Громадська рада при виконкомi Червоноградської мiської ради Безоплатна правова допомога Центр надання адмiнiстративних послуг Проект РЕОП Оплата комунальних послуг Сайт Президента України Асоцiацiя мiст України Сайт Верховної Ради України Сайт Кабiнету Мiнiстрiв України Львiвська обласна державна адмiнiстрацiя Державна податкова адміністрація у Львівській області Офiцiйний веб-сайт Державного реєстру виборцiв Iнститут полiтичної освiти Львiвська мiська рада
МНС Червонограда
Locations of visitors to this page Погода в Червоноградi
На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець
Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система
Поштова адреса : м. Червоноград , вул. С. Бандери,11
Ел. адреса: library_chervonograd@ukr.net
Тел. (03249) 2-43-57, 2- 26-96
Директор - Покотило Надiя Павлiвна
Заст. директора по роботi з дiтьми - Дуда Надiя Степанiвна
Заст. директора з господарських питань - Сойко Галина Григорiвна
Провiдний методист Пилипчук Надiя Iванiвна

Бiблiотеки Червонограда
1.Червоноградська мiська центральна бiблiотека, вул. С. Бандери,11;тел.2-42-18 (вiддiл обслуговування).
2.Бiблiотека-фiлiя №1, вул. Св. Володимира,4; тел. 3-99-83.
3. Бiблiотека-фiлiя №3, вул.Грушевського, тел.2-61-28.
4. Бiблiотека-фiлiя №4, вул.Миру, тел. 2-41-59.
5. Бiблiотека-фiлiя №5, м.Соснiвка, вул.Галицька,7а; тел. 3-42-39.
6. Бiблiотека-фiлiя №6,сел.Гiрник, вул.Грушевського,17а; тел.3-51-38.
7. Бiблiотека-фiлiя № 7, м.Соснiвка, вул.Галицька,3а; тел.3-43-31.
8. Бiблiотека-фiлiя № 8, вул.Соборна,2; тел.3-99-34.
9. Бiблiотека-фiлiя №9, вул.Шевченка,15; тел.2-11-77.
10 .Мiська бiблiотека для дiтей,Шептицького,1; тел.2-10-90.
 Мовна iгротека
    21 лютого у свiтi вiдзначають Мiжнародний день рiдної мови. Це свято було запроваджене в 1999 роцi, а починаючи з лютого 2000 року, цей день вiдзначаємо i ми , українцi. Усiм, хто того дня завiтав до бiблiотеки - фiлiї №9, було запропоновано перевiрити свої знання з української мови за допомогою iнтерактивних вправ. Впевнено впоралися з завданнями Бородiна Iрина, Драбик Андрiй, Мочульська Софiя. А дехто з користувачiв переконався, що необхiдно ретельнiше та стараннiше навчатися, щоб вдосконалити та поглибити свої знання.
    Детальнiше...

 Дар Божий - мова
    До Дня рiдної мови в мiськiй бiблiотецi для дiтей вiдбулись українознавчi читання "Буду я навчатись мови золотої" . Учнi 2 - Г класу СШ №9 (вчитель Голько Н. З.) прослухали оповiдання, вiршi, загадки, прислiв'я про багатство, красу та мелодiйнiсть української мови.
    Наша рiдна мова - це неоцiнений скарб. Тому, шануйте її, любiть i бережiть як зiницю ока.
    Детальнiше...

 Слiдами вiйни
    У цi днi Україна вшановує пам'ять Героїв Майдану та учасникiв АТО. Сьогоднi у бiблiотеку - фiлiю №3 завiтали учнi 9 класу ЗШ №2 (вчитель Свiтлана Семочко, бiблiотекар Iрина Бобела) на зустрiч з поетом та журналiстом, акредитованим прес - центром АТО Iгорем Дахом, який тривалий час перебував у зонi бойових дiй. Розповiдь автора супроводжувалась переглядом вiдеофiльмiв та фотографiй, вiдзнятих на передовiй. Автор презентував свої новi книги "Сивiють приспанi кургани" , яка розповiдає читачам про вiйну на Донбасi" та "Слiдами вiйни", у якiй розповiв про життя у визволених мiстахi селах та життя бiйцiв на передових рубежах оборони. У нiй лише маленька частинка побаченого i почутого у цiй вiйнi, а розповiдь нiкого не залищила байдужим.
    Детальнiше...

 Ми маємо пам'ятати: революцiя гiдностi
    20 лютого - чорний день в iсторiї майдану. Три роки тому в українi почався вiдлiк нової iсторiї. Майже стерлось з пам'ятi - коли болить, коли на наших очах в прямому ефiрi на Майданi кулi косили юнакiв: До рiчницi кривавих подiй на Майданi у бiблiотецi- фiлiї №3 вiдбувся вечiр пам'ятi "МИ МАЄМО ПАМ'ЯТАТИ: РЕВОЛЮЦIЯ ГIДНОСТI". Бiблiотекарi разом з користувачами бiблiотеки вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотнi, якi вiддали своє життя за Незалежну Державу. До участi долучились учасники МАЛiЖу з своїм наставником п. Наталiєю Кiчун, якi прочитали свої вiршi, присвяченi цим подiям, а волонтер М. Баланецька подiлилась спогадами. Хвилиною мовчання присутнi вшанували пам'ять славних Героїв Небесної Сотнi. Демонструвався документальний фiльм, присвячений трагiчним подiям на Майданi.
    Детальнiше...

 Година чемностей "Правила поведiнки - це ..."
    В бiблiотецi-фiлiї №6 для дiтей молодшого шкiльного вiку цiкаво проведена година чемностей "Правила поведiнки - це :". Пiд час заходу дiти ознайомились з культурою спiлкування в повсякденному життi, шанобливим ставленням до старших членiв родини, людей, про рухи, жести пiд час вiтання, культурою мовлення.
    Зацiкавила дiтей розповiдь про слова-вiтання, як поводитись за столом у гостях, пiд час їжi. Дiти активiзувалися пiд час чудесної бувальщини про слово "здраствуйте", яке спонукало їх повернутись один до одного, привiтатися i усмiхнутись. З зацiкавленням дiти переглянули книги даної тематики i виявили бажання їх прочитати.
    Детальнiше...

 Обранi небо тримати для нас
    Їх назвали Небесною Сотнею - українцiв, якi загинули в Києвi на Майданi, вулицях Грушевського та Iнститутськiй. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями i за свою Батькiвщину. Героїчна Сотня,зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирiй вiчностi, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небi.
    З нагоди рiчницi вшанування Героїв Небесної Сотнi у бiблiотецi-фiлiї №7 була проведена героїчна сторiнка"Обранi небо тримати для нас" . В пам'ять про загиблих за майбутнє України бiблiотекар читального залу Гаврилюк В.Є.разом з присутнiми мали можливiсть пригадати подiї, якi вже ввiйшли в нашу iсторiю, вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотнi хвилиною мовчання. Завершальною складовою масового заходу став iнформацiйний анонс бiля виставки посвяти однiєї книги "В їхнiх серцях жила Україна".
    Детальнiше...

 "В'язень сумлiння з поставою пророка"
    Без знання минулого не може бути майбутнього. Ця iстина вiдноситься як до кожної людини на сiмейному, родинному рiвнi, так i до народу взагалi.
    Наша Церква, наш народ має багато героїв давнiх i сучасних, але до тих, без сумнiву найбiльших, належить Блаженнiший Патрiарх Кир Йосиф Слiпий. Ця постать є прикрасою цiлої Вселенської Церкви, належить до iсторiї вiкiв. Що лягло в основу всiєї дiяльностi нашого Блаженнiшого Патрiарха Йосифа? Щоб вiдповiсти на цi питання, працiвники бiблiотеки - фiлiї №3 провели для своїх користувачiв день iнформацiї "В'язень сумлiння з поставою пророка", приурочивши його до 125 рiччя Йосифа Слiпого. Читачi могли ознайомитись з бiографiєю та мiсiйною дiяльнiстю Патрiарха; переглянути книги на виставцi "Дорога Патрiарха до вiчностi"; а також переглянути документальнi фiльми "Вони прославили наш край", "Йосип Слiпий, промова"; та iншi.
    Детальнiше...

 Дивне плетиво ниток
    Петлi i схеми, орнаменти i викрiйки змiнюються, але основа все та ж, з глибин цивiлiзацiї. Як вiдлуння старовинних мелодiй, орнаменти закликають ще раз доторкнутися до спиць.
    В'язання - надзвичайно красивий вид мистецтва!Мало хто задумується про те, скiльки неймовiрних речей можна створити, маючи в руках клубок ниток та пару спиць.
    В бiблiотецi-фiлiї№7 продовжив свою роботу клуб творчостi та дозвiлля "Чиста криниця".Спiльно з осередкоммилосердядопомогиiнвалiдамдитинства та соцiальногозахистусiм'ям з дiтьми при Карiтасi ГКЦ Петра i Павла для майбутнiх господинь було проведено годину творчостi "Дивне плетиво ниток".
    Детальнiше...

 Казкове читання книги Мар'яни Князевич "Шустрик"
    У бiблiотецi-фiлiї №8 органiзатор лiтературних зустрiчей, керiвник ГI"Лiт/UA" Iрена Янiцька, провела для читачiв казкове читання книги Мар'яни Князевич "Шустрик". Дiти слухали казку, вирiзали маски головних героїв, рахували зайченят, та дiзнались багато цiкавого i повчального. Проект "Казковi читання", створений, щоб показати, як уроки читання можуть одночасно бути цiкавими i максимально корисними.Працiвники книгозбiрнi вдячнi гостям за чудове дiйство а також, активним читайликам- учням 2-а класу СЗШ №4 та класному керiвнику О.З. Кiт.
    Детальнiше...

 У недiлю 4 лютого центральна бiблiотека мiста перетворилась на виставкову залу, духовний центр та концертну сцену одночасно
    Пiд час другої зустрiчi проекту "Червоноград, несу свою любов" секретами своєї творчостi подiлились гостi - червоноградськi скульптори Микола та Тарас Королi. Вони розповiли як про свої роботи, якi прикрашають наше мiсто, так i про творчi плани на майбутнє. Про iсторiю спiвпрацi iз скульпторами розповiв настоятель храму св.Юра iгумен о.Iгнатiй. Також присутнi дiзнались про ювiлеї Чину Святого Василiя Великого цього року. Цiкавий дiалог, пiдтриманий глядачами доповнили чарiвнi мелодiї у виконаннi учнiв та педагогiв Червоноградської дитячої школи мистецтв. Органiзатори щиро вдячнi тiй чималiй кiлькостi глядачiв, що завiтали на захiд за таких несприятливих погодних умов i ожеледицi, що вiдбувався на вулицях нашого прекрасного мiста.
    Детальнiше...

 Обговорення "Як правильно i безпечно користуватися Iнтернетом"
    Напередоднi Мiжнародного дня безпечного Iнтернету, який вiдзначають кожного другого вiвторка лютого, в бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулося обговорення "Як правильно i безпечно користуватися Iнтернетом". Тисячi людей в усьому свiтi об'єднуються та беруть участь у рiзних заходах заради просування iдеї вiдповiдального використання онлайн-технологiйта мобiльних приладiв, особливо дiтьми та молоддю.7 лютого 2017 року у свiтi цей день вiдзначають пiд гаслом "Будь змiною: об'єднаймося для кращого Iнтернету".
    Детальнiше...

 Україна. Iсторiя. Факти i дати
    У бiблiотецi - фiлiї №3 стартувала декадаiсторичної пам'ятi "Україна. Iсторiя. Факти i дати". З цiєї нагоди оформлена книжкова виставка "Iсторична пам'ять поколiнь", де вiдображена iформацiя про знаковi подiї в iсторiї нашої держави. Тут усi бажаючi можуть отримати iнформацiю про День Соборностi, Мiжнародний день памятi жертв Голокосту, Державний Прапор України та День пам'ятi героїв Крут.
    Розпочалась декада iнформацiйним калейдоскопом до Дня Соборностi України "Тiльки разом збережемо незалежнiсть". Користувачi бiблiотеки не лише познайомились з маловiдомими фактами про проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республiки й Захiдноукраїнської Народної Республiки, що вiдбулося в 1919 роцi, корисною Iнтернет - iнформацiєю, а й переглянули документальний фiльм"Акт Злуки: вiдтворення iсторичної правди".
    Детальнiше...

 "Задзвонили срiбнi дзвони в Українi"
    22 сiчня, у мiськiй бiблiотецi для дiтей, до Дня Соборностi України вiдбулася година iсторiї "Задзвонили срiбнi дзвони в Українi". Адже це свято яке об'єднує усiх українцiв в цiлому свiтi однiєю iдеєю, щоб Україна була самостiйною, вiльною державою. Це свято показує, що усi ми - дiти однiєї великої України i бажаємо жити у мирi i злагодi, як Схiд так i Захiд, як Пiвнiч так i Пiвдень.
    Детальнiше...

 Бiблiогостини "А у нас в бiблiотецi..."
    Учнi 5-Б класу Червоноградської загальноосвiтньої школи №2 з класним керiвником Мачинською Галиною Миколаївною завiтали до бiблiотеки - фiлiї №9 на бiблiогостини, де на них чекали поважнi,стрункi солдати великої армiї знань-КНИГИ.Бiблiотекарi познайомили дiтей з фондом книгозбiрнi, продемонстрували книги незвичного формату i форми. Вiдтепер нашi користувачi знають що таке алiгат. Це книжкове видання, яке мiстить два твори, кожен з яких починається зi своєї сторiнки обкладинки. Завершилися бiблiогостини блiц-турнiром з шашок.
    Детальнiше...

 Диво починається...
    Вiдчути впевненiсть у власних силах, якомога ширше вiдкрити i розвинути свої здiбностi змогли вихованцi ГО "Нiка" на передноворiчних посиденьках "Ода новорiчнiй ялинцi" (в рамках проекту "БiблiоНIКА").
    Адже вони власноруч створювали новорiчнi експозицiї, виготовляли чудовi вiтальнi листiвки з святковими побажаннями для своїх друзiв, доброчинцiв i меценатiв.
    Завершились посиденьки колядою "Нова радiсть стала" у виконанi вихованцiв "Нiки" i чаюванням iз солодощами вiд святого Миколая.
    Детальнiше...

 Cвятo "Ширше дверi вiдчиняй iде Святий Миколай"
    Споконвiку на Українi християнськi свята супроводжували численнi традицiї, звичаї, обряди, вiрування тощо. За допомогою поетичного слова i магiчного дiйства, урочистою обстановкою бiблiотекарi прагнули створити в бiблiотецi вимрiяний образ достатку, щастя, злагоди i затишку.
    Всю цю атмосферу вiдтворили пiд час свята "Ширше дверi вiдчиняй iде Святий Миколай".
    У свiтлицю бiблiотеки завiтали в гостi дiти громадської органiзацiї багатодiтних сiмей "Майбутнє України".Захiд пройшов напрочуд весело i цiкаво. Бiблiотекарi - читального залу Гаврилюк В.Є. та сiлецької бiблiотеки почитали дiтям повчальнi оповiдання та легенди про Святого Миколая, познайомили юних читачiв з друкованими матерiалами вiдповiдної тематики пiд час огляду "Калейдоскоп зимових свят".В свою чергу дiти вiршами, пiснями, приказками, молитвами i сценками запросили святого Миколая до себе на свято. За свої старання, добру поведiнку i вiру в чудеса присутнi були вiддяченi подарунками вiд Миколая.
    Детальнiше...

 Презентацiя нового авторського проекту НЕформальних зустрiчей "Червоноград, несу свою любов:"
    У переддень Св.Миколая, коли мiсто було переповнене святкуваннями та концертами, у Центральнiй мiськiй бiблiотецi вiдбулась презентацiя нового авторського проекту НЕформальних зустрiчей "Червоноград,несу свою любов!...", присвяченого 325-рiччю Кристинополя-Червонограда, що святкуватимемо у 2017. Проект передбачає цикл вечорiв впродовж усього наступного року. Кожна зустрiч - це зустрiч з людьми, якi або тут народились, жили, або зробили якийсь свiй внесок в iсторiю мiста, його культуру, чи просто подарують нам з вами частку свого тепла i любовi.
    Детальнiше...

 Червоноградська мiська бiблiотека для дiтей щиро вiтає всiх з першим зимовим днем!
    Адже зима - це весело, снiжно, святково, рiздвяно!..
    Ми пiдiйшли до цього з фантазiєю - проводили численнi майстер - класи з виготовлення зимових пейзажiв, витинання вигадливих снiжинок, складання зимово - бiблiотечних слоганiв, тощо.
    I ось що з цього вийшло...
    Детальнiше...

 Година спiлкування "Вчимося бути толерантними"
    Напередоднi Мiжнародного дня толерантностi, який вiдзначають 16 листопада, завiдуюча бiблiотекою-фiлiєю №5 Бекерська Наталя Євгенiвна провела з учнями 10 класу СШ №7 (класний керiвник Петришак Галина Андрiївна) годину спiлкування "Вчимося бути толерантними". У спiльному дiалозi бiблiотекаря, учнiв i вчителя всi разом шукали вiдповiдi на запитання: що таке толерантнiсть?, якi риси повинна мати толерантна людина?,як навчитись бути толерантним. I дiти, i дорослi взнали багато нового для себе. Година cпiлкування пройшла в цiкавiй невимушенiй обстановцi.
    Детальнiше...

 "Чи легко бути толерантним?"
    16 листопада вiдзначається незвичайне, але дуже важливе для людства свято - Мiжнародний день толерантностi.
    В бiблiотецi-фiлiї№9 вiдбулася година спiлкування "Чи легко бути толерантним?". Адже бiблiотека - це своєрiдна школа спiлкування, бо сюди може прийти кожен i почуватися повноцiнним i рiвноправним. До книгозбiрнi завiтали учнi ЧЗШ№2 разом з бiблiотекарем Бобелою Iриною та вчителем Ткаченко Зоряною. Головний спецiалiст Червоноградського мiського центру соцiальних служб для сiм'ї та молодi Вишко Наталiя та психолог Клiнiки дружньої до молодi Порiцька Вiкторiя наголосили, що толерантнiсть - це передусiм активна життєва позицiя, що формується на основi визнання унiверсальних прав та основних свобод людини. Надзвичайно важливо, щоб фундамент толерантностi було закладено саме в дитинствi. Активними були нашi користувачi у словогрi , де учнi повиннi були до кожної лiтери слова "толерантнiсть" пiдiбрати слова, якi є ознакою цього поняття. Тест "Чи толерантна я людина?" виявив на скiльки учнi є товариськими, терпимими, людяними. А цiкава i водночас повчальна притча, яка прозвучала на завершення, змусила усiх присутнiх замислитися про необхiднiсть спiвчувати, доброзичливо ставитися один до одного.
    Детальнiше...

 Брати Капранови у Соснiвцi!
    Кобзарство братiв Капранових - важлива i дуже добра справа!
    Скажу їхнiми ж словами:
    "На превеликий жаль, зараз нами керують iнвалiди - духовнi та розумовi. I у iнформацiйному просторi задають тон iнвалiди. Мало того - нас вони прагнуть зробити такими самими вбогими, якими є самi.
    Чи треба протидiяти цьому? Безперечно. Як саме? Дуже просто - через емоцiйнi враження, через мистецтво, через книжки.
    Не публiцистика - вона не потребує додаткової уяви вiд читача! Там усе просто - одна-двi думки, ретельно розжованi, аргументованi: А от читати художню лiтературу - це велика робота. I не стiльки для розуму, скiльки для душi.
    Детальнiше...

 Вiдбулась презентацiя нового iсторичного роману українських письменникiв Брати Капранови "Забудь - рiчка"
    29 жовтня в центральнiй бiблiотецi мiста Червонограда вiдбулась презентацiя нового iсторичного роману українських письменникiв, видавцiв, громадських дiячiв Братiв Капранових "Забудь-рiчка" за сприяння Володимира В'язiвського. Назву своєї книги письменники вiднайшли в українськiй мiфологiї, адже "Забудь-рiчка" - старий язичницького символ, що роздiляє свiт живих та свiт мертвих. Саме така Забудь-рiчка протiкає мiж поколiннями в кожнiй українськiй родинi.
    Детальнiше...

 Народознавче свято
    27 жовтня в середнiй загальноосвiтнiй школi №12 вiдбулося родинне народознавче свято "Хлiб наш насущний". Гарний святковий настрiй подарували учнi 6 "В" класу (кл. керiвник Камiнецька Наталiя) гостям, а це батьки, вчителi, працiвник центральної бiблiотеки Надiя Тiхтей, народознавець Ящун Любов Йосипiвна.
    Дiти дiзналися звiдки взявся хлiб i який довгий шлях проходить зерно перш нiж стати рум'яним хлiбом у нас на столi. Для кожного народу хлiб його батькiвщини - найрiднiший i найсмачнiший. У виконаннi учнiв лунали вiршi, українськi пiснi. Познайомилися з iсторiєю та походженням хлiба, разом з учасниками свята згадали народнi прикмети, прислiв'я, приказки, традицiї та звичаї пов'язанi з хлiбом, обрядовi страви. Дiти з неабияким iнтересом та зацiкавленiстю вiдповiдали на запитання вiкторини "Що ви знаєте про хлiб", а нагородою стали солодкi булочки.
    Детальнiше...

 День захисника України у бiблiотецi
    День захисника України - свято, що вiдзначається в Українi 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородицi водночас з Днем Українського козацтва та УПА - cвято смiливостi, мужностi та героїзму. У цей день вшановують героїв, що поклали власне життя за рiдну землю та мир на нiй. За нинiшнiх обставин особливо значиме. Сьогоднiшнi воїни Збройних Сил України, Нацiональної гвардiї, добровольчих батальйонiв - спадкоємцi тих, хто боронив кордони й безпеку своєї землi впродовж столiть. День захисника України у 2016 роцi святкується пiд гаслом "Українськi вiйськовi - основа незалежностi та безпеки нашої держави!" З цiєї нагоди в бiблiотецi-фiлiї №3 вiдбувся вечiр-зустрiч, приурочений Дню захисника Вiтчизни, на який завiтали учнi гiрничо - будiвельного лiцею та читачi бiблiотеки.
    Детальнiше...

 "Українська бiблiотека iде в люди"
    14 жовтня свято Покрови Пресвятої Богородицi. В нашiй країнi цей день ще є Днем українського козацтва та воїнiв УПА.Вдруге на державному рiвнi його вiдзначають як День захисника України. Напередоднi свята працiвники бiблiотеки-фiлiї № 5 ЧЦБС в рамках проекту "Українська бiблiотека iде в люди" вiдвiдали i привiтали воїнiв АТО, якi проходять реабiлiтацiю у Львiвськiй лiкарнi № 3 вiдновлювального лiкування, та подарували невелику бiблiотеку для їх духовної пiдтримки.
    Детальнiше...

 Кiнопоказ "Iван Франко. Львiвськi сторiнки життя"
    В 2016 роцi ми вiдзначили двi знаменнi дати - 27 серпня виповнилось 160 рокiв вiд дня народження Iвана Франка, а 28 травня - 100 рокiв вiд дня його смертi.
    12 жовтня до ювiлею Великого Каменяра старшокласники червоноградської гiмназiї мали можливiсть переглянути документальний фiльм iз циклу " Iсторiя в кадрi" - "Iван Франко. Львiвськi сторiнки життя".
    Львiв - мiсто Iвана Франка. Тут вiн прожив сорок рокiв iз шiстдесяти. Це мiсто вiн любив. Тужив за ним, називав рiдним. В фiльмi охоплений перiод життя вiд 1875 року, коли 19- лiтнiй Iван приїжджає вчитися до Львiвського унiверситету, i до 28 травня 1916 року - дня смертi письменника. До фiльму сценарiй написав Роман Горак i знятий за участi Львiського нацiонального унiверситету iм. I. Франка. Учнi здiйснили вiртуальну подорож, пройшлися вулицями, по яких ходив письменник, побували у будинках, де вiн жив i творив, дiзналися багато цiкавого iз життя Каменяра, про що не розповiв шкiльний пiдручник.
    Детальнiше...

 В рамках фестивалю "Краса душi"
    В рамках 7-го фестивалю української духовної творчостi "Краса душi" бiблiотеку - фiлiю №5 ЧЦБС вiдвiдали поважнi гостi. Дуже приємно було приймати правнучку Онуфрiя Франка, рiдного брата Великого Каменяра , Олесю Франко. Спiлкування з поетесою з Калуша було дуже цiкавим. Вона подiлилась спогадами про родину i залишила на пам'ять про зустрiч свої збiрки вiршiв. Серед вiдвiдувачiв книгозбiрнi у цей день були: Народний артист України бандурист Остап Стахiв; письменниця з Луганщини Лiдiя Сорока; громадський дiяч зi Львова, меценат Роман Андрусяк; поетеса з Чернiгова Лiна Ланська; громадський дiяч з Києва, волонтер i поет Олександр Кобиляков; поетеса iз Свiтловодська Наталiя Гуржiй.
    Детальнiше...

 "Знайди скарби в бiблiотецi"
    Напередоднi Всеукраїнського дня бiблiотек у дитячiй бiблiотецi - фiлiї №8 було проведено квест"Знайди скарби в бiблiотецi".Працiвники бiблiотеки вiд ворiт школи стрiлочками вказали шлях, яким можна прийти для пошуку скарбiв. На цьому шляху вислови i гасла про книгу та бiблiотеку. Читачi слiдкуючи за дороговказами знаходили книгозбiрню, де на них чекали рiзноманiтнi запитання i завдання квесту. Юнi книголюби шукали книги рiзних авторiв на книжкових полицях, давали вiдповiдi на запитання. А за правильнi вiдповiдi i виконанi завдання учасники заходу отримували солоденькi подарунки-цукерочки.
    Детальнiше...

 "Прийди та привiтай бiблiотеку"
    Сучасна бiблiотека - це не лише мiсце де можна позичити книгу, а й культурний та iнформацiйний осередок, де можна скористатись електронними послугами, вiдвiдати лiтературнi зустрiчi з авторами, майстер-класи, тренiнги, подивитись фiльми чи просто прийти та поспiлкуватись, а ще - долучитись до флешмобiв i не тiльки.
    "Прийди та привiтай бiблiотеку" - пiд такою назвою, напередоднi Дня бiблiотек, 29 вересня вiдбувся флешмоб, в рамках якого, кожен охочий мiг скористатись "вiльним мiкрофоном" та привiтати бiблiотеку. Цього дня для бiблiотекарiв прозвучало багато привiтань, серед яких були i поетичнi, i пiсеннi. Завершився флешмоб майстер-класом з брейк-дансу вiд танцювальної студiї "СтайлХаус".
    Детальнiше...

 Урочистостi з нагоди святкування дня Соснiвки
    Урочистостi з нагоди святкування дня Соснiвки розпочато у фiлiї № 5 ЧЦБС вечором-зустрiччю "Мистецька палiтра: Соснiвка".
    Працiвники Храму Книг приготували цiкавi розповiдi - спогади, захоплюючi презентацiї нових видань, у яких мова йшла про Соснiвку, про наших мешканцiв, про їхнє життя:
    Прикрасою свята стали творчi роботи соснiвчан: Демедюка Назара, Бекерського Михайла, Меуша Дмитра, Демедюк Руслани, Донского Олександра, Гнатiва Михайла:
    В музичному супроводi свята взяли участь : композитор i виконавець пiсень Iгор Байор, керiвник зразкового колективу "Кольоровi парасольки" Оксана Федонюк, гурт "Галичанка".
    Детальнiше...

 Вiдбувся патрiотичний флешмоб "Прапоровi барви України"
    Прапор наш, як лiто,
    В сонцi майорить.
    По долинi - жито,
    По горi - блакить.

    (Д.Павличко)
    24 серпня 1991 року вiдбулося проголошення "Акта про незалежнiсть України", i над будинком Верховної Ради замайорiв синьо-жовтий прапор. Конституцiєю України визначено колiр Державного Прапора: двi однаковi горизонтальнi смуги: одна - синього кольору, iнша - жовтого. Синiй колiр є символом мирного неба й чистої води. Жовтий колiр символiзує хлiбне поле, тепле життєдайне сонце.
    Детальнiше...

 "Є найсвятiше слово на землi. Одне. Високе. Свiтле . Україна" - книжково-iлюстративна виставка
    Цьогорiч наша країна святкує 25 рiчницю Незалежностi України. Незалежнiсть - це здiйснена мрiя, це доля, що усмiхнулася нам. "Є найсвятiше слово на землi. Одне. Високе. Свiтле . Україна" - це назва книжково-iлюстративної виставки, яку працiвники центральної мiської бiблiотеки представили в малiй сесiйнiй залi пiд час урочистої сесiї приуроченої до Дня Незалежностi України.
    На виставцi представлено документальнi, науково - популярнi, лiтературнi, художнi книги, в яких вiдтворенi хронологiчнi сторiнки становлення української державностi, iсторичний шлях до незалежностi та суверенiтету.
    Детальнiше...

 День iнформацiї "Пане Львове, дозвольте вам зiзнатися в любовi"
    Львiв: Це мiсто середньовiччя, мiсто кам'яних левiв та дивовижних легенд i переказiв. Тут усе особливе: i запашна львiвська кава, i солодкувато-гiркий шоколад, i навiть звичайний дощ у Львовi падає з особливим галицьким шармом.
    З нагоди 760-рiччя Львову в бiблiотецi-фiлiї№5 був проведений День iнформацiї "Пане Львове, дозвольте вам зiзнатися в любовi". Учасниками заходу стали учнi ЧНВК №13. В рамках Дня iнформацiї бiблiотекар читального залу Дупляк А.Л. провела огляд лiтератури: за книжковою виставкою "Мiсто, де оживають легенди:". Додали настрою користувачам показ презентацiї "Серце Галицької землi" та вiкторина "Мiсто iз запахом кави та шоколаду".
    Детальнiше...

 Цiкавi посиденьки "Малюємо - мiркуємо" вiдбулися в бiблiотецi-фiлiї №6
    Життя дитини в певнiй мiрi можна змiнити за допомогою малювання i мистецтва. Саме дiти в майбутньому будуть розвивати українську культуру. Цiкавi посиденьки "Малюємо - мiркуємо" вiдбулися в бiблiотецi-фiлiї №6 з дiтьми молодшого шкiльного вiку.
    Бiблiотекар розповiла про цiкаву книжку "Лiсовi художники" в якiй розповiдається не тiльки про казкову художню школу з мешканцями лiсу, але й даються уроки малювання. Активна сонячна спiврозмова вiдбувалася про незвичайнi нетрадицiйнi способи малювання для дiтей. Зокрема за допомогою пластикової пляшки, виделки, качана капусти.
    Детальнiше...

 Читацька конференцiя "Трагедiя людської долi"
    22 травня бiблiотека - фiлiя №6 вiдчинила дверi у дивовижно-яскравий свiт художнього слова однiєї iз вiдомих широкому загалу письменниць сучасної української лiтератури - Марiї Матiос. Тут проходила читацька конференцiя пiд назвою "Трагедiя людської долi" за книгою Марiї Матiос "Солодка Даруся", за який у 2005 роцi авторку удостоєно Нацiональної премiї iменi Т.Г. Шевченка. В заходi приймали участь активнi читачi бiблiотеки О.Бахмачук, М.Мартинюк, М. Бусько, бiблiотекар Л.Лемеха. I з iншими творами письменницi знайомила книжкова виставка "Прима української лiтератури".
    Детальнiше...

 Авторитет iменi "Великий день любовi i добра"
    19 травня у Всесвiтнiй день вишиванки фiлiя №4 ЦБС (бiблiотека для юнацтва) за участю студентiв ДВНЗ "Червоноградського гiрничо-економiчного коледжу"(групи 1-ЕП-15,2-ПРК-15,куратор Ковалишин Г.М.,викладач української мови i лiтератури Беркита О.М. провела iнтерактивний пiзнавальний захiд - авторитет iменi "Великий день любовi i добра". Цей захiд об'єднав такi свята - День матерi,Тиждень родини, День вишиванки, День батька.
    Детальнiше...

 Година доброти "Стежинка до храму душi материнської"
    У травнi, коли повертаються до рiдного гнiзда птахи, коли оновлюється природа, теплий весняний вiтер приносить нам свято Матерi. Напередоднi, 5 травня у бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулася година доброти "Стежинка до храму душi материнської". Бiблiотекар Катерина Сава ознайомила дiтей з iсторiєю виникнення свята.
     А у вiршах, якi розповiдали користувачi бiблiотеки Беркита Матвiй, Шалагiнова Вiра, сестрички Захарко Уляна i Оксана, Скаб'як Вiктор, Рожок Аня та Юра, Очабрук Юлiя, Галiнська Анастасiя, Сас Максим знайшлося доволi слiв, щоб оповiсти про мамину мудрiсть, сердечнiсть, самовiдданiсть, роботящiсть, дбайливiсть, терплячiсть, щедрiсть, нiжнiсть.
    Детальнiше...

 Вiдбувся вечiр - пам'ятi "Грiх непростимий - Чорнобиль"
    24 квiтня в Народному домi селища Гiрник вiдбувся вечiр - пам'ятi "Грiх непростимий - Чорнобиль", пресвячений 30-рiчницi трагедiї на ЧАЕС.
    У виконаннi учасникiв драматичного гуртка "Пролiсок" (керiвник Побережник I.Л.) прозвучали вiршi про Чорнобиль. Захоплювали душу глядачiв мелодiї пiсень: "На Чорнобиль журавлi летiли", "Лелеча доля", "Чорнобильська бiда", "Марiя", "Молитва про Україну" ансамблю "До-мi-сольки" пiд керiвництвом Паралюш О.М.
    Детальнiше...

 Нiмая печаль на вустах України
    Сьогоднi, 26 квiтня 2016р. в червоноградськiй бiблiотецi - фiлiї №3 проведено вечiр-спомин "Нiмая печаль на вустах України" про трагедiю Чорнобиля з учнями 8 класу ЧЗШ №2.
    26 квiтня 1986 року...
    Ця дата назавжди залишиться в пам'ятi людства.
    Чи знаєш ти, свiте, як сиво ридає полин?
    Як тяжко, як тужно моєму народу болить.
    В iсторiї нашого народу чимало скорботних дат, якi пронизують серце гострим болем. Одна з них - 26 квiтня, коли над квiтучим Полiссям здiйнявся в нiчне небо зловiсний вогонь радiацiйного вибуху. У 2016 роцi годинник життя вiдраховує 30 рокiв Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашiй блакитнiй планетi трагедiя Чорнобиля. В заходi взяли участь бiблiотекар школи Iрина Бобела, вчитель Галина Мачинська. Захiд завершився переглядом лiтератури з книжкової виставки "Чорний бiль над бiлим свiтом".
    Детальнiше...

 "У свiтлi Божої любовi: 6 слiв про милосердя"
    Пiд такою назвою 21квiтня 2016р. в Червоноградськiй бiблiотецi-фiлiї № 3 було проведено годину духовного спiлкування, адже 2016 рiк Римський папа Франциск оголосив Святим Роком Милосердя.
    Працiвники бiблiотеки та бiблiотекар ЗШ"2 Бобела Iрина Петрiвна , вчитель християнської етики Кавецька Леся Василiвна вели розмову з учнями 9 класу ЗСШ№2 та читачами бiблiотеки про милосердя, справедливiсть та спiвчуття. Сьогоднi багато людей перестають пам'ятати про такi важливi речi, як милосердя i доброта. Отець Микола з церкви св. Юрiя зачитав притчу про "Милосердного Батька та Блудного Сина" та вiв розмову про те, як важливо зрозумiти i усвiдомити, що ж таке милосердя, спiвчуття i справедливiсть. А також дiзнатися, для чого цi якостi потрiбнi людинi. Якi заповiдi найважливiшi у життi кожної людини? Чи дiють цi заповiдi у вашому класi, школi? Чи доводилося вам виконувати цi заповiдi? На такi питання дискутували учнi.
    Детальнiше...

 Зустрiч з Галиною Вдовиченко
    25 березня читачi та гостi центральної книгозбiрнi мiста мали нагоду поспiлкуватись з українською письменницею, журналiсткою Галиною Вдовиченко. Чарiвна письменниця презентувала читачам свiй, як вони знаходять шлях до порозумiння. Також панi Галина розповiла про свої книги для новий роман "Марiупольський процес", який став володарем вiдзнаки "Гранд-романи" конкурсу "Коронацiя слова". "Марiупольський процес" це - розповiдь про кохання сепаратистки i бiйця АТО, про те, як вiйна змiнює людейнайменших читачiв - "Лiга непарних шкарпеток" та "36 i 6 котiв", якi є цiкавими не лише для дiтей а й дорослим.
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради