На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.9 >>Вниз >>На кiнець
Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система
Поштова адреса : м. Червоноград , вул. С. Бандери,11
Ел. адреса: library_chervonograd@ukr.net
Тел. (03249) 2-43-57, 2- 26-96
Директор - Покотило Надiя Павлiвна
Заст. директора по роботi з дiтьми - Дуда Надiя Степанiвна
Заст. директора з господарських питань - Сойко Галина Григорiвна
Провiдний методист Пилипчук Надiя Iванiвна

Бiблiотеки Червонограда
1.Червоноградська мiська центральна бiблiотека, вул. С. Бандери,11;тел.2-42-18 (вiддiл обслуговування).
2.Бiблiотека-фiлiя №1, вул. Св. Володимира,4; тел. 3-99-83.
3. Бiблiотека-фiлiя №3, вул.Грушевського, тел.2-61-28.
4. Бiблiотека-фiлiя №4, вул.Миру, тел. 2-41-59.
5. Бiблiотека-фiлiя №5, м.Соснiвка, вул.Галицька,7а; тел. 3-42-39.
6. Бiблiотека-фiлiя №6,сел.Гiрник, вул.Грушевського,17а; тел.3-51-38.
7. Бiблiотека-фiлiя № 7, м.Соснiвка, вул.Галицька,3а; тел.3-43-31.
8. Бiблiотека-фiлiя № 8, вул.Соборна,2; тел.3-99-34.
9. Бiблiотека-фiлiя №9, вул.Шевченка,15; тел.2-11-77.
10 .Мiська бiблiотека для дiтей,Шептицького,1; тел.2-10-90.
 День української писемностi i мови
    В своїй роботi, працiвники Центральної бiблiотеки, постiйно популяризують книги, якi присвяченi українськiй мовi: її iсторiї i культурi. Так в бiблiотецi дiють постiйнi книжковi виставки " Рiдна мова - Божа Благодать" на абонементi i "Спадок поколiнь" в читальнiй залi.
    9 листопада в Українi згiдно Указу Президента з 1997 року вiдзначається день української писемностi i мови. А ще, в православному календарi вшановують того дня Лiтописця - Нестора.
    Детальнiше...

 Презентацiя книги молодої рiвненської письменницi та музикознавця Анни Шпилевської "Симфонiя хаосу"
    19.10. 2014 року о 13.30 у читальному залi центральної бiблiотеки вiдбулась презентацiя книги молодої рiвненської письменницi та музикознавця Анни Шпилевської "Симфонiя хаосу".
    Анна Шпилевська- молода українська письменниця, етномузиколог, солiстка етно-гурту "Трояка Ружа". Лауреат лiтературної премiї iм. Михайла Дубова (листопад, 2013) та "Золотий апельсин" Палацу Дiтей та молодi, мiсто Рiвне (сiчень, 2014) за дебютну книгу "Симфонiя хаосу". Видання здiйснено за кошти грантiв голiв Рiвненських облдержадмiнiстрацiї та облради. Живе i працює у Львовi.
    Детальнiше...

 Зустрiч з Володимиром Федоровичем Шовкошитним
    8 жовтня у читальному залi центральної мiської бiблiотеки вiдбулася зустрiч з Володимиром Шовкошитним.
    Володимир Федорович Шовкошитний - український поет,прозаїк,публiцист, громадський,полiтичний дiяч.Був Народним депутатом України I демократичного скликання(1990-1994р.). Володимир Федорович лiквiдатор наслiдкiв аварiї на Чорнобильськiй АЕС,один iз засновникiв Мiжнародної органiзацiї "Союз Чорнобиль" та її президент 1990-2003р,перший заступник Голови Нацiональної спiлки письменникiв України. Автор поетичних збiрок,прозових книг,музичних альбомiв,автор i спiвавтор сценарiїв фiльмiв, лауреат кiлькох лiтературних премiй.
    Детальнiше...

 До Всеукраїнського тижня правових знань "Подолання корупцiї в судовiй системi"
    З 29 вересня по 3 жовтня 2014 року проводилитсь заходи до Всеукраїнського тижня правових знань "Подолання корупцiї в судовiй системi". З метою пiдвищення рiвня правової культури молодi, створення iнформацiйного орiєнтиру у свiтi права й закону 2 жовтня в читальному залi центральної мiської бiблiотеки вiдбулася година правових знань для старшокласникiв мiської гiмназiї з начальником Червоноградського мiського управлiння юстицiї Демiховським Павлом Робертовичем.
    Детальнiше...

 Всеукраїнський день бiблiотек
    До Всеукраїнського дня бiблiотек бiблiотекарi мiста Червонограда провели флешмоб пiд назвою " Бiблiотека - територiя єдностi". 30 вересня о 12.00 бiля пам'ятника Тарасу Шевченку бiблiотекарi публiчних бiблiотек читали патрiотичнi вiршi поета з рiзних носiїв - з книжок, планшетiв, ноутбукiв, мобiльних телефонiв . Таким чином, долучились до акцiї у межах проекту УБА "Читай! Формат не має значення!"
    Детальнiше...

 Михайлу Коцюбинському -150
    "Сонце! Я тобi вдячний. Ти сiєш у мою
    душу золотий засiв - хто знає, що вийде
    з того насiння? може, вогнi?"
    М. Коцюбинський. "Intermezzo"

    17 вересня Україна вiдзначила 150-ту рiчницю вiд дня народження Михайла Коцюбинського.
    Михайло Коцюбинський - одна з найяскравiших постатей в українськiй та свiтовiй лiтературi кiнця ХIХ сторiччя. В своїх творах вiн показав силу й енергiю простих трударiв, їх нездоланну стiйкiсть у боротьбi за нове справедливе життя, вiдобразив соцiальнi i нацiональнi прагнення українського народу, оспiвав його високу поетичнiсть.
    Детальнiше...

 Олександру Довженку - 120
    "Людина народжується для щастя й радостi, i бореться вона, i дiє в iм'я щастя".
    (Олександр Довженко).

    120 рокiв тому на свiт з'явився поет у кiно, живописець у лiтературi Олександр Довженко. Його стрiчка "Земля" - у списку 12 кращих фiльмiв усесвiтньої iсторiї кiно. I донинi ця стрiчка вражає дивовижною мистецькою досконалiстю, вона не втратила своєї естетичної сили.
    Олександр Довженко - уособлення невмирущого українського духу, який псував, псує i продовжуватиме псувати рiвно стiльки, скiльки потрiбно, всi iмперськi сценарiї щодо України... Його ювiлеї пiд егiдою ЮНЕСКО вiдзначають у всьому свiтi.
    Детальнiше...

 Ти будеш жити Україно, країно щастя i добра !
    Зростає, мiцнiє велика Держава,
    Цвiте, розквiтає прославлений край
    На гордiсть, на щастя народу, на славу.
    Мiцнiй, Україно, цвiти - розквiтай !
    
    Святкування головного свята країни - Дня Незалежностi, завжди в полi зору працiвникiв книгозбiрень. Готуючись до святкування Дня Незалежностi України 20 серпня працiвники бiблiотеки-фiлiїї №9 для юних читачiв провели годину державностi "Живи i мiцнiй, наша Батькiвщина!"А це цикл пiзнавально - iгрових заходiв :
    Детальнiше...

 Мiжнародний день шахiв
    З 1966 року в свiтi 20 липня вiдзначають Мiжнародний день шахiв. Ця гра, що поєднує в собi i спорт, i культуру дозвiлля, має своїх прихильникiв на всiх континентах.
    До цього дня в читальному залi центральної бiблiотеки оформлено книжкову виставку " Таємницi шахового королiвства". Про таємницi чорно-бiлих фiгур, рiзнi стадiї гри, розповiдають книги, авторами яких є вiдомi шахiсти. Майже в кожнiй з них є iсторiя походження цiєї гри, розповiдi про чемпiонiв свiту з шахiв. I хоча не всi стають вiдомими шахiстами, але шахи для багатьох, можуть стати захопленням всього життя. Про це можна дiзнатися з роздiлу " Такi рiзнi шахи".
    Детальнiше...

 Презентацiя "Iсторiя людини, яка визначала iсторiю"
    12 червня у Червоноградськiй центральнiй мiськiй бiблiотецi проходила цiкава зустрiч з Iгорем Дерев'яним - магiстром iсторiї, старшим науковим спiвробiтником Нацiонального музею-меморiалу жертв окупацiйних режимiв "Тюрма на Лонцького" та координатором проекту "Електронний архiв визвольного руху" Данилом Саламiним. У стiнах бiблiотеки Iгор Дерев'яний презентував свою книгу"Сила волi. Євген Коновалець", а Данило Саламiн - "Електронний архiв українського визвольного руху".
    Детальнiше...

 "Що, вулице, є в iменi твоїм..."
    Iсторiя мiста твориться на наших очах, минуле Кристинополя з кожним днем вiддаляється. Для мешканцiв мiста воно має виняткову цiннiсть - це наша батькiвщина, наш дiм i нам у цьому домi жити i про нього дбати. Виховати в дитинi любов до рiдного мiста допомагають розповiдi батькiв, вчителiв, а також чимало книг, якi є в бiблiотеках мiста. У бiблiотецi-фiлiї№9 краєзнавчу подорож "Вiдкрий для себе рiдне мiсто". Провiдний бiблiотекар Ольга Бондарчук розповiла про минуле Червонограда, а далi поставила перед читачами такi запитання:"А чи замислювалися ви, йдучи знайомими вулицями, чому вони носять саме таке iм'я? Якi загадки та таємничi iсторiї минулого приховують вони в собi?".
    Детальнiше...

 "Розсипався бiсер, як макове зерно..."
    Г. Полянська, бiблiотекар вiддiлу обслуговування
    Мистецтво вишивки з давнiх-давен цiнується в Українi. Сучасне вишивальне мистецтво надзвичайно рiзноманiтне, поєднує в собi багато технiк, серед яких особливо популярна сьогоднi технiка вишивки бiсером.
    Роман Магоцький - молодий, талановитий вишивальник бiсером уже добре вiдомий в Українi та за її межами. У його творчому доробку вишитi картини, образи, сорочки. 18 травня майстер презентував свої роботи у Червоноградськiй центральнiй бiблiотецi. Було представлено понад 20 вишитих бiсером картин. Глядачi змогли насолодитись прекрасним та помилуватись витонченими витворами людських рук. Енергетикою Великоднiх свят наповнили зал виступи дитячих колективiв - фольклорного ансамблю "Криниченька" ЧНВК "Середня школа-колегiум" №3(керiвник Любов Фiалковська) та зведеного молодiжного хору церкви Пресвятої Богородицi Владичицi України (керiвник Наталiя Зiнькiв).
    Детальнiше...

 "На струнах Кобзаревої душi"
    I росянi вiнки, заплетенi суцвiття,
    До нiг тобi, Титане, кладемо,
    Ми чуємо тебе, Кобзарю, крiзь столiття,
    Тебе своїм сучасником звемо

    Василь Симоненко
    
    13 березня у бiблiотецi-фiлiї №8 в рамках вiдзначення 200-рiччя вiд дня народження Т.Г. Шевченка та популяризацiї творчої спадщини Великого Кобзаряp було проведено лiтературну годину "На струнах Кобзаревої душi". До участi були залученi учнi 3-А класу ЧЗШ №4. Дiти iз задоволенням слухали розповiдi про дитинство та юнiсть поета, його друзiв. Учнi декламували вiршi, iнсценували уривки з творiв поета.
    Детальнiше...

 Його душа, то тихе море слiз..,
    В святково прибраному Народному домi селища Гiрник портрет Тараса Шевченка, нацiональна символiка, вишиванi рушники, образ Матерi Божої. Горить свiча. Хвилиною мовчання зал вшанував героїв "Небесної сотнi". Так розпочався лiтературний вечiр з нагоди святкування 200-рiччя вiд дня народження Т.Г.Шевченка проведений працiвниками бiблiотеки- фiлiї №6 та Народного дому. Ведучими вечора були учасники дитячого драматичного гуртка "Пролiсок" (керiвник Iрена Побережник). Про життя i творчiсть великого Кобзаря розповiла Любов Лемеха бiблiотекар фiлiї №6.У виконаннi Юрiя Годовського директора Народного дому Просвiти, викладачiв Червоноградської музичної школи Оксани Сайко та Марiї Василишин прозвучали пiснi на вiршi Тараса Григоровича Шевченка. У виступi брав участь дитячий вокальний ансамбль "До-мi-сольки" (керiвник Оксана Паралюш).Присутнi ознайомились з великою спадщиною поета - поезiя, проза, мистецтво - бiля книжкової виставки "Т.Г. Шевченко - любов i святиня українського народу".
    Детальнiше...

 "Тарас Шевченко - свiтлий генiй України"
    ..Свою Україну любiть, Любiть її... Во врем'я люте, В останню тяжкую минуту За неї Господа молiть.
    Т. Шевченко
    6 березня бiблiотека - фiлiя №9 зiбрала своїх читачiв, щоб вшанувати пам'ять великого Кобзаря. А спочатку учасники заходу органiзували своєрiдний флешмоб на Вiчевiй площi бiля пам'ятника Т.Г.Шевченку пiд гаслом "Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе". Творча вiтальня "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крiзь вiки" вiдкрилася розповiддю провiдного бiблiотекаря Ольги Бондарчук про маловiдомi сторiнки життєвого i творчого шляху поета. А далi у виконаннi наших читачiв ( Гайової Марiї, Гафiулiної Яни, Войтович Iрини, Козуб Анастасiї, Мигаль Анни, Гулич Анни, Савчук Iрини, Ярмоли Анастасiї та iнших) i учасникiв дитячого театру "Веселограй"(керiвник Мельник Алла) зворушливо i щиро звучали вiршi Т.Г.Шевченка.
    Детальнiше...

 "Нi, я жива, я буду вiчно жити"
    28 лютого в сш№7 вiдбулося свято " Нi, я жива, я буду вiчно жити." присвячене 143-м роковинам вiд дня народження великої поетеси Лесi Українки. У святi взяли участь бiблiотека для дiтей/ф№7/, учнi 3-А класу, гурткiвцi будинку дитячої творчостi. На святi присутнi ознайомилися з життєвим i творчим шляхом Лесi, читали вiршi, театралiзували казку Л.Українки "Бiда навчить". Дiти тiльки починають знайомитись з творчiстю поетеси. Ми сподiваємося, що вони завжди матимуть потребу звернутися до її вiршiв, якi навчать їх любити Україну, любити i розумiти людей, бути мужнiми. Нехай же буде вiчною i наша пам'ять про неї!
    Детальнiше...

 День рiдної мови
    21 лютого Мiжнародний День рiдної мови. Саме цiй датi був присвячений захiд, який вiдбувся в читальнiй залi бiблiотеки-фiлiї № 5 ЧЦБС. До уваги присутнiх була представлена лiтературно-музична композицiя, пiдготовлена учнями ЧНВК № 13 (класний керiвник - Мельник О.П.) В читальнiй залi до цiєї дати оформлено художньо - iлюстровану книжкову виставку "Плекатимеш мову - цвiстимуть слова".
    Голова Соснiвської мiської ради Дуброва Є. М., подякувала всiм за змiстовно проведений час i наголосила, що, як нiколи, ми повиннi цiнувати рiдну мову, тому, що краса i сила української мови пригорне до себе серця мiльйонiв людей.
    Детальнiше...

 Шевченкiвськi ювiлейнi заходи у бiблiотецi
    Жива душа поетова святая,
    Жива в святих своїх речах.
    I ми, читая, оживаєм
    I чуєм бога в небесах.
    ("Менi здається, я не знаю:", рр. 44 - 48;
    I - IV 1850, Оренбург)---
    Другого березня центральна мiська бiблiотека гостинно вiдчинилала дверi для своїх читачiв та гостей. Вiдбулося лiтетаратурно-мистецьке свято "Голос поета вiщий в нашi ввiйшов серця", яке започаткувало Шевченкiвськi ювiлейнi заходи у бiблiотецi.
    Детальнiше...

 Шевченкiвськi читання
    Вiн був сином мужика - i став володарем в царствi Духа.
    Вiн був крiпаком - i став велетнем у царствi людської культури.
    Iван Франко
    
    Хвилиною мовчання розпочались голоснi читання в пам?ять загиблих на Майданi. З нагоди вшанування 200-ої рiчницi великого українського поета i пророка Т.Г. Шевченка та Мiжнародного дня рiдної мови працiвники бiблiотеки - фiлiї №4 разом iз учнями 4-б класу ЧНВК "СШ - колегiум №3"(кл. Луцик О.I.) провели голоснi читання "I лине над землею Шевченкове св?яте слово". В цей день 27 учнiв одягнули вишиванки i читали "Реве та стогне:", "Розрита могила", "Тече вода з-пiд явора", "Думка" , "Тарасова нiч", "Зоре моя вечiрняя", "Свiтає", "Менi тринадцятий минало:", "Заповiт". Книжкова виставка "У кожнiм серцi небайдужiм безсмертне слово Кобзаря" познайомила учнiв iз творами , якi поет написав для дiтей. За пiдсумками журi I - мiсце отримала Денис Юля за вiрш "Сон", II - Осiїк Юрiй "Розрита могила", III - Шклянка Камiла "Кавказ", IV - Михайлевська Дiана "Думка", V - Луцик Софiя "Якби менi черевички". Призери отримали в подарунок книги, а всi учасники солодощi.
    Детальнiше...

 До 200-рiччя вiд Дня народження Тараса Григоровича Шевченка
    2 березня 2014 року Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) святкуватиме 200-рiччя вiд Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. На цей день запланована музейна вiтальня "Тобi несем свою Любов".
    Розпочнеться музейна вiтальня о 14.00 годинi вiдкриттям виставки "Графiка Софiї Караффи-Корбут до творiв Т. Шевченка" (з фондiв кiмнати-музею Т. Шевченка у Львiвському Палацi мистецтв). На виставцi представлено 48 графiчних робiт. За мотивами поезiй Т. Шевченка художниця створила впродовж 1961-1968 рокiв понад 100 лiногравюр. У 1967 роцi свiт побачив "Кобзар", проiлюстрований Софiєю Караффою-Корбут (сюди ввiйшло 34 iлюстрацiї).
    Детальнiше...

 Професiйний тренiнг "Жiноче обличчя колективу.Соцiально-психологiчний клiмат"
    Є два способи керувати жiнками, але:.нiхто їх не знає
    Фрэнк Хаббард (1868-1930), американский карикатурист
    Вважається, що в жiночому колективi складно працювати. Чи так це? Що у жiнок своя природа, свої психофiзiологiчнi особливостi, iнтелектуальнi та моральнi установки, знати та враховувати якi необхiдно всiм, - i керiвникам, у складi колективiв яких жiнки, i пiдлеглим, якi працюють пiд керiвництвом жiнки. В чому ж полягають цi особливостi? Тi та iншi питання розглядались у ходi професiйного тренiнгу "Жiноче обличчя колективу.Соцiально-психологiчний клiмат", який проходив в останнiй день жовтня у центральнiй бiблiотецi.Тренiнг провела психолог Iванна Львiвна Адамчук. Робота у групах зумовила активну участь усiх присутнiх.
    Детальнiше...

 Семiнар "Сучасна iнформацiйна дiяльнiсть: бiблiотечний аспект"
    Пiдвищення соцiальної i iнформацiйної ролi бiблiотек диктує новi вимоги до сучасного бiблiотекаря, який є посередником мiж користувачем i книгою чи будь-яким iншим носiєм iнформацiї. Зростання обсягiв iнформацiї вимагає її якiсної переробки, нових форм роботи. Наскiльки iнформацiйний простiр бiблiотеки вiдповiдає запитам користувачiв, настiльки успiшною є робота в цiлому. З метою надання ефективних iнформацiйних послуг користувачам бiблiотек 5 червня 2013 року на базi центральної бiблiотеки для працiвникiв бiблiотечних установ ЧМЦБС вiдбувся семiнар "Сучасна iнформацiйна дiяльнiсть: бiблiотечний аспект". Пiд час проведення семiнару обговорювались проблемнi питання щодо сучасних форм i методiв забезпечення провiдних напрямкiв iнформацiйно-бiблiографiчної дiяльностi, йшлося про необхiднiсть пошуку шляхiв їх вирiшення, колеги обмiнювались досвiдом своєї роботи.
    Детальнiше...

 Пройшов професiйний тренiнг "Управлiння часом"
    Час - це матерiал з якого "зроблене" життя. Будь-який ресурс в ходi життя може губитися i накопичуватися. Час - тiльки витрачається. Управлiння часом є одним iз напрямкiв особистого та професiйного зростання. Насправдi ми вчимося управляти своїми планами, дiями, вчинками.Ми не керуємо часом, ми керуємо собою!
    З цiєю метою для працiвникiв бiблiотечних установ 23 квiтня у центральнiй бiблiотецi пройшов професiйний тренiнг "Управлiння часом". Для проведення тренiнгу було запрошено висококвалiфiкованого психолога Адамчук Iванну Львiвну.
    Детальнiше...

 Вшановуємо Василя Бобинського
    На вiдзначення 115-ї рiчницi вiд дня народження нашого видатного земляка - поета, публiциста,перекладача, лiтературного критика Василя Петровича Бобинського мiськi бiблiотеки Червонограда органiзували та провели цiлий ряд цiкавих i змiстовних заходiв - лiтературнi вечори, поетичнi години, книжковi виставки, тематичнi полицi тощо.
    Так у бiблiотецi-фiлiї №2 було проведено лiтературну годину "Василь Бобинський - доба i доля". У бiблiотецi -фiлiї №3 увагу читачiв привертає книжкова виставка "Василь Бобинський: лiтературний портрет". Лiтературнi читання "Гаряче серце у залiзному панцирi" вiдбулися у бiблiотецi - фiлiї №9, а мiська бiблiотека для дiтей запросила юних читачiв на вечiр - елегiю "Василь Бобинський - знаний i незнаний".
    Детальнiше...

 Василь Бобинський (1898-1938)
    Український поет, перекладач i публiцист. Репресований як ворог народу, вiн подiлив долю багатьох iнших iнтелiгентiв 30-х рр..
    Народився поет 11 березня 1898 р. в Кристополi (нинi м. Червоноград) на Львiвщинi, у родинi залiзничника. Навчався у гiмназiях Львова та Вiдня. Особливу увагу придiляв вивченню iноземних мов. Пiд час першої свiтової вiйни В. Бобинський - у лавах українських сiчових стрiльцiв. На цей час припадають його першi публiкацiї.
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.9 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради