На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.8 >>Вниз >>На кiнець
Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система
Поштова адреса : м. Червоноград , вул. С. Бандери,11
Ел. адреса: library_chervonograd@ukr.net
Тел. (03249) 2-43-57, 2- 26-96
Директор - Покотило Надiя Павлiвна
Заст. директора по роботi з дiтьми - Дуда Надiя Степанiвна
Заст. директора з господарських питань - Сойко Галина Григорiвна
Провiдний методист Пилипчук Надiя Iванiвна

Бiблiотеки Червонограда
1.Червоноградська мiська центральна бiблiотека, вул. С. Бандери,11;тел.2-42-18 (вiддiл обслуговування).
2.Бiблiотека-фiлiя №1, вул. Св. Володимира,4; тел. 3-99-83.
3. Бiблiотека-фiлiя №3, вул.Грушевського, тел.2-61-28.
4. Бiблiотека-фiлiя №4, вул.Миру, тел. 2-41-59.
5. Бiблiотека-фiлiя №5, м.Соснiвка, вул.Галицька,7а; тел. 3-42-39.
6. Бiблiотека-фiлiя №6,сел.Гiрник, вул.Грушевського,17а; тел.3-51-38.
7. Бiблiотека-фiлiя № 7, м.Соснiвка, вул.Галицька,3а; тел.3-43-31.
8. Бiблiотека-фiлiя № 8, вул.Соборна,2; тел.3-99-34.
9. Бiблiотека-фiлiя №9, вул.Шевченка,15; тел.2-11-77.
10 .Мiська бiблiотека для дiтей,Шептицького,1; тел.2-10-90.
 XVIII загальномiський поетичний конкурс "Мiй перший вiрш"
    7 червня мiська бiблiотека для дiтей приймала учасникiв XVIII загальномiського поетичного конкурсу "Мiй перший вiрш", який вона проводить щорiчно. Цьогорiч вiршi присвятили пам'ятi Небесної сотнi, який вiдбувся в рамках програми лiтнiх читань.
    За умовами конкурсу, один з трьох вiршiв -про Майдан, два iнших - довiльної тематики. Однак юнi автори подавали твори, присвяченi ще й учасникам АТО, взагалi, борцям за волю України. На конкурс подали заявки 17 учасникiв (дехто - не вперше!), яких розподiлили на двi вiкових групи: 10-12 рокiв (молодша) i 13-16 рокiв (старша).
    Детальнiше...

 Зустрiч "Без друзiв нас мало"
    Щороку 9 червня вiдзначається неофiцiйний Мiжнародний день друзiв. Бiблiотека - фiлiя №9 запросила своїх читачiв на зустрiч "Без друзiв нас мало". Мiжнародний день друзiв був створений спецiально для того, щоб в цей день, незалежно вiд життєвих обставин, ми згадали про своїх друзiв i порадували їх. Особливих традицiй i звичаїв святкування цiєї дати немає. Потрiбно просто вiдкласти справи i побачитися з тими, кого давно не бачив. Можна хоча б просто подзвонити своїм друзям або написати їм смс.
    Детальнiше...

 Вiн творив подвиг в iм'я Боже i народу
    2014-2015 роки - Роки Слуги Божого Андрея Шептицького та Блаженного Климентiя Шептицького на Львiвщинi.
    Працiвники бiблiотеки - фiлiї №6 зa участю десятикласникiв мiсцевої школи, (кл.керiвник Лучинець З.В.) провели духовну годину "Вiн творив подвиг в iм'я Боже i народу".
    З пастирським словом про вiхи життя владики виступив настоятель церкви Введення в храм Пресвятої Богородицi о. Iван Квiтковський. Духовним спiвом радували присутнiх вчителi Гiрницької музичної школи Н.Боднар, О.Малерик, О.Шпитак, Н.Бiрбак. Зворушливо звучала пiсня "На колiнцях я молюся" у виконаннi наймолодшої iз учасниць заходу Наталi Лешик. Читала свої вiршi мiсцева поетеса, громадська активiстка О. Карнага. На слова її вiрша у виконаннi композитора Наталi Зiнькiв прозвучав запис пiснi "Омий мене". До слова, панi Оксана подарувала всiм присутнiм власнi збiрки вiршiв на духовну тематику.
    Детальнiше...

 Поєднання та спiвпраця культур двох народiв України та Польщi
    Україна та Польща - двi сусiднi країни, два сусiднiх народи, якi мають спiльну iсторiю.
    Народи проживали на спiльних територiях за часiв Речi Посполитої. З цього часу веде свiй початок свiдомiсть єдностi походження, iсторико-культурної та етнiчної близкостi України та Польщi.
    Товариство польської культури на теренах Сокальського району м.Великi Мости у спiвпрацi з Народним домом м.Соснiвки провели спiльне свято "Поєднання та спiвпраця культур двох народiв України та Польщi".
    Детальнiше...

 День вишиванки
    21 травня в Українi вiдзначали День вишиванки, i українцi активно долучилися до свята.
    ВИШИВАНКА - нацiональна святиня, бо символiзує собою i несе в собi духовне багатство, високу мудрiсть i традицiйний зв'язок багатьох поколiнь-зв'язок, що не переривається вiками. Вишиванку передають з роду в рiд, зберiгають як безцiнну релiквiю.
    До Дня вишиванки бiблiотека-фiлiї №5 презентувала книжково-iлюстративну виставку "Українська вишиванка - душа народу".
    Р.Демедюк, бiблiотекар фiлiї №5
    Детальнiше...

 Слава загиблим! Пам'ять живим!
    Україна розпочинає нову традицiю святкування 8 та 9 травня в європейському дусi пам'ятi та примирення.
    У мiськiй бiблiотецi для дiтей до вiдзначення Дня пам'ятi та примирення i 70-ї рiчницi Дня перемоги над нацизмом у Другiй свiтовiй вiйнi оформлена книжково - iлюстративна виставка "Слава загиблим! Пам'ять живим!".
    Довiдка: МАКИ ПАМ'ЯТI.
    Мак як символ пам'ятi в Українi
    Червоний мак як символ пам'ятi жертв вiйни вперше використано в Українi на заходах, приурочених до рiчницi завершення Другої свiтової вiйни у 2014 роцi. Дизайн українського червоного маку розроблено за iнiцiативи Українського iнституту нацiональної пам'ятi та Нацiональної телекомпанiї України; автором символу є харкiвський дизайнер Сергiй Мiшакiн. Графiчне зображення є своєрiдною алюзiєю: з одного боку воно уособлює квiтку маку, з iншого - кривавий слiд вiд кулi. Поруч з квiткою розмiщено дати початку i закiнчення Другої свiтової вiйни та гасло. Минулорiчним було "Нiколи знову".
    Детальнiше...

 Пригорни до себе мамине чоло (до Дня матерi)
    Свято Матерi - одвiчнi добрi традицiї вшанування рiдних матерiв.
    "Пригорни до себе мамине чоло" - святкове дiйство, органiзоване в бiблiотецi-фiлiї №6 за участю школярiв 4-го класу мiсцевої школи, керiвник Цюприк Г.М.,вiдбулось 28 квiтня. Символом свята обрали рожеву i бiлу квiтку.
    Мiж родинами проходила весела гра. Iз слiв, якi були написанi на пелюстках квiтки дiти склали не тiльки саму квiтку, а й прислiв'я про маму, яке там було приховане. А саме, "Нема того краму, щоб купити маму", "На сонцi добре сидiти, а бiля мами добре жити", "Хто материну мову забуває, той матерi не шанує".
    Детальнiше...

 Вечiр пам'ятi "Благословляю i молюся..."
    23 квiтня у мiськiй бiблiотецi для дiтей зiбралися користувачi бiблiотеки, щоб вшанувати свiтлу пам'ять видатного богослова ,провiдника духовного життя Митрополита Андрея Шептицького, який понад сорок рокiв очолював Українську Греко-Католицьку Церкву,150-рiччя з дня народження якого вiдзначається цьогорiч,25 липня .
    За рiшенням Львiвської обласної ради №1081 вiд 29 квiтня 2014р. 2014-2015 роки - Роки Слуги Божого Андрея Шептицького та Блаженного Климентiя Шептицького на Львiвщинi.
    Детальнiше...

 Юрiй Андрухович: "Творчiсть - це вiчний пошук"
Iрина Покотило,бiблiотекар Iнтернет - центру

    Юрiй Андрухович - поет, прозаїк, перекладач i есеїст, засновник поетичної групи "Бу-Ба-Бу" разом iз Вiктором Небораком та Олександром Iрванцем. Один iз найбiльш вiдомих українських культурних дiячiв, книги якого перекладенi польською, англiйською, нiмецькою, росiйською, угорською, фiнською, швецькою й чеською мовами. Лауреат Лiтературної премiї Центральної Європи Angelus, премiї iменi Ханни Арендт та iнших.
    Автор шести поетичних збiрок - "Небо i площi" (1985), "Середмiстя" (1989), "Екзотичнi птахи i рослини" (1991), "Екзотичнi птахи i рослини з додатком "Iндiя": Колекцiя вiршiв" (1997), "Пiснi для мертвого пiвня" (2004), "Листи в Україну" (2013). Романiв: "Рекреацiї" (1992), "Московiада" (1993), "Перверзiя" (1996), "Дванадцять обручiв" (2003), "Таємниця. Замiсть роману" (2007). Особливим є роман - мемуари "Лексикон iнтимних мiст" (2011) - це книга - пазл, де назви 111 мiст є назвами роздiлiв, якi складають багаторiвневий художнiй твiр. Збiрок есеїв: "Дезорiєнтацiя на мiсцевостi" (1999), "Моя Європа" (спiльно iз Анджеєм Стасюком) (2000), "Диявол ховається в сирi" (2006) та "Тут похований Фантомас" (2015).
    Детальнiше...

 Вечiр патрiотичної поезiї "Сьогоднi туга душу роздира"
    "Мов на чатах Душа творча кожна-
    Без ротацiй, замiн i перерв.
    Не писати й мовчати не можна,
    Нинi час, як оголений нерв..."
    (Iван Гентош)

    22 березня в Червоноградськiй центральнiй мiськiй бiблiотецi вiдбувся вечiр патрiотичної поезiї "Сьогоднi туга душу роздира", присвячений Всесвiтньому дню поезiї.
    Детальнiше...

 Книжкова виставка "Лiна Костенко: крiзь роки i печалi"
    19 квiтня минає 85 рокiв вiд дня народження сучасної української письменницi Лiни Костенко. З нагоди цiєї дати працiвники бiблiотеки фiлiї №6 органiзували книжкову виставку "Лiна Костенко: крiзь роки i печалi". На нiй представленi художнi твори, а також лiтература про її життєвий i творчий шлях. Бiля книжкової виставки з читачами бiблiотеки проводяться бесiди та дiалоги на дану тематику.
    Бiблiотекар фiлiї Лемеха Л.М.
    Детальнiше...

 Стартує конкурс "Найкращий читач Львiвщини - 2015"
    Конкурс проводиться серед дiтей-учнiв 6-7 класiв з 15 березня до 28 квiтня 2015 року у три етап:
    1-й етап (вiдбiрковий) - проводиться з 15 березня - 15 квiтня 2015р. в мiськiй бiблiотецi для дiтей та бiблiотеках - фiлiях №8, №9 , №7 м. Соснiвка i смт. Гiрник, №6.
    2-й етап (мiський) - проводиться з 15 квiтня - 26 квiтня 2015р. в мiськiй бiблiотецi для дiтей.
    3-й етап (обласний) - проводиться 28 квiтня 2015р.
    До участi у Конкурсi запрошуються учнi 6 та 7 класiв. Конкурс є вiдкритим, тому до участi в ньому допускаються дiти вiдповiдного вiку, як читачi бiблiотек, так i тi, якi не є читачами бiблiотек.
    Детальнiше...

 Всеукраїнський Тиждень дитячого читання - розпочато!
    З гарними i погожими весняними днями у дитячi бiблiотеки мiста прийшло свято книги - Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
    Бiблiотекарi оформили i оновили цiкавi книжковi виставки, куточки, полички письменникiв - ювiлярiв.
    Для найменших нечитайкiв, хто не читає, але любить слухати читання вголос у читальнiй залi мiської бiблiотеки для дiтей видiлено "Куточок голосного читання", а у Пунктi вiльного доступу до Iнтернету функцiонуватиме "Слуханка для малечi".
    Детальнiше...

 Лiтературна година "Тарасовi твори, сяють як зорi"
    Щороку, в березнi, Україна вiдзначає днi, якi в народi називають "шевченкiвськими". Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його громадянською принциповiстю i моральною чистотою, почуттям соцiальної i нацiональної справедливостi, вiдданiстю правдi i свободi.
    Вiддаючи шану пам'ятi генiальному сину України, у бiблiотецi - фiлiї №9 була проведена лiтературна година "Тарасовi твори, сяють як зорi".
    У дружньому колi користувачi бiблiотеки читали твори великого поета.
    Детальнiше...

 Заснування першої в Українi дейзi-бiблiотеки
    З метою виконання цiлей мiжнародного шведсько-українського проекту щодо заснування першої в Українi дейзi-бiблiотеки 10 березня в центральнiй бiблiотецi за участю координатора проекту у Львiвськiй обл. Хiмки Петра i модератора Петрiва Михайла вiдбувся навчальний семiнар"Сучаснi iнформацiйнi системи для українських користувачiв з вадами зору":перша українська дейзi-бiблiотека". Метою семiнару було залучення працiвникiв публiчних бiблiотек до начитування лiтератури для її наступної конвертацiї у формат "дейзi" та ознайомлення бiблiотекарiв зi свiтовим стандартом аудiо книг "daisy".
    Детальнiше...

 Творча зустрiч з Дарою Корнiй
    Творчi зустрiчi з письменниками вже стали традицiйними у центральнiй мiськiй бiблiотецi. 8 лютого гостею книгозбiрнi стала Дара Корнiй, вiдома письменниця, що вирiзняється особливим стилем, у якому українська мiфологiя поєднується iз сучасною реальнiстю. Її дебютний роман "Гонихмарник" здобув третю премiю лiтературного конкурсу "Коронацiя слова" у 2010 роцi, був удостоєний вiдзнаки "Дебют року" вiд видання "Друг читача" та став лауреатом премiї асамблеї фантастики "Портал-2011" - "Вiдкриття себе" iменi В. I. Савченка. Далi були книги "Тому, що ти є", "Зворотнiй бiк свiтла", "Зiрка для тебе", "Зворотнiй бiк темряви", "Зозулята зими" ( у спiвавторствi з Талою Владмировою ), "Щоденник Мавки" i кожна з них мала успiх у читачiв.
    Детальнiше...

 Той, що дарує дитинство
    Всеволод Нестайко - автор, чиї твори для дiтей увiйшли до золотого фонду дитячої лiтератури. Iм'я В.Нестайка чи не найпопулярнiше серед читачiв шкiльного вiку. Кожна його книга - це захоплюючi пригоди, витiвки героїв будь - якого твору.
    30 сiчня виповнилося б 85 рокiв вiд дня народження письменника.
    У мiськiй бiблiотецi для дiтей проведено лiтературну годину "Творчiсть Всеволода Нестайка, як феномен дитячого читання", яка пройшла жваво i цiкаво.
    Оформлена книжкова викладка "Чарiвний свiт Всеволода Нестайка".
    Детальнiше...

 Я УКРОПчик!
    - Хто ти, хлопчику малий?
    - Українець молодий!
    Я сокiл, я бистрозор,
    Жовто-синiй мiй прапор.
    
    Як вiдомо, в часi вiйни дiти дорослiшають набагато швидше. Хто ще рiк тому мiг би здогадатись, що така доля дiстанеться i нашим українським хлопчакам. Сидячi в комп'ютерi за "Танки on-line" не один з них мрiє про кабiну справжнього Т-64 там на передовiй, в АТО. Адже за плечима Україна - наша найдорожча Батькiвщина, iншої такої в цiлому свiтi не знайти! От i дорослiшають нашi хлопцi на очах!
    Детальнiше...

 На вiки молодi - герої Крут
    Бiй пiд Крутами :Щороку бiблiотека - фiлiя № 7 вшановує пам'ять молодих героїв Крут, що у 1918 р. полягли бiля залiзничної станицi Крути , захищаючи Українську Народну Республiку вiд бiльшовицьких загонiв Росiї, якi рвалиcь до Києва .
    Їхнiй подвиг навiчно ввiйшов до лiтопису боротьби за незалежнiсть України, як одне iз свiдчень незламного духу українського народу, його вiчним прагненням до волi i справедливостi. Бiй пiд Крутами - це трiумф i трагедiя де полягло бiля 300 молодих українських патрiотiв. У ньому перетинається i бiль, i смуток, i гордiсть за молодих юнакiв.
    Детальнiше...

 Наталка Сняданко у центральнiй мiськiй бiблiотецi
    Наталка Сняданко вiдома українська письменниця. У її творчому доробку 8 романiв i повiстей, багато з яких були перекладенi росiйською, польською та нiмецькою мовами. Вона є не тiльки талановитим автором, а й фаховим перекладачем, нею здiйсненi переклади Франца Кафки, Гюнтера Грасса, Чеслава Мiлоша, Фрiдрiха Дюрренматта, Юдiт Германн, Андрiя Куркова.
    Про свiй новий роман "Фрау Мюллер не налаштована платити бiльше" , який ламає прийнятi стереотипи, труднощi перекладацької роботи у недiлю 7 грудня розповiла авторка своїм читачам на зустрiчi у центральнiй мiськiй бiблiотецi. (Модератор зустрiчi Iрена Янiцька).
    Детальнiше...

 День української писемностi i мови
    В своїй роботi, працiвники Центральної бiблiотеки, постiйно популяризують книги, якi присвяченi українськiй мовi: її iсторiї i культурi. Так в бiблiотецi дiють постiйнi книжковi виставки " Рiдна мова - Божа Благодать" на абонементi i "Спадок поколiнь" в читальнiй залi.
    9 листопада в Українi згiдно Указу Президента з 1997 року вiдзначається день української писемностi i мови. А ще, в православному календарi вшановують того дня Лiтописця - Нестора.
    Детальнiше...

 Презентацiя книги молодої рiвненської письменницi та музикознавця Анни Шпилевської "Симфонiя хаосу"
    19.10. 2014 року о 13.30 у читальному залi центральної бiблiотеки вiдбулась презентацiя книги молодої рiвненської письменницi та музикознавця Анни Шпилевської "Симфонiя хаосу".
    Анна Шпилевська- молода українська письменниця, етномузиколог, солiстка етно-гурту "Трояка Ружа". Лауреат лiтературної премiї iм. Михайла Дубова (листопад, 2013) та "Золотий апельсин" Палацу Дiтей та молодi, мiсто Рiвне (сiчень, 2014) за дебютну книгу "Симфонiя хаосу". Видання здiйснено за кошти грантiв голiв Рiвненських облдержадмiнiстрацiї та облради. Живе i працює у Львовi.
    Детальнiше...

 Зустрiч з Володимиром Федоровичем Шовкошитним
    8 жовтня у читальному залi центральної мiської бiблiотеки вiдбулася зустрiч з Володимиром Шовкошитним.
    Володимир Федорович Шовкошитний - український поет,прозаїк,публiцист, громадський,полiтичний дiяч.Був Народним депутатом України I демократичного скликання(1990-1994р.). Володимир Федорович лiквiдатор наслiдкiв аварiї на Чорнобильськiй АЕС,один iз засновникiв Мiжнародної органiзацiї "Союз Чорнобиль" та її президент 1990-2003р,перший заступник Голови Нацiональної спiлки письменникiв України. Автор поетичних збiрок,прозових книг,музичних альбомiв,автор i спiвавтор сценарiїв фiльмiв, лауреат кiлькох лiтературних премiй.
    Детальнiше...

 До Всеукраїнського тижня правових знань "Подолання корупцiї в судовiй системi"
    З 29 вересня по 3 жовтня 2014 року проводилитсь заходи до Всеукраїнського тижня правових знань "Подолання корупцiї в судовiй системi". З метою пiдвищення рiвня правової культури молодi, створення iнформацiйного орiєнтиру у свiтi права й закону 2 жовтня в читальному залi центральної мiської бiблiотеки вiдбулася година правових знань для старшокласникiв мiської гiмназiї з начальником Червоноградського мiського управлiння юстицiї Демiховським Павлом Робертовичем.
    Детальнiше...

 Всеукраїнський день бiблiотек
    До Всеукраїнського дня бiблiотек бiблiотекарi мiста Червонограда провели флешмоб пiд назвою " Бiблiотека - територiя єдностi". 30 вересня о 12.00 бiля пам'ятника Тарасу Шевченку бiблiотекарi публiчних бiблiотек читали патрiотичнi вiршi поета з рiзних носiїв - з книжок, планшетiв, ноутбукiв, мобiльних телефонiв . Таким чином, долучились до акцiї у межах проекту УБА "Читай! Формат не має значення!"
    Детальнiше...

 Михайлу Коцюбинському -150
    "Сонце! Я тобi вдячний. Ти сiєш у мою
    душу золотий засiв - хто знає, що вийде
    з того насiння? може, вогнi?"
    М. Коцюбинський. "Intermezzo"

    17 вересня Україна вiдзначила 150-ту рiчницю вiд дня народження Михайла Коцюбинського.
    Михайло Коцюбинський - одна з найяскравiших постатей в українськiй та свiтовiй лiтературi кiнця ХIХ сторiччя. В своїх творах вiн показав силу й енергiю простих трударiв, їх нездоланну стiйкiсть у боротьбi за нове справедливе життя, вiдобразив соцiальнi i нацiональнi прагнення українського народу, оспiвав його високу поетичнiсть.
    Детальнiше...

 Олександру Довженку - 120
    "Людина народжується для щастя й радостi, i бореться вона, i дiє в iм'я щастя".
    (Олександр Довженко).

    120 рокiв тому на свiт з'явився поет у кiно, живописець у лiтературi Олександр Довженко. Його стрiчка "Земля" - у списку 12 кращих фiльмiв усесвiтньої iсторiї кiно. I донинi ця стрiчка вражає дивовижною мистецькою досконалiстю, вона не втратила своєї естетичної сили.
    Олександр Довженко - уособлення невмирущого українського духу, який псував, псує i продовжуватиме псувати рiвно стiльки, скiльки потрiбно, всi iмперськi сценарiї щодо України... Його ювiлеї пiд егiдою ЮНЕСКО вiдзначають у всьому свiтi.
    Детальнiше...

 Ти будеш жити Україно, країно щастя i добра !
    Зростає, мiцнiє велика Держава,
    Цвiте, розквiтає прославлений край
    На гордiсть, на щастя народу, на славу.
    Мiцнiй, Україно, цвiти - розквiтай !
    
    Святкування головного свята країни - Дня Незалежностi, завжди в полi зору працiвникiв книгозбiрень. Готуючись до святкування Дня Незалежностi України 20 серпня працiвники бiблiотеки-фiлiїї №9 для юних читачiв провели годину державностi "Живи i мiцнiй, наша Батькiвщина!"А це цикл пiзнавально - iгрових заходiв :
    Детальнiше...

 Мiжнародний день шахiв
    З 1966 року в свiтi 20 липня вiдзначають Мiжнародний день шахiв. Ця гра, що поєднує в собi i спорт, i культуру дозвiлля, має своїх прихильникiв на всiх континентах.
    До цього дня в читальному залi центральної бiблiотеки оформлено книжкову виставку " Таємницi шахового королiвства". Про таємницi чорно-бiлих фiгур, рiзнi стадiї гри, розповiдають книги, авторами яких є вiдомi шахiсти. Майже в кожнiй з них є iсторiя походження цiєї гри, розповiдi про чемпiонiв свiту з шахiв. I хоча не всi стають вiдомими шахiстами, але шахи для багатьох, можуть стати захопленням всього життя. Про це можна дiзнатися з роздiлу " Такi рiзнi шахи".
    Детальнiше...

 Презентацiя "Iсторiя людини, яка визначала iсторiю"
    12 червня у Червоноградськiй центральнiй мiськiй бiблiотецi проходила цiкава зустрiч з Iгорем Дерев'яним - магiстром iсторiї, старшим науковим спiвробiтником Нацiонального музею-меморiалу жертв окупацiйних режимiв "Тюрма на Лонцького" та координатором проекту "Електронний архiв визвольного руху" Данилом Саламiним. У стiнах бiблiотеки Iгор Дерев'яний презентував свою книгу"Сила волi. Євген Коновалець", а Данило Саламiн - "Електронний архiв українського визвольного руху".
    Детальнiше...

 "Що, вулице, є в iменi твоїм..."
    Iсторiя мiста твориться на наших очах, минуле Кристинополя з кожним днем вiддаляється. Для мешканцiв мiста воно має виняткову цiннiсть - це наша батькiвщина, наш дiм i нам у цьому домi жити i про нього дбати. Виховати в дитинi любов до рiдного мiста допомагають розповiдi батькiв, вчителiв, а також чимало книг, якi є в бiблiотеках мiста. У бiблiотецi-фiлiї№9 краєзнавчу подорож "Вiдкрий для себе рiдне мiсто". Провiдний бiблiотекар Ольга Бондарчук розповiла про минуле Червонограда, а далi поставила перед читачами такi запитання:"А чи замислювалися ви, йдучи знайомими вулицями, чому вони носять саме таке iм'я? Якi загадки та таємничi iсторiї минулого приховують вони в собi?".
    Детальнiше...

 "Розсипався бiсер, як макове зерно..."
    Г. Полянська, бiблiотекар вiддiлу обслуговування
    Мистецтво вишивки з давнiх-давен цiнується в Українi. Сучасне вишивальне мистецтво надзвичайно рiзноманiтне, поєднує в собi багато технiк, серед яких особливо популярна сьогоднi технiка вишивки бiсером.
    Роман Магоцький - молодий, талановитий вишивальник бiсером уже добре вiдомий в Українi та за її межами. У його творчому доробку вишитi картини, образи, сорочки. 18 травня майстер презентував свої роботи у Червоноградськiй центральнiй бiблiотецi. Було представлено понад 20 вишитих бiсером картин. Глядачi змогли насолодитись прекрасним та помилуватись витонченими витворами людських рук. Енергетикою Великоднiх свят наповнили зал виступи дитячих колективiв - фольклорного ансамблю "Криниченька" ЧНВК "Середня школа-колегiум" №3(керiвник Любов Фiалковська) та зведеного молодiжного хору церкви Пресвятої Богородицi Владичицi України (керiвник Наталiя Зiнькiв).
    Детальнiше...

 "На струнах Кобзаревої душi"
    I росянi вiнки, заплетенi суцвiття,
    До нiг тобi, Титане, кладемо,
    Ми чуємо тебе, Кобзарю, крiзь столiття,
    Тебе своїм сучасником звемо

    Василь Симоненко
    
    13 березня у бiблiотецi-фiлiї №8 в рамках вiдзначення 200-рiччя вiд дня народження Т.Г. Шевченка та популяризацiї творчої спадщини Великого Кобзаряp було проведено лiтературну годину "На струнах Кобзаревої душi". До участi були залученi учнi 3-А класу ЧЗШ №4. Дiти iз задоволенням слухали розповiдi про дитинство та юнiсть поета, його друзiв. Учнi декламували вiршi, iнсценували уривки з творiв поета.
    Детальнiше...

 Його душа, то тихе море слiз..,
    В святково прибраному Народному домi селища Гiрник портрет Тараса Шевченка, нацiональна символiка, вишиванi рушники, образ Матерi Божої. Горить свiча. Хвилиною мовчання зал вшанував героїв "Небесної сотнi". Так розпочався лiтературний вечiр з нагоди святкування 200-рiччя вiд дня народження Т.Г.Шевченка проведений працiвниками бiблiотеки- фiлiї №6 та Народного дому. Ведучими вечора були учасники дитячого драматичного гуртка "Пролiсок" (керiвник Iрена Побережник). Про життя i творчiсть великого Кобзаря розповiла Любов Лемеха бiблiотекар фiлiї №6.У виконаннi Юрiя Годовського директора Народного дому Просвiти, викладачiв Червоноградської музичної школи Оксани Сайко та Марiї Василишин прозвучали пiснi на вiршi Тараса Григоровича Шевченка. У виступi брав участь дитячий вокальний ансамбль "До-мi-сольки" (керiвник Оксана Паралюш).Присутнi ознайомились з великою спадщиною поета - поезiя, проза, мистецтво - бiля книжкової виставки "Т.Г. Шевченко - любов i святиня українського народу".
    Детальнiше...

 "Тарас Шевченко - свiтлий генiй України"
    ..Свою Україну любiть, Любiть її... Во врем'я люте, В останню тяжкую минуту За неї Господа молiть.
    Т. Шевченко
    6 березня бiблiотека - фiлiя №9 зiбрала своїх читачiв, щоб вшанувати пам'ять великого Кобзаря. А спочатку учасники заходу органiзували своєрiдний флешмоб на Вiчевiй площi бiля пам'ятника Т.Г.Шевченку пiд гаслом "Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе". Творча вiтальня "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крiзь вiки" вiдкрилася розповiддю провiдного бiблiотекаря Ольги Бондарчук про маловiдомi сторiнки життєвого i творчого шляху поета. А далi у виконаннi наших читачiв ( Гайової Марiї, Гафiулiної Яни, Войтович Iрини, Козуб Анастасiї, Мигаль Анни, Гулич Анни, Савчук Iрини, Ярмоли Анастасiї та iнших) i учасникiв дитячого театру "Веселограй"(керiвник Мельник Алла) зворушливо i щиро звучали вiршi Т.Г.Шевченка.
    Детальнiше...

 "Нi, я жива, я буду вiчно жити"
    28 лютого в сш№7 вiдбулося свято " Нi, я жива, я буду вiчно жити." присвячене 143-м роковинам вiд дня народження великої поетеси Лесi Українки. У святi взяли участь бiблiотека для дiтей/ф№7/, учнi 3-А класу, гурткiвцi будинку дитячої творчостi. На святi присутнi ознайомилися з життєвим i творчим шляхом Лесi, читали вiршi, театралiзували казку Л.Українки "Бiда навчить". Дiти тiльки починають знайомитись з творчiстю поетеси. Ми сподiваємося, що вони завжди матимуть потребу звернутися до її вiршiв, якi навчать їх любити Україну, любити i розумiти людей, бути мужнiми. Нехай же буде вiчною i наша пам'ять про неї!
    Детальнiше...

 День рiдної мови
    21 лютого Мiжнародний День рiдної мови. Саме цiй датi був присвячений захiд, який вiдбувся в читальнiй залi бiблiотеки-фiлiї № 5 ЧЦБС. До уваги присутнiх була представлена лiтературно-музична композицiя, пiдготовлена учнями ЧНВК № 13 (класний керiвник - Мельник О.П.) В читальнiй залi до цiєї дати оформлено художньо - iлюстровану книжкову виставку "Плекатимеш мову - цвiстимуть слова".
    Голова Соснiвської мiської ради Дуброва Є. М., подякувала всiм за змiстовно проведений час i наголосила, що, як нiколи, ми повиннi цiнувати рiдну мову, тому, що краса i сила української мови пригорне до себе серця мiльйонiв людей.
    Детальнiше...

 Шевченкiвськi ювiлейнi заходи у бiблiотецi
    Жива душа поетова святая,
    Жива в святих своїх речах.
    I ми, читая, оживаєм
    I чуєм бога в небесах.
    ("Менi здається, я не знаю:", рр. 44 - 48;
    I - IV 1850, Оренбург)---
    Другого березня центральна мiська бiблiотека гостинно вiдчинилала дверi для своїх читачiв та гостей. Вiдбулося лiтетаратурно-мистецьке свято "Голос поета вiщий в нашi ввiйшов серця", яке започаткувало Шевченкiвськi ювiлейнi заходи у бiблiотецi.
    Детальнiше...

 Шевченкiвськi читання
    Вiн був сином мужика - i став володарем в царствi Духа.
    Вiн був крiпаком - i став велетнем у царствi людської культури.
    Iван Франко
    
    Хвилиною мовчання розпочались голоснi читання в пам?ять загиблих на Майданi. З нагоди вшанування 200-ої рiчницi великого українського поета i пророка Т.Г. Шевченка та Мiжнародного дня рiдної мови працiвники бiблiотеки - фiлiї №4 разом iз учнями 4-б класу ЧНВК "СШ - колегiум №3"(кл. Луцик О.I.) провели голоснi читання "I лине над землею Шевченкове св?яте слово". В цей день 27 учнiв одягнули вишиванки i читали "Реве та стогне:", "Розрита могила", "Тече вода з-пiд явора", "Думка" , "Тарасова нiч", "Зоре моя вечiрняя", "Свiтає", "Менi тринадцятий минало:", "Заповiт". Книжкова виставка "У кожнiм серцi небайдужiм безсмертне слово Кобзаря" познайомила учнiв iз творами , якi поет написав для дiтей. За пiдсумками журi I - мiсце отримала Денис Юля за вiрш "Сон", II - Осiїк Юрiй "Розрита могила", III - Шклянка Камiла "Кавказ", IV - Михайлевська Дiана "Думка", V - Луцик Софiя "Якби менi черевички". Призери отримали в подарунок книги, а всi учасники солодощi.
    Детальнiше...

 До 200-рiччя вiд Дня народження Тараса Григоровича Шевченка
    2 березня 2014 року Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) святкуватиме 200-рiччя вiд Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. На цей день запланована музейна вiтальня "Тобi несем свою Любов".
    Розпочнеться музейна вiтальня о 14.00 годинi вiдкриттям виставки "Графiка Софiї Караффи-Корбут до творiв Т. Шевченка" (з фондiв кiмнати-музею Т. Шевченка у Львiвському Палацi мистецтв). На виставцi представлено 48 графiчних робiт. За мотивами поезiй Т. Шевченка художниця створила впродовж 1961-1968 рокiв понад 100 лiногравюр. У 1967 роцi свiт побачив "Кобзар", проiлюстрований Софiєю Караффою-Корбут (сюди ввiйшло 34 iлюстрацiї).
    Детальнiше...

 Професiйний тренiнг "Жiноче обличчя колективу.Соцiально-психологiчний клiмат"
    Є два способи керувати жiнками, але:.нiхто їх не знає
    Фрэнк Хаббард (1868-1930), американский карикатурист
    Вважається, що в жiночому колективi складно працювати. Чи так це? Що у жiнок своя природа, свої психофiзiологiчнi особливостi, iнтелектуальнi та моральнi установки, знати та враховувати якi необхiдно всiм, - i керiвникам, у складi колективiв яких жiнки, i пiдлеглим, якi працюють пiд керiвництвом жiнки. В чому ж полягають цi особливостi? Тi та iншi питання розглядались у ходi професiйного тренiнгу "Жiноче обличчя колективу.Соцiально-психологiчний клiмат", який проходив в останнiй день жовтня у центральнiй бiблiотецi.Тренiнг провела психолог Iванна Львiвна Адамчук. Робота у групах зумовила активну участь усiх присутнiх.
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.8 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради