На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.7 >>Вниз >>На кiнець
Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система
Поштова адреса : м. Червоноград , вул. С. Бандери,11
Ел. адреса: library_chervonograd@ukr.net
Тел. (03249) 2-43-57, 2- 26-96
Директор - Покотило Надiя Павлiвна
Заст. директора по роботi з дiтьми - Дуда Надiя Степанiвна
Заст. директора з господарських питань - Сойко Галина Григорiвна
Провiдний методист Пилипчук Надiя Iванiвна

Бiблiотеки Червонограда
1.Червоноградська мiська центральна бiблiотека, вул. С. Бандери,11;тел.2-42-18 (вiддiл обслуговування).
2.Бiблiотека-фiлiя №1, вул. Св. Володимира,4; тел. 3-99-83.
3. Бiблiотека-фiлiя №3, вул.Грушевського, тел.2-61-28.
4. Бiблiотека-фiлiя №4, вул.Миру, тел. 2-41-59.
5. Бiблiотека-фiлiя №5, м.Соснiвка, вул.Галицька,7а; тел. 3-42-39.
6. Бiблiотека-фiлiя №6,сел.Гiрник, вул.Грушевського,17а; тел.3-51-38.
7. Бiблiотека-фiлiя № 7, м.Соснiвка, вул.Галицька,3а; тел.3-43-31.
8. Бiблiотека-фiлiя № 8, вул.Соборна,2; тел.3-99-34.
9. Бiблiотека-фiлiя №9, вул.Шевченка,15; тел.2-11-77.
10 .Мiська бiблiотека для дiтей,Шептицького,1; тел.2-10-90.
 Червоноградська мiська бiблiотека для дiтей щиро вiтає всiх з першим зимовим днем!
    Адже зима - це весело, снiжно, святково, рiздвяно!..
    Ми пiдiйшли до цього з фантазiєю - проводили численнi майстер - класи з виготовлення зимових пейзажiв, витинання вигадливих снiжинок, складання зимово - бiблiотечних слоганiв, тощо.
    I ось що з цього вийшло...
    Детальнiше...

 Година спiлкування "Вчимося бути толерантними"
    Напередоднi Мiжнародного дня толерантностi, який вiдзначають 16 листопада, завiдуюча бiблiотекою-фiлiєю №5 Бекерська Наталя Євгенiвна провела з учнями 10 класу СШ №7 (класний керiвник Петришак Галина Андрiївна) годину спiлкування "Вчимося бути толерантними". У спiльному дiалозi бiблiотекаря, учнiв i вчителя всi разом шукали вiдповiдi на запитання: що таке толерантнiсть?, якi риси повинна мати толерантна людина?,як навчитись бути толерантним. I дiти, i дорослi взнали багато нового для себе. Година cпiлкування пройшла в цiкавiй невимушенiй обстановцi.
    Детальнiше...

 "Чи легко бути толерантним?"
    16 листопада вiдзначається незвичайне, але дуже важливе для людства свято - Мiжнародний день толерантностi.
    В бiблiотецi-фiлiї№9 вiдбулася година спiлкування "Чи легко бути толерантним?". Адже бiблiотека - це своєрiдна школа спiлкування, бо сюди може прийти кожен i почуватися повноцiнним i рiвноправним. До книгозбiрнi завiтали учнi ЧЗШ№2 разом з бiблiотекарем Бобелою Iриною та вчителем Ткаченко Зоряною. Головний спецiалiст Червоноградського мiського центру соцiальних служб для сiм'ї та молодi Вишко Наталiя та психолог Клiнiки дружньої до молодi Порiцька Вiкторiя наголосили, що толерантнiсть - це передусiм активна життєва позицiя, що формується на основi визнання унiверсальних прав та основних свобод людини. Надзвичайно важливо, щоб фундамент толерантностi було закладено саме в дитинствi. Активними були нашi користувачi у словогрi , де учнi повиннi були до кожної лiтери слова "толерантнiсть" пiдiбрати слова, якi є ознакою цього поняття. Тест "Чи толерантна я людина?" виявив на скiльки учнi є товариськими, терпимими, людяними. А цiкава i водночас повчальна притча, яка прозвучала на завершення, змусила усiх присутнiх замислитися про необхiднiсть спiвчувати, доброзичливо ставитися один до одного.
    Детальнiше...

 Брати Капранови у Соснiвцi!
    Кобзарство братiв Капранових - важлива i дуже добра справа!
    Скажу їхнiми ж словами:
    "На превеликий жаль, зараз нами керують iнвалiди - духовнi та розумовi. I у iнформацiйному просторi задають тон iнвалiди. Мало того - нас вони прагнуть зробити такими самими вбогими, якими є самi.
    Чи треба протидiяти цьому? Безперечно. Як саме? Дуже просто - через емоцiйнi враження, через мистецтво, через книжки.
    Не публiцистика - вона не потребує додаткової уяви вiд читача! Там усе просто - одна-двi думки, ретельно розжованi, аргументованi: А от читати художню лiтературу - це велика робота. I не стiльки для розуму, скiльки для душi.
    Детальнiше...

 Вiдбулась презентацiя нового iсторичного роману українських письменникiв Брати Капранови "Забудь - рiчка"
    29 жовтня в центральнiй бiблiотецi мiста Червонограда вiдбулась презентацiя нового iсторичного роману українських письменникiв, видавцiв, громадських дiячiв Братiв Капранових "Забудь-рiчка" за сприяння Володимира В'язiвського. Назву своєї книги письменники вiднайшли в українськiй мiфологiї, адже "Забудь-рiчка" - старий язичницького символ, що роздiляє свiт живих та свiт мертвих. Саме така Забудь-рiчка протiкає мiж поколiннями в кожнiй українськiй родинi.
    Детальнiше...

 Народознавче свято
    27 жовтня в середнiй загальноосвiтнiй школi №12 вiдбулося родинне народознавче свято "Хлiб наш насущний". Гарний святковий настрiй подарували учнi 6 "В" класу (кл. керiвник Камiнецька Наталiя) гостям, а це батьки, вчителi, працiвник центральної бiблiотеки Надiя Тiхтей, народознавець Ящун Любов Йосипiвна.
    Дiти дiзналися звiдки взявся хлiб i який довгий шлях проходить зерно перш нiж стати рум'яним хлiбом у нас на столi. Для кожного народу хлiб його батькiвщини - найрiднiший i найсмачнiший. У виконаннi учнiв лунали вiршi, українськi пiснi. Познайомилися з iсторiєю та походженням хлiба, разом з учасниками свята згадали народнi прикмети, прислiв'я, приказки, традицiї та звичаї пов'язанi з хлiбом, обрядовi страви. Дiти з неабияким iнтересом та зацiкавленiстю вiдповiдали на запитання вiкторини "Що ви знаєте про хлiб", а нагородою стали солодкi булочки.
    Детальнiше...

 День захисника України у бiблiотецi
    День захисника України - свято, що вiдзначається в Українi 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородицi водночас з Днем Українського козацтва та УПА - cвято смiливостi, мужностi та героїзму. У цей день вшановують героїв, що поклали власне життя за рiдну землю та мир на нiй. За нинiшнiх обставин особливо значиме. Сьогоднiшнi воїни Збройних Сил України, Нацiональної гвардiї, добровольчих батальйонiв - спадкоємцi тих, хто боронив кордони й безпеку своєї землi впродовж столiть. День захисника України у 2016 роцi святкується пiд гаслом "Українськi вiйськовi - основа незалежностi та безпеки нашої держави!" З цiєї нагоди в бiблiотецi-фiлiї №3 вiдбувся вечiр-зустрiч, приурочений Дню захисника Вiтчизни, на який завiтали учнi гiрничо - будiвельного лiцею та читачi бiблiотеки.
    Детальнiше...

 "Українська бiблiотека iде в люди"
    14 жовтня свято Покрови Пресвятої Богородицi. В нашiй країнi цей день ще є Днем українського козацтва та воїнiв УПА.Вдруге на державному рiвнi його вiдзначають як День захисника України. Напередоднi свята працiвники бiблiотеки-фiлiї № 5 ЧЦБС в рамках проекту "Українська бiблiотека iде в люди" вiдвiдали i привiтали воїнiв АТО, якi проходять реабiлiтацiю у Львiвськiй лiкарнi № 3 вiдновлювального лiкування, та подарували невелику бiблiотеку для їх духовної пiдтримки.
    Детальнiше...

 Кiнопоказ "Iван Франко. Львiвськi сторiнки життя"
    В 2016 роцi ми вiдзначили двi знаменнi дати - 27 серпня виповнилось 160 рокiв вiд дня народження Iвана Франка, а 28 травня - 100 рокiв вiд дня його смертi.
    12 жовтня до ювiлею Великого Каменяра старшокласники червоноградської гiмназiї мали можливiсть переглянути документальний фiльм iз циклу " Iсторiя в кадрi" - "Iван Франко. Львiвськi сторiнки життя".
    Львiв - мiсто Iвана Франка. Тут вiн прожив сорок рокiв iз шiстдесяти. Це мiсто вiн любив. Тужив за ним, називав рiдним. В фiльмi охоплений перiод життя вiд 1875 року, коли 19- лiтнiй Iван приїжджає вчитися до Львiвського унiверситету, i до 28 травня 1916 року - дня смертi письменника. До фiльму сценарiй написав Роман Горак i знятий за участi Львiського нацiонального унiверситету iм. I. Франка. Учнi здiйснили вiртуальну подорож, пройшлися вулицями, по яких ходив письменник, побували у будинках, де вiн жив i творив, дiзналися багато цiкавого iз життя Каменяра, про що не розповiв шкiльний пiдручник.
    Детальнiше...

 В рамках фестивалю "Краса душi"
    В рамках 7-го фестивалю української духовної творчостi "Краса душi" бiблiотеку - фiлiю №5 ЧЦБС вiдвiдали поважнi гостi. Дуже приємно було приймати правнучку Онуфрiя Франка, рiдного брата Великого Каменяра , Олесю Франко. Спiлкування з поетесою з Калуша було дуже цiкавим. Вона подiлилась спогадами про родину i залишила на пам'ять про зустрiч свої збiрки вiршiв. Серед вiдвiдувачiв книгозбiрнi у цей день були: Народний артист України бандурист Остап Стахiв; письменниця з Луганщини Лiдiя Сорока; громадський дiяч зi Львова, меценат Роман Андрусяк; поетеса з Чернiгова Лiна Ланська; громадський дiяч з Києва, волонтер i поет Олександр Кобиляков; поетеса iз Свiтловодська Наталiя Гуржiй.
    Детальнiше...

 "Знайди скарби в бiблiотецi"
    Напередоднi Всеукраїнського дня бiблiотек у дитячiй бiблiотецi - фiлiї №8 було проведено квест"Знайди скарби в бiблiотецi".Працiвники бiблiотеки вiд ворiт школи стрiлочками вказали шлях, яким можна прийти для пошуку скарбiв. На цьому шляху вислови i гасла про книгу та бiблiотеку. Читачi слiдкуючи за дороговказами знаходили книгозбiрню, де на них чекали рiзноманiтнi запитання i завдання квесту. Юнi книголюби шукали книги рiзних авторiв на книжкових полицях, давали вiдповiдi на запитання. А за правильнi вiдповiдi i виконанi завдання учасники заходу отримували солоденькi подарунки-цукерочки.
    Детальнiше...

 "Прийди та привiтай бiблiотеку"
    Сучасна бiблiотека - це не лише мiсце де можна позичити книгу, а й культурний та iнформацiйний осередок, де можна скористатись електронними послугами, вiдвiдати лiтературнi зустрiчi з авторами, майстер-класи, тренiнги, подивитись фiльми чи просто прийти та поспiлкуватись, а ще - долучитись до флешмобiв i не тiльки.
    "Прийди та привiтай бiблiотеку" - пiд такою назвою, напередоднi Дня бiблiотек, 29 вересня вiдбувся флешмоб, в рамках якого, кожен охочий мiг скористатись "вiльним мiкрофоном" та привiтати бiблiотеку. Цього дня для бiблiотекарiв прозвучало багато привiтань, серед яких були i поетичнi, i пiсеннi. Завершився флешмоб майстер-класом з брейк-дансу вiд танцювальної студiї "СтайлХаус".
    Детальнiше...

 Урочистостi з нагоди святкування дня Соснiвки
    Урочистостi з нагоди святкування дня Соснiвки розпочато у фiлiї № 5 ЧЦБС вечором-зустрiччю "Мистецька палiтра: Соснiвка".
    Працiвники Храму Книг приготували цiкавi розповiдi - спогади, захоплюючi презентацiї нових видань, у яких мова йшла про Соснiвку, про наших мешканцiв, про їхнє життя:
    Прикрасою свята стали творчi роботи соснiвчан: Демедюка Назара, Бекерського Михайла, Меуша Дмитра, Демедюк Руслани, Донского Олександра, Гнатiва Михайла:
    В музичному супроводi свята взяли участь : композитор i виконавець пiсень Iгор Байор, керiвник зразкового колективу "Кольоровi парасольки" Оксана Федонюк, гурт "Галичанка".
    Детальнiше...

 Вiдбувся патрiотичний флешмоб "Прапоровi барви України"
    Прапор наш, як лiто,
    В сонцi майорить.
    По долинi - жито,
    По горi - блакить.

    (Д.Павличко)
    24 серпня 1991 року вiдбулося проголошення "Акта про незалежнiсть України", i над будинком Верховної Ради замайорiв синьо-жовтий прапор. Конституцiєю України визначено колiр Державного Прапора: двi однаковi горизонтальнi смуги: одна - синього кольору, iнша - жовтого. Синiй колiр є символом мирного неба й чистої води. Жовтий колiр символiзує хлiбне поле, тепле життєдайне сонце.
    Детальнiше...

 "Є найсвятiше слово на землi. Одне. Високе. Свiтле . Україна" - книжково-iлюстративна виставка
    Цьогорiч наша країна святкує 25 рiчницю Незалежностi України. Незалежнiсть - це здiйснена мрiя, це доля, що усмiхнулася нам. "Є найсвятiше слово на землi. Одне. Високе. Свiтле . Україна" - це назва книжково-iлюстративної виставки, яку працiвники центральної мiської бiблiотеки представили в малiй сесiйнiй залi пiд час урочистої сесiї приуроченої до Дня Незалежностi України.
    На виставцi представлено документальнi, науково - популярнi, лiтературнi, художнi книги, в яких вiдтворенi хронологiчнi сторiнки становлення української державностi, iсторичний шлях до незалежностi та суверенiтету.
    Детальнiше...

 День iнформацiї "Пане Львове, дозвольте вам зiзнатися в любовi"
    Львiв: Це мiсто середньовiччя, мiсто кам'яних левiв та дивовижних легенд i переказiв. Тут усе особливе: i запашна львiвська кава, i солодкувато-гiркий шоколад, i навiть звичайний дощ у Львовi падає з особливим галицьким шармом.
    З нагоди 760-рiччя Львову в бiблiотецi-фiлiї№5 був проведений День iнформацiї "Пане Львове, дозвольте вам зiзнатися в любовi". Учасниками заходу стали учнi ЧНВК №13. В рамках Дня iнформацiї бiблiотекар читального залу Дупляк А.Л. провела огляд лiтератури: за книжковою виставкою "Мiсто, де оживають легенди:". Додали настрою користувачам показ презентацiї "Серце Галицької землi" та вiкторина "Мiсто iз запахом кави та шоколаду".
    Детальнiше...

 Цiкавi посиденьки "Малюємо - мiркуємо" вiдбулися в бiблiотецi-фiлiї №6
    Життя дитини в певнiй мiрi можна змiнити за допомогою малювання i мистецтва. Саме дiти в майбутньому будуть розвивати українську культуру. Цiкавi посиденьки "Малюємо - мiркуємо" вiдбулися в бiблiотецi-фiлiї №6 з дiтьми молодшого шкiльного вiку.
    Бiблiотекар розповiла про цiкаву книжку "Лiсовi художники" в якiй розповiдається не тiльки про казкову художню школу з мешканцями лiсу, але й даються уроки малювання. Активна сонячна спiврозмова вiдбувалася про незвичайнi нетрадицiйнi способи малювання для дiтей. Зокрема за допомогою пластикової пляшки, виделки, качана капусти.
    Детальнiше...

 Читацька конференцiя "Трагедiя людської долi"
    22 травня бiблiотека - фiлiя №6 вiдчинила дверi у дивовижно-яскравий свiт художнього слова однiєї iз вiдомих широкому загалу письменниць сучасної української лiтератури - Марiї Матiос. Тут проходила читацька конференцiя пiд назвою "Трагедiя людської долi" за книгою Марiї Матiос "Солодка Даруся", за який у 2005 роцi авторку удостоєно Нацiональної премiї iменi Т.Г. Шевченка. В заходi приймали участь активнi читачi бiблiотеки О.Бахмачук, М.Мартинюк, М. Бусько, бiблiотекар Л.Лемеха. I з iншими творами письменницi знайомила книжкова виставка "Прима української лiтератури".
    Детальнiше...

 Авторитет iменi "Великий день любовi i добра"
    19 травня у Всесвiтнiй день вишиванки фiлiя №4 ЦБС (бiблiотека для юнацтва) за участю студентiв ДВНЗ "Червоноградського гiрничо-економiчного коледжу"(групи 1-ЕП-15,2-ПРК-15,куратор Ковалишин Г.М.,викладач української мови i лiтератури Беркита О.М. провела iнтерактивний пiзнавальний захiд - авторитет iменi "Великий день любовi i добра". Цей захiд об'єднав такi свята - День матерi,Тиждень родини, День вишиванки, День батька.
    Детальнiше...

 Година доброти "Стежинка до храму душi материнської"
    У травнi, коли повертаються до рiдного гнiзда птахи, коли оновлюється природа, теплий весняний вiтер приносить нам свято Матерi. Напередоднi, 5 травня у бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулася година доброти "Стежинка до храму душi материнської". Бiблiотекар Катерина Сава ознайомила дiтей з iсторiєю виникнення свята.
     А у вiршах, якi розповiдали користувачi бiблiотеки Беркита Матвiй, Шалагiнова Вiра, сестрички Захарко Уляна i Оксана, Скаб'як Вiктор, Рожок Аня та Юра, Очабрук Юлiя, Галiнська Анастасiя, Сас Максим знайшлося доволi слiв, щоб оповiсти про мамину мудрiсть, сердечнiсть, самовiдданiсть, роботящiсть, дбайливiсть, терплячiсть, щедрiсть, нiжнiсть.
    Детальнiше...

 Вiдбувся вечiр - пам'ятi "Грiх непростимий - Чорнобиль"
    24 квiтня в Народному домi селища Гiрник вiдбувся вечiр - пам'ятi "Грiх непростимий - Чорнобиль", пресвячений 30-рiчницi трагедiї на ЧАЕС.
    У виконаннi учасникiв драматичного гуртка "Пролiсок" (керiвник Побережник I.Л.) прозвучали вiршi про Чорнобиль. Захоплювали душу глядачiв мелодiї пiсень: "На Чорнобиль журавлi летiли", "Лелеча доля", "Чорнобильська бiда", "Марiя", "Молитва про Україну" ансамблю "До-мi-сольки" пiд керiвництвом Паралюш О.М.
    Детальнiше...

 Нiмая печаль на вустах України
    Сьогоднi, 26 квiтня 2016р. в червоноградськiй бiблiотецi - фiлiї №3 проведено вечiр-спомин "Нiмая печаль на вустах України" про трагедiю Чорнобиля з учнями 8 класу ЧЗШ №2.
    26 квiтня 1986 року...
    Ця дата назавжди залишиться в пам'ятi людства.
    Чи знаєш ти, свiте, як сиво ридає полин?
    Як тяжко, як тужно моєму народу болить.
    В iсторiї нашого народу чимало скорботних дат, якi пронизують серце гострим болем. Одна з них - 26 квiтня, коли над квiтучим Полiссям здiйнявся в нiчне небо зловiсний вогонь радiацiйного вибуху. У 2016 роцi годинник життя вiдраховує 30 рокiв Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашiй блакитнiй планетi трагедiя Чорнобиля. В заходi взяли участь бiблiотекар школи Iрина Бобела, вчитель Галина Мачинська. Захiд завершився переглядом лiтератури з книжкової виставки "Чорний бiль над бiлим свiтом".
    Детальнiше...

 "У свiтлi Божої любовi: 6 слiв про милосердя"
    Пiд такою назвою 21квiтня 2016р. в Червоноградськiй бiблiотецi-фiлiї № 3 було проведено годину духовного спiлкування, адже 2016 рiк Римський папа Франциск оголосив Святим Роком Милосердя.
    Працiвники бiблiотеки та бiблiотекар ЗШ"2 Бобела Iрина Петрiвна , вчитель християнської етики Кавецька Леся Василiвна вели розмову з учнями 9 класу ЗСШ№2 та читачами бiблiотеки про милосердя, справедливiсть та спiвчуття. Сьогоднi багато людей перестають пам'ятати про такi важливi речi, як милосердя i доброта. Отець Микола з церкви св. Юрiя зачитав притчу про "Милосердного Батька та Блудного Сина" та вiв розмову про те, як важливо зрозумiти i усвiдомити, що ж таке милосердя, спiвчуття i справедливiсть. А також дiзнатися, для чого цi якостi потрiбнi людинi. Якi заповiдi найважливiшi у життi кожної людини? Чи дiють цi заповiдi у вашому класi, школi? Чи доводилося вам виконувати цi заповiдi? На такi питання дискутували учнi.
    Детальнiше...

 Зустрiч з Галиною Вдовиченко
    25 березня читачi та гостi центральної книгозбiрнi мiста мали нагоду поспiлкуватись з українською письменницею, журналiсткою Галиною Вдовиченко. Чарiвна письменниця презентувала читачам свiй, як вони знаходять шлях до порозумiння. Також панi Галина розповiла про свої книги для новий роман "Марiупольський процес", який став володарем вiдзнаки "Гранд-романи" конкурсу "Коронацiя слова". "Марiупольський процес" це - розповiдь про кохання сепаратистки i бiйця АТО, про те, як вiйна змiнює людейнайменших читачiв - "Лiга непарних шкарпеток" та "36 i 6 котiв", якi є цiкавими не лише для дiтей а й дорослим.
    Детальнiше...

 ЯК ДІДУСЬ ОЛЕКСАНДР ПОЧАВ ПИСАТИ КАЗКИ...
    Автор зі Львова Олександр Зімба — заслужений тренер України з важкої атлетики почав писати і видавати дитячі книжки у доволі зрілому віці. А спонукали його до цього внуки. Їх у п. Олександра — четверо: Євген, Максим, Олександр і Вікторія. Про таких кажуть: “Багатий дідусь!”. Спочатку віршовані і прозові казки розповідав онукам усно, потім розповіді записував на папері і клав у шухляду, допоки відомий львівський письменник Микола Петренко й директор видавництва “Ліга-Прес” Станіслав Дикий не переконали автора видати ці твори у “книжковому форматі” (цитата дослівна), бо їх цікаво буде прочитати й іншим діточкам.
    Детальнiше...

 "Поезiя - це завжди неповторнiсть..."
    До Всесвiтнього дня поезiї, який громадськiсть вiдзначає 21 березня, бiблiотека-фiлiя №9 органiзувала лiтературну зустрiч "Пiзнай себе в поезiї". На неї запросили юних авторiв - слухачiв мiсцевого вiддiлення Мiжнародної Академiї лiтератури i журналiстики.
    Провiдний бiблiотекар Ольга Бондарчук розповiла про iсторiю запровадження Всесвiтнього дня поезiї ( рiшення прийнято 1999-го року ЮНЕСКО) i надала слово керiвнику вiддiлення МАЛiЖу, члену Української асоцiацiї письменникiв Наталiї Кiчун-Лемех.
    Детальнiше...

 Загальнообласний день голосного читання
    Цiкаво пройшов Загальнообласний день голосного читання у бiблiотецi - фiлiї №8.У заходi взяли участь читачi нашої бiблiотеки-учнi 4-А класу Червоноградської ЗСШ №4. Читали знамениту книгу Iвана Франка "Лис Микита". У масках героїв цього твору читачi i працiвники бiблiотеки читали вiршованi рядки казки I Франка "Лис Микита". Всi отримали задоволення вiд читання цього колоритного, цiкавого твору.Користувачi,також мали можливiсть ознайомитись iз iншими творами Iвана Франка,якi були представленi у книжковiй викладцi "Славетний Каменяр."
    Детальнiше...

 "I лине над землею Шевченкове Святеє слово"
    В бiблiотецi-фiлiї № 6 проходять Шевченкiвськi читання "Вдивляється Тарас у душу України". З дiтьми молодшого шкiльного вiку проведена поетична година " I лине над землею Шевченкове Святеє слово". Дiти активно користуються лiтературою з книжкової виставки "Шевченко - пророк, народжений Україною".
    Лариса Медюх, бiблiотекар фiлiї № 6
    Детальнiше...

 З любов'ю до Шевченка
    До Шевченкiвських днiв у мiськiй бiблiотецi для дiтей вiдбулась презентацiя книжкової виставки "Його поезiй спiв високий, вiнчає слава вiкова". Шевченкiвське читання: "Шевченкова криниця нiколи не змiлiє" вiдбулись за участю учнiв 2 - В класу (кл. керiвник Голько Надiя Iванiвна) i завiдувачки бiблiотеки СШ №9 Лех Галини Йосипiвни.
    З великою любов'ю i шаною декламували поезiю Тараса Шевченка учнi :Тарiков Роман, Малетич Христина, Iванiв Сергiй i iншi. Адже у своїх вiршах великий поет описує дiтей з великою любов'ю i де б його не закинула доля, вiн нiколи не був байдужим до долi дiтей. Тарас Григорович казав: "Я так люблю дiтей, що й не надивився б на цей вiдбиток ангела".
    Детальнiше...

 ШЕВЧЕНКО - НАШ. ВIН ДЛЯ УСIХ СТОЛIТЬ
    Кобзарю!
    Знов до тебе я приходжу,
    бо ти для мене сповiдь i закон.

     6 березня у бiблiотецi - фiлiї №3 Червоноградської МЦБС (вул. М. Грушевського,2) зiбрались пошановувачi творчостi генiя українського народу Тараса Шевченка на лiтературну годину "Шевченко - наш. Вiн для усiх столiть..." Участь у заходi приймали користувачi рiзного вiку: вiд школярiв до пенсiонерiв. Читали свої вiршi та дiлились думками Папаєвич Є., Волянюк Н. , Баланецька М.; звучали вiршi Кобзаря у виконаннi читачiв бiблiотеки.
    Детальнiше...

 На часi Шевченкiвськi Днi
    Тарас Григорович Шевченко - це слава i гордiсть українського народу. Волею iсторiї вiн ототожнений з Україною. Продовжується нею разом з буттям рiдної країни. Поет росте й розвивається в часi, в iсторiї. Нам ще йти i йти до його осягнення. Ми на вiчному шляху до Шевченка.
    Про Тараса Шевченка - поета, художника, людину - написано не одну сотню книжок, не одну наукову розвiдку i нема числа виголошеним на його честь доповiдям. Але Шевченко у кожного свiй. I в кожному поколiннi є люди, якi захоплюються шевченковим словом, дослiджують його. Тож не дивно, що щороку фонди бiблiотек поповнюються новими виданнями про людину, яку ще за життя народ назвав своїм Пророком.
    Детальнiше...

 "Слово Кобзаря - устами нащадкiв"
    У часi вiдзначення Шевченкiвських Днiв у бiблiотецi-фiлiї №8 Червоноградської МЦБС проведено поетичну мозаїку "Слово Кобзаря-устами нащадкiв". Присутнiх на заходi працiвники бiблiотеки ознайомили iз цiкавими фактами життя Тараса Шевченка. Незвично прозвучали поетичнi твори у виконаннi учнiв СЗШ №4 Анастасiї Калин, Юлiї Горак. Читали вiршi Великого Кобзаря учнi тiєї ж школи Анжела Лящук, Анна Яворська, Тiмур Наджафов. Юнi користувачi ознайомились iз репродукцiями картин Тараса Шевченка. Поетична мозаїка завершилась вiкториною по творчостi Кобзаря i переглядом лiтератури бiля книжкової виставки "Шевченко - дiтям України."
    Детальнiше...

 "Наша країна. Вiртуальнi мандри"
    З метою забезпечення належних умов для реалiзацiї соцiально- економiчних, полiтичних, особистих прав i свобод особами з iнвалiднiстю, впровадження кращого свiтового досвiду у цiй сферi, недопущення дискримiнацiї, а також виконання зобов'язань, взятих Україною за Конвенцiєю про права iнвалiдiв З грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко видав Указ "Про активiзацiю роботи щодо забезпечення прав людей з iнвалiднiстю".
    Детальнiше...

 Нi! Я жива, я буду вiчно жити
    Провiдною зорею свiтить нам сьогоднi могутнiй талант Лесi Українки, всесвiтньовiдомої поетеси. З нагоди 145 рiчницi вiд дня її народження в Народному домi смт.Гiрник вiдбувся лiтературний вечiр "Славна дочка Прометея". Пiд час заходу звучали чудовi вiршi поетеси "Надiя", "До мого фортепiано", "Стояла я i слухала весну", "Хотiла б я пiснею стати". Ведучi учнi загальноосвiтньої школи №6 Б.Маяк i П.Коваль розповiли про життєвий i творчий шлях генiя України. Тему про iсторiю кохання та страждання Лесi Українки висвiтлила бiблiотекар фiлiї №6 Любов Лемеха. Радувала присутнiх хореографiчна композицiя "До лiсової пiснi" у виконаннi Я.Гаращук i М.Коляди (хореограф I.Побережник). Ансамбль "До-мi-сольки" пiд керiвництвом О.Паралюш спiвали пiснi на словах Лесi Українки. Зачарували присутнiх пiснi "Мiсяць яснесенький", "Улюблена пiсня Лесi Українки" у виконаннi О.Баланик (акомпонiст М.Василишин). На завершення заходу була представлена книжково-iлюстративна виставка "Вогонь вiд iскри Прометея".
    Детальнiше...

 Мова єднає нас
    21 лютого, увесь свiт вiдзначає свято своєї рiдної мови. На землi проживає безлiч людей рiзних культур i рiзних нацiональностей, вони сповiдають рiзну вiру й розмовляють рiзними мовами. Це свято є заповiтним скарбом для кожного народу. Без неї немає нас, немає минулого й майбутнього. I саме в цей день у бiблiотецi-фiлiї №9 провели вiдеомандрiвку "Iз сивої глибини вiкiв бере початок рiдна мова". Було переглянуто вiдео ролики "Говорiть українською", "Україна починається з тебе", а також проведена iнтерактивна гра про значення в українськiй мовi прислiв`їв i приказок, тому що недарма ж їх називають золотими зернами народної мудростi.
    Детальнiше...

 Пам'ятi українських ангелiв
    Вшановуючи трагiчну дату другої рiчницi тривожних подiй на Майданi, взимку 2014 року, мiська бiблiотека для дiтей провела ряд заходiв.
    Для учнiв 2 - А класу СШ №9 (кл. керiвник Свидерська О. М.) була проведена голосна читка книги сучасної авторки - львiв'янки Христини Лукащук "Казка про Майдан".
    Зараз у багатьох виникає питання: як говорити з дiтьми про тi драматичнi подiї. Про Майдан є i буде багато видань. Але дана казка - це книга для маленьких, якi все бачать, розумiють i по-своєму сприймають. "Казка про Майдан" - перша спроба говорити з малими дiтьми про складнi речi засобами казки. Автор Христина Лукащук створила не лише текст, а й дуже символiчнi малюнки. А iкона з обкладинки (автор Роман Зiлiнко), буде служити дiтям ще й оберегом.
    Детальнiше...

 Бiблiотека як "третє мiсце"
    На годину бiблiотеки "Бiблiотека. Книга. I не тiльки..." завiтали учнi 2 - Б класу СЗШ №9 до мiської бiблiотеки для дiтей. Шкiльний бiблiотекар Галина Лех , вчитель початкових класiв Марiя Кочайдовська разом зi своїми вихованцями iз задоволенням пiзнавали свiт книги та розваг. Вiд цих вiдвiдин задоволеними залишились всi : дiти, якi читали, грались, лiпили, малювали, змагались; вчителька Марiя Петрiвна, котра пiдiбрала для себе цiлу добiрочку книг для серця та душi; бiблiотекарi, якi отримали у подарунок книгу iз дитячими побажаннями i нових читачiв.
    Детальнiше...

 Кiнострiчка "Грiшна хвороба"
    Наше здоров'я сьогоднi - це основа здоров'я майбутнiх поколiнь. Але шкiдливi звички заполонили життя сучасної молодi.
    25 грудня в центральнiй мiськiй бiблiотецi вiдбувся перегляд кiнострiчки "Грiшна хвороба" режисера Яала Кейпера в межах реалiазiї проекту "Залучення мiсцевих громад до формування вiдповiдi на епiдемiю ВIЛ/СНIД".
    Здiйснюючи показ цього вiдеофiльму хотiлося, щоб пiдлiтки, а їх було бiльшiсть на переглядi, могли знайти вiдповiдi на цi злободеннi питання: як уберегтися вiд СНIДу, хто хворiє на СНIД, якi ознаки цiєї хвороби. Вiдповiдi на цi та iншi питання молодь отримала вiд лiкаря iнфекцiонiста Iвана Синицького та спецiалiста по боротьбi з наркотиками Василя Васильовича Думича.
    Детальнiше...

 Свiт моїх прав
    Надати школярам знання про становлення демократiї в Українi, виховати їх активними громадянами суспiльства, сприяти становленню активної позицiї дiтей щодо реалiзацiї своїх власних прав - така мета уроку спiлкування "Свiт моїх прав" , який вiдбувся 15 грудня в бiблiотецi- фiлiї №9.
    Мар'яна Марчук - начальник вiддiлу попередньої роботи з клiєнтами Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги провела iнтерактивну гру, яка допомогла дiтям усвiдомити, що кожен має право вибору, право мати свою думку та свої цiнностi, i зрозумiти, що таке толерантнiсть, усвiдомити зв'язок мiж свободою особистостi та вiдповiдальнiстю за власнi дiї.
    Детальнiше...

 День Святого Миколая - свято несподiванок i омрiяних дарункiв
    В недiлю 20 грудня в мiську бiблiотеку для дiтей завiтав Святий Миколай разом з ангеликами та iншими героями рiздвяного дiйства на ранок "В день Святого Миколая дiти радостi чекають". Кiлькiсть учасникiв i гостей свята перевищила всi сподiвання.
    Театралiзованi сценки, вiршi та веселi пiснi на прославу Миколая - Чудотворця створили чудовий настрiй та неповторну атмосферу свята. Крiм того, дiти на протязi двох тижнiв писали Святому Миколаю листи про свої хорошi справи, якi їм вдались цього року, за що отримали вiд Святого призи та солодкi подарунки.
    Детальнiше...

 В Українi вiдзначають 150-рiччя вiд дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького
(Постанова Верховної ради України №1330-VII вiд17.06.2014р.)

    "Я так дуже хотiв би обтерти сльози з очей тих, що плачуть, потiшити кожного, хто сумує, покрiпити кожного, хто слабкий чи немiчний, оздоровити кожного, хто хворий, просвiтити кожного хто темний ...Я хотiв би стати всiм для всiх,щоб всiх спасти:".
     / Андрей Шептицький. Iз вступу на митрополичий престiл на Святоюрськiй горi у Львовi/
    Напередоднi 150-тої рiчницi вiд дня народження славетного галичанина,митрополита Андрея Шептицького в центральнiй бiблiотецi мiста вiдбулась презентацiя книжко-iлюстративної виставки "Увесь час для людей i серед людей".
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.7 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради