читальному залi центральної бiблiотеки оформлено книжкову виставку " Таємницi шахового королiвства". Про таємницi чорно-бiлих фiгур, рiзнi стадiї гри, розповiдають книги, авторами яких є вiдомi шахiсти. Майже в кожнiй з них є iсторiя походження цiєї гри, розповiдi про чемпiонiв свiту з шахiв. I хоча не всi стають вiдомими шахiстами, але шахи для багатьох, можуть стати захопленням всього життя. Про це можна дiзнатися з роздiлу " Такi рiзнi шахи".
    В багатьох творах, як вiтчизняної так i зарубiжної лiтератури, герої грають в шахи. В роздiлi "Лiтературнi партiї" можна ознайомитися з деякими з них. Поети, а серед них них чимало прихильникiв цiiєї гри, теж оспiвали шахи. Але найвiдомiшi поетичнi рядки належать Омару Хайяму:
    " Я свiт порiвняв би з шахiвницею ".
    Саме поетичну збiрку Хайяма можна побачити на цiй виставцi. А ще - вiрш Лiни Костенко "Гамбiт Стейнiца", що розкриває вiдому поетесу не тiльки, як знавця людської душi, але i тонкого знавця шахiв.
    Доповнюють виставку колекцiя шахiв, де шаховi фiгури виконанi в рiзних стилях i з рiзних матерiалiв. А ще, тут можна побачити поштовi марки, присвяченi такiй загадковiй грi, як шахи.
    На головну культура бiблiотеки...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради