Громадська рада при виконкомi Червоноградської мiської ради Безоплатна правова допомога Центр надання адмiнiстративних послуг Проект РЕОП Оплата комунальних послуг Сайт Президента України Асоцiацiя мiст України Сайт Верховної Ради України Сайт Кабiнету Мiнiстрiв України Львiвська обласна державна адмiнiстрацiя Державна податкова адміністрація у Львівській області Офiцiйний веб-сайт Державного реєстру виборцiв Iнститут полiтичної освiти Львiвська мiська рада
МНС Червонограда
Locations of visitors to this page Погода в Червоноградi
На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець
Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система
Поштова адреса : м. Червоноград , вул. С. Бандери,11
Ел. адреса: library_chervonograd@ukr.net
Тел. (03249) 2-43-57, 2- 26-96
Директор - Покотило Надiя Павлiвна
Заст. директора по роботi з дiтьми - Дуда Надiя Степанiвна
Заст. директора з господарських питань - Сойко Галина Григорiвна
Провiдний методист Пилипчук Надiя Iванiвна

Бiблiотеки Червонограда
1.Червоноградська мiська центральна бiблiотека, вул. С. Бандери,11;тел.2-42-18 (вiддiл обслуговування).
2.Бiблiотека-фiлiя №1, вул. Св. Володимира,4; тел. 3-99-83.
3. Бiблiотека-фiлiя №3, вул.Грушевського, тел.2-61-28.
4. Бiблiотека-фiлiя №4, вул.Миру, тел. 2-41-59.
5. Бiблiотека-фiлiя №5, м.Соснiвка, вул.Галицька,7а; тел. 3-42-39.
6. Бiблiотека-фiлiя №6,сел.Гiрник, вул.Грушевського,17а; тел.3-51-38.
7. Бiблiотека-фiлiя № 7, м.Соснiвка, вул.Галицька,3а; тел.3-43-31.
8. Бiблiотека-фiлiя № 8, вул.Соборна,2; тел.3-99-34.
9. Бiблiотека-фiлiя №9, вул.Шевченка,15; тел.2-11-77.
10 .Мiська бiблiотека для дiтей,Шептицького,1; тел.2-10-90.
 Голоснi читання "I мене в сiм'ї великiй, в сiм'ї вольнiй новiй..."
    Кожного року українцi у березнi вшановують генiального поета, художника - Тараса Григоровича Шевченка. Цього року минає 203 рiчниця вiд дня народження великого сина України. Цiй датi приуроченi голоснi читання "I мене в сiм'ї великiй, в сiм'ї вольнiй новiй:" , якi провели для користувачiв молодшого вiку, працiвники бiблiотеки - фiлiї №4 для юнацтва. Юнi слухачi уважно прослухали вiршi поета написанi для дiтей, вiдповiдали на запитання вiкторини. А також iз цiкавiстю розглянули Дитячий Кобзар та iншi цiкавi книги.
    Детальнiше...

 День дитячого читання твору Євгена Гуцала "Сiм"я дикої качки"
    У бiблiотецi-фiлiї №8 пройшов День дитячого читання. На запрошення бiблiотекарiв, читання книги Євгена Гуцала "Сiм"я дикої качки"провела органiзатор лiтературних зустрiчей, керiвник ГI"Лiт/UA" Iрена Янiцька. Читайлики вiдповiдали на запитання по цiй темi,а також витинали з кольорового паперу качину сiм"ю.
    Детальнiше...

 Крокує книжка до малят
    Книги - це гарне насiння успiху. Весною всяке насiння потрiбно неодмiнно посiяти, щоб потiм зiбрати урожай успiшних i гарних знань.Тому у Тиждень дитячого читання бiблiотекарi фiлiї№7 здiйснили бiблiотечний десант "Крокує книжка до малят".
    Сьогоднi товаришувати з книгою вчилися гамiрнi непосиди, малятка дитячого навчального закладу №6 "Ромашка ".
    Бiблiотекар АстаповаЮ.В. залюбки знайомила дiток з таємницями книжкового свiту. А тема для спiлкування була - "Чи легко бути добрим?". Провелавiкторинку-цiкавинку, читала вiршi Марiйки Пiдгiрянки та чудовi повчальнi оповiдання В.Сухомлинського. Також розповiла про бiблiотеку та запросила дiтей у дивовижний дiм, де живуть книжки.
    Детальнiше...

 Поезiєю славимо рiдне мiсто
    З нагоди Всесвiтнього дня поезiї в бiблiотецi- фiлiї №3 (вул.М. Грушевського,2) вiдбувся бiблiотечний етюд "Поезiєю славимо рiдне мiсто", приурочений 325-рiччю Червонограда - Кристинополя.
    Юнi користувачi бiблiотеки читали вiршi мiсцевих авторiв,присвяченi Прибузькiй землi, рiдному мiсту, шахтарям.
    Також у бiблiотецi функцiонують книжковi виставки "ПОЕЗIЯ - то серця мова" та "Поезiєю славимо мiсто", на яких шанувальники поетичного слова знайдуть збiрки вiдомих українських поетiв, познайомляться з творчим доробком авторiв нашог мiста, а також побачать твори українських поетiв у перекладах мовами свiту.
    Детальнiше...

 "Вдивляючись в рядки пророчi"
    До 203-ї рiчницi вiд дня народження Тараса Шевченка у бiблiотец-фiлiї №8 вiдбулось поетичне читання "Вдивляючись в рядки пророчi". Свої улюбленi вiршi декламували учнi 6-А класу СЗШ №4, бiблiотекарi а також нашi гостi:завiдувач вiддiлом культури Тетяна Петрiвна Забава, та депутат мiської ради Вiталiй Риндик, який подарував нашiй бiблiотецi для читачiв чудовi книги Тараса Шевченка. Також, присутнi ознайомились з книжковою виставкою "Шляхами великої долi", та взяли участь у вiкторинi " Сторiнками Кобзаря".
    Детальнiше...

 "В СВОЇЙ ХАТI СВОЯ ПРАВДА,I СИЛА,I ВОЛЯ!"
    Як добре, що у нас є Тарас Шевченко! Як добре, що в нас є Україна - незалежна держава. Україна i Шевченко стали тотожними поняттями. Ким став вiн для кожного iз нас: Кобзарем, Пророком, поетом : чи українцем, який щиро любив свiй край i всiєю своєю творчiстю закликав: Свою Україну любiть...
    У 203-ю рiчницю вiд дня народження Тараса Шевченка до бiблiотеки - фiлiї №3 (вул. Грушевського, 2) з лiтературно - мистецьким святом "В СВОЇЙ ХАТI СВОЯ ПРАВДА,I СИЛА,I ВОЛЯ!" завiтали учнi Червоноградського гiрничо-економiчного коледжу (викладачi Iрина Остапик, Михайло Репецький). А з творчим надбанням та виданнями про життя поета, спогадами можна дiзнатись з книжкової виставки "Вiчний як народ".
    Детальнiше...

 А слава - заповiдь моя...
    Щедра українська земля i Бог подарували нам талановитого поета i письменника, митця, генiя i пророка української нацiї Т. Г. Шевченка. Вiн хоч i походив з простої селянської родини, але був високоосвiченою людиною i знав немало iноземних мов: польську, росiйську, французьку, читав книжки цими мовами i спiлкувався, але нiколи не забував своєї рiдної української мови.
    Вшановуючи 203-ю рiчницю вiд дня народження Великого Тараса, у мiськiй бiблiотецi для дiтей на Шевченкiвськi читання зiбралося чимало дiтей - це учнi 3 - Б кл. СШ №8 (вч. Ольга Михайлiвна Костюк) та учнi 4 - В кл. СШ №12 (вч. Лариса Василiвна Богуцька).
    Детальнiше...

 Лiтературна подорож у творчiсть Т.Г. Шевченка
    Тарас Григорович Шевченко... Його безсмертне iм'я i неповторнi твори ось уже скiльки рокiв живуть у серцях народу, в його мрiях i сподiваннях, пробуджуючи щирi й благороднi почуття.
    I цьогорiч,пiд час Шевченкiвських днiв, користувачi бiблiотеки-фiлiї №9 майстерно читали улюбленi вiршi про дитинство поета, красу природи, справжнє кохання та любов до рiдного краю. Дiти торкнулися серцем поезiй, пройнялися їхнiм духом, переносились думками у свiт давнини.
    Детальнiше...

 Вiдбулися шевченкiвськi читання "Улюблена поезiя"
    Щороку в березнi Україна вiдзначає днi, якi в народi називаються "шевченкiвськими". Роковини Тараса Шевченка - особливе свято для України. В бiблiотецi-фiлiї №6 вiдбулися шевченкiвськi читання "Улюблена поезiя". До читання поезiй поета патрiотичного змiсту активно долучилися дiти 4-го класу СШ №6, класний керiвник Лакус Г.Я.
    У кожного з дiтей був томик "Кобзаря" з багатющим свiтом його образiв. Пiд час заходу дiти вiдкривали для себе щось нове у мудрих рядках його творчостi. Кожен прочитаний вiрш, поема мали внутрiшнiй змiст своєї глибини.
    Детальнiше...

 Шевченковi твори сяють мов яснi зорi
    До дня народження генiя України, оповитого невмирущою любов'ю, повагою i славою, 9 березня для учнiв 6 та 7 класiвCШ№14, якi завiтали в бiблiотеку-фiлiї№7 були проведенi голоснi читання "Шевченковi твори сяють мов яснi зорi". Юнi любителi поетичного слова зворушливо декламували вiршi Тараса Шевченка. Бiблiотекар Астапова Ю.В. провела годину цiкавих повiдомлень "200 цiкавих фактiв про Шевченка".
    Також школярi мали змогу детально познайомитися з виставкою "Постать, що єднає Україну", яка функцiонує в читальному залi.
    Детальнiше...

 "Ви жiнку споконвiку прикрашали..."
    Нещодавно в Червоноградськiй центральнiй бiблiотецi вiдбувся - майстер-клас з зав'язування хустини i виготовлення етно-коралiв "Ви жiнку споконвiку прикрашали...". Зустрiч розпочала працiвник музею Галина Гораль цiкавою, пiзнавальною розповiддю про iсторiю, традицiї, використання, роль та значення української хустини та коралiв. А продовженням розповiдi був майстер-клас з зав'язування хустини. Виявилося дуже багато бажаючих пов'язати хустку, вiдчути на собi її магiчну силу i енергетику. До цього дiйства усiх поцiновувачiв українських традицiй любязно запрошували Вiра Олеш та членкинi Незалежного Жiночого товариства "Прозерок". Не менш цiкавим виявився майстер-клас по виготовленню коралiв, який майстерно провела Надiя Гнатюк. Кожен бажаючий мав змогу власноруч зробити собi таку неповторну прикрасу для свого гардеробу. Свято завершилося коломийкою, яку професiйно вела Iрина Дуванова . Ну, а якi ж запусти без млинцiв та налисникiв? I тут українськi жiнки виявили свiй кулiнарний талант! Було смачно i весело! Не вiдбулося б наше свято без талановитих, iнiцiативних, креативних соснiвських берегинь - Вiри Олеш, Надiї Гнат та Iрини Дуванової! Ми щиро вдячнi їм за пiдтримку та майстернiсть!
    Детальнiше...

 Бiблiотека - твоє вiкно у свiт
    27 лютого 2017 року в дитячiй бiблiотецi-фiлiї№7 пройшла екскурсiя для дошкiльнят пiд назвою "Бiблiотека - твоє вiкно у свiт". Маленькi читачi, а саме вихованцi дитячого навчального закладу №6 "Ромашка ", вперше завiтали в чарiвну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їхзустрiлорозмаїттяцiкавих, яскравих книг, газет та журналiв. Новенькими палiтурками книги посмiхнулися до малечi та повели їх у чарiвнийсвiтпринцес та принцiв, фантастичнихпригод та мандрiв.
    Детальнiше...

 До книги всiм шляхи вiдкритi
    Понад 100 другокласникiв прилучились до чудового свiту книги. Цими днями в мiську бiблiотеку для дiтей завiтали всi другi класи СШ №9 :
    2 - А кл. - вчитель Бутинська О. С.
    2 - Б кл. - вчитель Лiшка Г. Р.
    2 - В кл. - вчитель Конопельська Н. М.
    2 - Г кл. - Голько Н. З.
    Мандрiвка по бiблiотецi викликала в дiтей захоплення. Адже крiм змiстовної екскурсiї вiддiлами головної дитячої книгозбiрнi, учням читали вголос, загадували загадки, проводили вiкторини. Дiти грались в iгри, розважались та пiзнавали можливостi сучасної бiблiотеки.
    Детальнiше...

 Класна година "Допоки є Шевченка мова, то доти Україна є..."
    У мiжнародний день рiдної мови, в стiнах центральної бiблiотеки з студентами Червоноградського гiрничо - економiчного коледжу була проведена класна година "Допоки є Шевченка мова, то доти Українає:" Працiвники бiблiотеки зробили екскурс з iсторiї рiдної мови, пригадали iсторiю лiтописання. На зустрiч вдруге завiтав "Нестор - лiтописець". До розмови залучились студенти коледжу, якi поетичним словом, цiкавими фактами про рiдну мову надали вагомостi цьому заходу. А народознавець Любов Ящун долучилася до заходу поетичним словом мiсцевої поетеси Анастасiї Хiмко про рiдну мову. Вiдбувся також показ вiдеороликiв, якi присвяченi українськiй мовi i прозвучало звернення воїнiв АТО до української молодi. Це свято вiдбулося завдяки iнiцiативнiй, творчiй людинi Беркитi Оленi - викладачу української лiтератури i керiвнику групи I - ПМ-16 ДВНЗ "ЧГЕК" i колективу працiвникiв центральної бiблiотеки. Зустрiч продовжувалася цiкавим, щирим спiлкуванням "Нестора - лiтописця" з студентами коледжу.
    Детальнiше...

 Мовна iгротека
    21 лютого у свiтi вiдзначають Мiжнародний день рiдної мови. Це свято було запроваджене в 1999 роцi, а починаючи з лютого 2000 року, цей день вiдзначаємо i ми , українцi. Усiм, хто того дня завiтав до бiблiотеки - фiлiї №9, було запропоновано перевiрити свої знання з української мови за допомогою iнтерактивних вправ. Впевнено впоралися з завданнями Бородiна Iрина, Драбик Андрiй, Мочульська Софiя. А дехто з користувачiв переконався, що необхiдно ретельнiше та стараннiше навчатися, щоб вдосконалити та поглибити свої знання.
    Детальнiше...

 Дар Божий - мова
    До Дня рiдної мови в мiськiй бiблiотецi для дiтей вiдбулись українознавчi читання "Буду я навчатись мови золотої" . Учнi 2 - Г класу СШ №9 (вчитель Голько Н. З.) прослухали оповiдання, вiршi, загадки, прислiв'я про багатство, красу та мелодiйнiсть української мови.
    Наша рiдна мова - це неоцiнений скарб. Тому, шануйте її, любiть i бережiть як зiницю ока.
    Детальнiше...

 Слiдами вiйни
    У цi днi Україна вшановує пам'ять Героїв Майдану та учасникiв АТО. Сьогоднi у бiблiотеку - фiлiю №3 завiтали учнi 9 класу ЗШ №2 (вчитель Свiтлана Семочко, бiблiотекар Iрина Бобела) на зустрiч з поетом та журналiстом, акредитованим прес - центром АТО Iгорем Дахом, який тривалий час перебував у зонi бойових дiй. Розповiдь автора супроводжувалась переглядом вiдеофiльмiв та фотографiй, вiдзнятих на передовiй. Автор презентував свої новi книги "Сивiють приспанi кургани" , яка розповiдає читачам про вiйну на Донбасi" та "Слiдами вiйни", у якiй розповiв про життя у визволених мiстахi селах та життя бiйцiв на передових рубежах оборони. У нiй лише маленька частинка побаченого i почутого у цiй вiйнi, а розповiдь нiкого не залищила байдужим.
    Детальнiше...

 Ми маємо пам'ятати: революцiя гiдностi
    20 лютого - чорний день в iсторiї майдану. Три роки тому в українi почався вiдлiк нової iсторiї. Майже стерлось з пам'ятi - коли болить, коли на наших очах в прямому ефiрi на Майданi кулi косили юнакiв: До рiчницi кривавих подiй на Майданi у бiблiотецi- фiлiї №3 вiдбувся вечiр пам'ятi "МИ МАЄМО ПАМ'ЯТАТИ: РЕВОЛЮЦIЯ ГIДНОСТI". Бiблiотекарi разом з користувачами бiблiотеки вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотнi, якi вiддали своє життя за Незалежну Державу. До участi долучились учасники МАЛiЖу з своїм наставником п. Наталiєю Кiчун, якi прочитали свої вiршi, присвяченi цим подiям, а волонтер М. Баланецька подiлилась спогадами. Хвилиною мовчання присутнi вшанували пам'ять славних Героїв Небесної Сотнi. Демонструвався документальний фiльм, присвячений трагiчним подiям на Майданi.
    Детальнiше...

 Година чемностей "Правила поведiнки - це ..."
    В бiблiотецi-фiлiї №6 для дiтей молодшого шкiльного вiку цiкаво проведена година чемностей "Правила поведiнки - це :". Пiд час заходу дiти ознайомились з культурою спiлкування в повсякденному життi, шанобливим ставленням до старших членiв родини, людей, про рухи, жести пiд час вiтання, культурою мовлення.
    Зацiкавила дiтей розповiдь про слова-вiтання, як поводитись за столом у гостях, пiд час їжi. Дiти активiзувалися пiд час чудесної бувальщини про слово "здраствуйте", яке спонукало їх повернутись один до одного, привiтатися i усмiхнутись. З зацiкавленням дiти переглянули книги даної тематики i виявили бажання їх прочитати.
    Детальнiше...

 Обранi небо тримати для нас
    Їх назвали Небесною Сотнею - українцiв, якi загинули в Києвi на Майданi, вулицях Грушевського та Iнститутськiй. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями i за свою Батькiвщину. Героїчна Сотня,зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирiй вiчностi, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небi.
    З нагоди рiчницi вшанування Героїв Небесної Сотнi у бiблiотецi-фiлiї №7 була проведена героїчна сторiнка"Обранi небо тримати для нас" . В пам'ять про загиблих за майбутнє України бiблiотекар читального залу Гаврилюк В.Є.разом з присутнiми мали можливiсть пригадати подiї, якi вже ввiйшли в нашу iсторiю, вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотнi хвилиною мовчання. Завершальною складовою масового заходу став iнформацiйний анонс бiля виставки посвяти однiєї книги "В їхнiх серцях жила Україна".
    Детальнiше...

 "В'язень сумлiння з поставою пророка"
    Без знання минулого не може бути майбутнього. Ця iстина вiдноситься як до кожної людини на сiмейному, родинному рiвнi, так i до народу взагалi.
    Наша Церква, наш народ має багато героїв давнiх i сучасних, але до тих, без сумнiву найбiльших, належить Блаженнiший Патрiарх Кир Йосиф Слiпий. Ця постать є прикрасою цiлої Вселенської Церкви, належить до iсторiї вiкiв. Що лягло в основу всiєї дiяльностi нашого Блаженнiшого Патрiарха Йосифа? Щоб вiдповiсти на цi питання, працiвники бiблiотеки - фiлiї №3 провели для своїх користувачiв день iнформацiї "В'язень сумлiння з поставою пророка", приурочивши його до 125 рiччя Йосифа Слiпого. Читачi могли ознайомитись з бiографiєю та мiсiйною дiяльнiстю Патрiарха; переглянути книги на виставцi "Дорога Патрiарха до вiчностi"; а також переглянути документальнi фiльми "Вони прославили наш край", "Йосип Слiпий, промова"; та iншi.
    Детальнiше...

 Дивне плетиво ниток
    Петлi i схеми, орнаменти i викрiйки змiнюються, але основа все та ж, з глибин цивiлiзацiї. Як вiдлуння старовинних мелодiй, орнаменти закликають ще раз доторкнутися до спиць.
    В'язання - надзвичайно красивий вид мистецтва!Мало хто задумується про те, скiльки неймовiрних речей можна створити, маючи в руках клубок ниток та пару спиць.
    В бiблiотецi-фiлiї№7 продовжив свою роботу клуб творчостi та дозвiлля "Чиста криниця".Спiльно з осередкоммилосердядопомогиiнвалiдамдитинства та соцiальногозахистусiм'ям з дiтьми при Карiтасi ГКЦ Петра i Павла для майбутнiх господинь було проведено годину творчостi "Дивне плетиво ниток".
    Детальнiше...

 Казкове читання книги Мар'яни Князевич "Шустрик"
    У бiблiотецi-фiлiї №8 органiзатор лiтературних зустрiчей, керiвник ГI"Лiт/UA" Iрена Янiцька, провела для читачiв казкове читання книги Мар'яни Князевич "Шустрик". Дiти слухали казку, вирiзали маски головних героїв, рахували зайченят, та дiзнались багато цiкавого i повчального. Проект "Казковi читання", створений, щоб показати, як уроки читання можуть одночасно бути цiкавими i максимально корисними.Працiвники книгозбiрнi вдячнi гостям за чудове дiйство а також, активним читайликам- учням 2-а класу СЗШ №4 та класному керiвнику О.З. Кiт.
    Детальнiше...

 У недiлю 4 лютого центральна бiблiотека мiста перетворилась на виставкову залу, духовний центр та концертну сцену одночасно
    Пiд час другої зустрiчi проекту "Червоноград, несу свою любов" секретами своєї творчостi подiлились гостi - червоноградськi скульптори Микола та Тарас Королi. Вони розповiли як про свої роботи, якi прикрашають наше мiсто, так i про творчi плани на майбутнє. Про iсторiю спiвпрацi iз скульпторами розповiв настоятель храму св.Юра iгумен о.Iгнатiй. Також присутнi дiзнались про ювiлеї Чину Святого Василiя Великого цього року. Цiкавий дiалог, пiдтриманий глядачами доповнили чарiвнi мелодiї у виконаннi учнiв та педагогiв Червоноградської дитячої школи мистецтв. Органiзатори щиро вдячнi тiй чималiй кiлькостi глядачiв, що завiтали на захiд за таких несприятливих погодних умов i ожеледицi, що вiдбувався на вулицях нашого прекрасного мiста.
    Детальнiше...

 Обговорення "Як правильно i безпечно користуватися Iнтернетом"
    Напередоднi Мiжнародного дня безпечного Iнтернету, який вiдзначають кожного другого вiвторка лютого, в бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулося обговорення "Як правильно i безпечно користуватися Iнтернетом". Тисячi людей в усьому свiтi об'єднуються та беруть участь у рiзних заходах заради просування iдеї вiдповiдального використання онлайн-технологiйта мобiльних приладiв, особливо дiтьми та молоддю.7 лютого 2017 року у свiтi цей день вiдзначають пiд гаслом "Будь змiною: об'єднаймося для кращого Iнтернету".
    Детальнiше...

 Україна. Iсторiя. Факти i дати
    У бiблiотецi - фiлiї №3 стартувала декадаiсторичної пам'ятi "Україна. Iсторiя. Факти i дати". З цiєї нагоди оформлена книжкова виставка "Iсторична пам'ять поколiнь", де вiдображена iформацiя про знаковi подiї в iсторiї нашої держави. Тут усi бажаючi можуть отримати iнформацiю про День Соборностi, Мiжнародний день памятi жертв Голокосту, Державний Прапор України та День пам'ятi героїв Крут.
    Розпочалась декада iнформацiйним калейдоскопом до Дня Соборностi України "Тiльки разом збережемо незалежнiсть". Користувачi бiблiотеки не лише познайомились з маловiдомими фактами про проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республiки й Захiдноукраїнської Народної Республiки, що вiдбулося в 1919 роцi, корисною Iнтернет - iнформацiєю, а й переглянули документальний фiльм"Акт Злуки: вiдтворення iсторичної правди".
    Детальнiше...

 "Задзвонили срiбнi дзвони в Українi"
    22 сiчня, у мiськiй бiблiотецi для дiтей, до Дня Соборностi України вiдбулася година iсторiї "Задзвонили срiбнi дзвони в Українi". Адже це свято яке об'єднує усiх українцiв в цiлому свiтi однiєю iдеєю, щоб Україна була самостiйною, вiльною державою. Це свято показує, що усi ми - дiти однiєї великої України i бажаємо жити у мирi i злагодi, як Схiд так i Захiд, як Пiвнiч так i Пiвдень.
    Детальнiше...

 Бiблiогостини "А у нас в бiблiотецi..."
    Учнi 5-Б класу Червоноградської загальноосвiтньої школи №2 з класним керiвником Мачинською Галиною Миколаївною завiтали до бiблiотеки - фiлiї №9 на бiблiогостини, де на них чекали поважнi,стрункi солдати великої армiї знань-КНИГИ.Бiблiотекарi познайомили дiтей з фондом книгозбiрнi, продемонстрували книги незвичного формату i форми. Вiдтепер нашi користувачi знають що таке алiгат. Це книжкове видання, яке мiстить два твори, кожен з яких починається зi своєї сторiнки обкладинки. Завершилися бiблiогостини блiц-турнiром з шашок.
    Детальнiше...

 Диво починається...
    Вiдчути впевненiсть у власних силах, якомога ширше вiдкрити i розвинути свої здiбностi змогли вихованцi ГО "Нiка" на передноворiчних посиденьках "Ода новорiчнiй ялинцi" (в рамках проекту "БiблiоНIКА").
    Адже вони власноруч створювали новорiчнi експозицiї, виготовляли чудовi вiтальнi листiвки з святковими побажаннями для своїх друзiв, доброчинцiв i меценатiв.
    Завершились посиденьки колядою "Нова радiсть стала" у виконанi вихованцiв "Нiки" i чаюванням iз солодощами вiд святого Миколая.
    Детальнiше...

 Cвятo "Ширше дверi вiдчиняй iде Святий Миколай"
    Споконвiку на Українi християнськi свята супроводжували численнi традицiї, звичаї, обряди, вiрування тощо. За допомогою поетичного слова i магiчного дiйства, урочистою обстановкою бiблiотекарi прагнули створити в бiблiотецi вимрiяний образ достатку, щастя, злагоди i затишку.
    Всю цю атмосферу вiдтворили пiд час свята "Ширше дверi вiдчиняй iде Святий Миколай".
    У свiтлицю бiблiотеки завiтали в гостi дiти громадської органiзацiї багатодiтних сiмей "Майбутнє України".Захiд пройшов напрочуд весело i цiкаво. Бiблiотекарi - читального залу Гаврилюк В.Є. та сiлецької бiблiотеки почитали дiтям повчальнi оповiдання та легенди про Святого Миколая, познайомили юних читачiв з друкованими матерiалами вiдповiдної тематики пiд час огляду "Калейдоскоп зимових свят".В свою чергу дiти вiршами, пiснями, приказками, молитвами i сценками запросили святого Миколая до себе на свято. За свої старання, добру поведiнку i вiру в чудеса присутнi були вiддяченi подарунками вiд Миколая.
    Детальнiше...

 Презентацiя нового авторського проекту НЕформальних зустрiчей "Червоноград, несу свою любов:"
    У переддень Св.Миколая, коли мiсто було переповнене святкуваннями та концертами, у Центральнiй мiськiй бiблiотецi вiдбулась презентацiя нового авторського проекту НЕформальних зустрiчей "Червоноград,несу свою любов!...", присвяченого 325-рiччю Кристинополя-Червонограда, що святкуватимемо у 2017. Проект передбачає цикл вечорiв впродовж усього наступного року. Кожна зустрiч - це зустрiч з людьми, якi або тут народились, жили, або зробили якийсь свiй внесок в iсторiю мiста, його культуру, чи просто подарують нам з вами частку свого тепла i любовi.
    Детальнiше...

 Червоноградська мiська бiблiотека для дiтей щиро вiтає всiх з першим зимовим днем!
    Адже зима - це весело, снiжно, святково, рiздвяно!..
    Ми пiдiйшли до цього з фантазiєю - проводили численнi майстер - класи з виготовлення зимових пейзажiв, витинання вигадливих снiжинок, складання зимово - бiблiотечних слоганiв, тощо.
    I ось що з цього вийшло...
    Детальнiше...

 Година спiлкування "Вчимося бути толерантними"
    Напередоднi Мiжнародного дня толерантностi, який вiдзначають 16 листопада, завiдуюча бiблiотекою-фiлiєю №5 Бекерська Наталя Євгенiвна провела з учнями 10 класу СШ №7 (класний керiвник Петришак Галина Андрiївна) годину спiлкування "Вчимося бути толерантними". У спiльному дiалозi бiблiотекаря, учнiв i вчителя всi разом шукали вiдповiдi на запитання: що таке толерантнiсть?, якi риси повинна мати толерантна людина?,як навчитись бути толерантним. I дiти, i дорослi взнали багато нового для себе. Година cпiлкування пройшла в цiкавiй невимушенiй обстановцi.
    Детальнiше...

 "Чи легко бути толерантним?"
    16 листопада вiдзначається незвичайне, але дуже важливе для людства свято - Мiжнародний день толерантностi.
    В бiблiотецi-фiлiї№9 вiдбулася година спiлкування "Чи легко бути толерантним?". Адже бiблiотека - це своєрiдна школа спiлкування, бо сюди може прийти кожен i почуватися повноцiнним i рiвноправним. До книгозбiрнi завiтали учнi ЧЗШ№2 разом з бiблiотекарем Бобелою Iриною та вчителем Ткаченко Зоряною. Головний спецiалiст Червоноградського мiського центру соцiальних служб для сiм'ї та молодi Вишко Наталiя та психолог Клiнiки дружньої до молодi Порiцька Вiкторiя наголосили, що толерантнiсть - це передусiм активна життєва позицiя, що формується на основi визнання унiверсальних прав та основних свобод людини. Надзвичайно важливо, щоб фундамент толерантностi було закладено саме в дитинствi. Активними були нашi користувачi у словогрi , де учнi повиннi були до кожної лiтери слова "толерантнiсть" пiдiбрати слова, якi є ознакою цього поняття. Тест "Чи толерантна я людина?" виявив на скiльки учнi є товариськими, терпимими, людяними. А цiкава i водночас повчальна притча, яка прозвучала на завершення, змусила усiх присутнiх замислитися про необхiднiсть спiвчувати, доброзичливо ставитися один до одного.
    Детальнiше...

 Брати Капранови у Соснiвцi!
    Кобзарство братiв Капранових - важлива i дуже добра справа!
    Скажу їхнiми ж словами:
    "На превеликий жаль, зараз нами керують iнвалiди - духовнi та розумовi. I у iнформацiйному просторi задають тон iнвалiди. Мало того - нас вони прагнуть зробити такими самими вбогими, якими є самi.
    Чи треба протидiяти цьому? Безперечно. Як саме? Дуже просто - через емоцiйнi враження, через мистецтво, через книжки.
    Не публiцистика - вона не потребує додаткової уяви вiд читача! Там усе просто - одна-двi думки, ретельно розжованi, аргументованi: А от читати художню лiтературу - це велика робота. I не стiльки для розуму, скiльки для душi.
    Детальнiше...

 Вiдбулась презентацiя нового iсторичного роману українських письменникiв Брати Капранови "Забудь - рiчка"
    29 жовтня в центральнiй бiблiотецi мiста Червонограда вiдбулась презентацiя нового iсторичного роману українських письменникiв, видавцiв, громадських дiячiв Братiв Капранових "Забудь-рiчка" за сприяння Володимира В'язiвського. Назву своєї книги письменники вiднайшли в українськiй мiфологiї, адже "Забудь-рiчка" - старий язичницького символ, що роздiляє свiт живих та свiт мертвих. Саме така Забудь-рiчка протiкає мiж поколiннями в кожнiй українськiй родинi.
    Детальнiше...

 Народознавче свято
    27 жовтня в середнiй загальноосвiтнiй школi №12 вiдбулося родинне народознавче свято "Хлiб наш насущний". Гарний святковий настрiй подарували учнi 6 "В" класу (кл. керiвник Камiнецька Наталiя) гостям, а це батьки, вчителi, працiвник центральної бiблiотеки Надiя Тiхтей, народознавець Ящун Любов Йосипiвна.
    Дiти дiзналися звiдки взявся хлiб i який довгий шлях проходить зерно перш нiж стати рум'яним хлiбом у нас на столi. Для кожного народу хлiб його батькiвщини - найрiднiший i найсмачнiший. У виконаннi учнiв лунали вiршi, українськi пiснi. Познайомилися з iсторiєю та походженням хлiба, разом з учасниками свята згадали народнi прикмети, прислiв'я, приказки, традицiї та звичаї пов'язанi з хлiбом, обрядовi страви. Дiти з неабияким iнтересом та зацiкавленiстю вiдповiдали на запитання вiкторини "Що ви знаєте про хлiб", а нагородою стали солодкi булочки.
    Детальнiше...

 День захисника України у бiблiотецi
    День захисника України - свято, що вiдзначається в Українi 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородицi водночас з Днем Українського козацтва та УПА - cвято смiливостi, мужностi та героїзму. У цей день вшановують героїв, що поклали власне життя за рiдну землю та мир на нiй. За нинiшнiх обставин особливо значиме. Сьогоднiшнi воїни Збройних Сил України, Нацiональної гвардiї, добровольчих батальйонiв - спадкоємцi тих, хто боронив кордони й безпеку своєї землi впродовж столiть. День захисника України у 2016 роцi святкується пiд гаслом "Українськi вiйськовi - основа незалежностi та безпеки нашої держави!" З цiєї нагоди в бiблiотецi-фiлiї №3 вiдбувся вечiр-зустрiч, приурочений Дню захисника Вiтчизни, на який завiтали учнi гiрничо - будiвельного лiцею та читачi бiблiотеки.
    Детальнiше...

 "Українська бiблiотека iде в люди"
    14 жовтня свято Покрови Пресвятої Богородицi. В нашiй країнi цей день ще є Днем українського козацтва та воїнiв УПА.Вдруге на державному рiвнi його вiдзначають як День захисника України. Напередоднi свята працiвники бiблiотеки-фiлiї № 5 ЧЦБС в рамках проекту "Українська бiблiотека iде в люди" вiдвiдали i привiтали воїнiв АТО, якi проходять реабiлiтацiю у Львiвськiй лiкарнi № 3 вiдновлювального лiкування, та подарували невелику бiблiотеку для їх духовної пiдтримки.
    Детальнiше...

 Кiнопоказ "Iван Франко. Львiвськi сторiнки життя"
    В 2016 роцi ми вiдзначили двi знаменнi дати - 27 серпня виповнилось 160 рокiв вiд дня народження Iвана Франка, а 28 травня - 100 рокiв вiд дня його смертi.
    12 жовтня до ювiлею Великого Каменяра старшокласники червоноградської гiмназiї мали можливiсть переглянути документальний фiльм iз циклу " Iсторiя в кадрi" - "Iван Франко. Львiвськi сторiнки життя".
    Львiв - мiсто Iвана Франка. Тут вiн прожив сорок рокiв iз шiстдесяти. Це мiсто вiн любив. Тужив за ним, називав рiдним. В фiльмi охоплений перiод життя вiд 1875 року, коли 19- лiтнiй Iван приїжджає вчитися до Львiвського унiверситету, i до 28 травня 1916 року - дня смертi письменника. До фiльму сценарiй написав Роман Горак i знятий за участi Львiського нацiонального унiверситету iм. I. Франка. Учнi здiйснили вiртуальну подорож, пройшлися вулицями, по яких ходив письменник, побували у будинках, де вiн жив i творив, дiзналися багато цiкавого iз життя Каменяра, про що не розповiв шкiльний пiдручник.
    Детальнiше...

 В рамках фестивалю "Краса душi"
    В рамках 7-го фестивалю української духовної творчостi "Краса душi" бiблiотеку - фiлiю №5 ЧЦБС вiдвiдали поважнi гостi. Дуже приємно було приймати правнучку Онуфрiя Франка, рiдного брата Великого Каменяра , Олесю Франко. Спiлкування з поетесою з Калуша було дуже цiкавим. Вона подiлилась спогадами про родину i залишила на пам'ять про зустрiч свої збiрки вiршiв. Серед вiдвiдувачiв книгозбiрнi у цей день були: Народний артист України бандурист Остап Стахiв; письменниця з Луганщини Лiдiя Сорока; громадський дiяч зi Львова, меценат Роман Андрусяк; поетеса з Чернiгова Лiна Ланська; громадський дiяч з Києва, волонтер i поет Олександр Кобиляков; поетеса iз Свiтловодська Наталiя Гуржiй.
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради